Zeeland PZC L Actie tegen opheffing van camping Sporten en knuffelen Grote rampenoefening deDRVKKERY Motor gestolen uit schuurtje ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 UITBREIDING HET ZWIN Gasten vormen bewonerscomité en roepen hulp in van B en W Middelburg 17 mei 1940 Het( vergeten bombardement €29li Roos Stallinga Rij met me mee ZLD Tears 'n Diamonds Op zoek naar amfibieën in Zuiddorpse poel Donderdag 20 mei 2010 Grote wielen in alle soorten en maten Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl aüBKiBIMnSB door Harmen van der Werf RETRANCHEMENT - Gasten van cam ping De Sandt Plaet bij Retranche- ment zijn in actie gekomen tegen de sluiting van het recreatiebedrijf. De Sandt Plaet moet verdwijnen voor uitbreiding van natuurgebied Het Zwin. Zij hebben een bewo nerscomité gevormd en de hulp in geroepen van het college van B en W van Sluis. Sjef Huismans is één van de gedu peerden. Hij woont in Bergen op Zoom en heeft zes jaar geleden op De Sandt Plaet een chalet gekocht. „Dat Het Zwin zou worden uitge breid, speelt al langer", geeft Huis mans aan, „maar het wordt nu con creet. Er is sprake van dat wij onze standplaats eind 2011 vrij zouden moeten opleveren. Een investering van een halve ton - schat ik - gaat dan verloren, want ik kan nergens anders heen met mijn chalet. En voor wat eigenlijk? Ik kan me niet voorstellen dat de gemeente Sluis erop zit te wachten dat een cam ping sluit en honderden mensen worden gedupeerd." Het onlangs opgerichte bewoners comité heeft de gemeente Sluis ge vraagd 'al het mogelijke te doen om verkoop van de camping aan de Staat niet door te laten gaan'. Wethouder Peter Ploegaert (toeris me) was gisteren vanwege vakan tie niet bereikbaar voor een reac tie. Het lijkt onwaarschijnlijk dat de gemeente in deze zaak veel kan betekenen. Uitbreiding van Het Zwin maakt - evenals de ontpoldering van de Hedwigepolder - deel uit van het Nederlands-Vlaamse verdrag tot verdieping van de Westerschelde. Campingeigenaar Flor Vriends ziet de sluiting van zijn bedrijf bij Re- tranchement dan ook als een vol dongen feit. Hij heeft overigens nog niets verkocht, maar onder handelingen zijn gaande. „Vanaf 2007 heb ik de mensen hierover al ingelicht. Ik begrijp niet dat ze nu in actie komen." Vriends wil elders wel opnieuw be ginnen. Hij heeft een perceel aan geboden gekregen bij Nieuwvliet, maar dat was hem te klein. Hij wil bovendien niet tussen allerlei an dere campings gaan zitten, maar - zoals nu - 't liefst dichtbij een na tuurgebied. Een aantal gasten is al weg. „Je kunt wel proberen ergens anders een plekje te krijgen", ver telt campinggast Huismans, „maar dan word je verplicht een nieuwe chalet of stacaravan te kopen. Dat is ongelooflijk." CLINGE - Plezier, elkaar ontmoeten en kennis maken. De Tragel Ga mes op het sportveld in Clinge wa ren gisteren met deze ingrediën ten doordrenkt. Zo'n 165 cliënten met een verstan delijke handicap van zorginstellin gen uit ZeeuwsVlaanderen, Mid delburg, Goes en Bergen op Zoom zetten sportief hun beste beentje voor. Tragel Zorg tekende voor de organisatie van deze vijfde editie. „Vijfjaar geleden heb ik als stagiair op de Sterre in Clinge dit festijn opgezet", vertelde Tim Mechelin- ck. „Sindsdien is het een jaarlijks evenement." Vijftig vrijwilligers hielpen mee. In groepen werkten de deelnemers tien spelen af Er werd individueel en in groepsver band gestreden. Bij het knuffelgooien, waarbij twee teams over een gespannen zeil elkaar knuffels toegooiden, kon menig cliënt het niet nalaten om ook eens met een knuffel te kroelen. Veel hilariteit was er bij het ringrijden op de duofiets. Ook het waterspel met flink natte spon zen viel in de smaak. Als opdracht vooraf hadden de cliënten op de dagbesteding al een spandoek ge maakt met aanmoedigingskreten. De horeca yan Tragel Zorg zorgde voor hapjes en drankjes. Tot slot van het sportfestijn kregen alle groepen een prijsje en alle deelne mers een medaille. SLUISKIL - Bij een inbraak in een schuur bij een woning in de Grif fierstraat in Sluiskil zijn in de nacht van maandag op dinsdag een motor en een fiets gestolen. De motor is een groene Kawasaki met het kenteken MG-21-XX. Dezelfde nacht werd ingebroken in een woning in de Jan van Galen straat in Terneuzen. Daar bestond de buit uit verschillende porte monnees met enkele tientallen euj ro's en verschillende bankpasjes. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Nieuw Het officiële gedenkboek za22 mei, 13.00 uur Fietsgids voor Zeeland 15.00-16.30 uur j Jazz/lovesongs ken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl TERNEUZEN - De provincies Zee land en Oost-Vlaanderen bereiden een grote, grensoverschrijdende rampenoefening op het Kanaal Gent-Terneuzen voor. Dat gebeurt in nauwe samenwer king met de Veiligheidsregio Zee land en de Vlaamse hulpdiensten. De voorbereidingen zijn al gestart, maar vergen zoveel tijd dat de oefe ning pas komend najaar kan wor den gehouden. Het scenario ligt in grote lijnen al wel vast. Locatie van de 'ramp' is de vestiging van staalconcern Arcelor-Mittal ten zui den van Zelzate. Ter hoogte van de grens bij Sas van Gent komt een zeeschip in moeilijkheden. Er vindt een ontploffing plaats met veel gewonden. Tot overmaat van ramp drijft direct daarna een gif wolk richting Zeeuws-Vlaanderen. Bij de oefening worden de grens overschrijdende samenwerking en vooral informatie-uitwisseling ge toetst. De oefening wordt gehou den onder de vlag van de Euregio Scheldemond. Bianca mept tijdens de Tragel Games de kubus van een pilon, naast haar zit Lilian en begeleidster Natasja stuurt een beetje bij. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 87