Ex-directeur Artemis wil niet het gevang in Carpe Diem geeft nu iedereen mooie dromen Femke Halsema bezoekt Middelburg Advocaat: 'Officier minacht Nu genieten van de tuin? CARPE DIEM 0} 20 onelinehovenier.nl Motorrijder haalt gevaarlijk in Leenhouts Theorie Bloem valt Iris reuze mee HOGER BEROEP Advocaat pleit voor werkstraf Slaapspeciaalzaak www.watisnouje.nl donderdag 20 mei 2010 TERNEUZEN - Een motorrijder haalde gisteren toeren uit. Bij Westdorpe haalde hij enkele auto's in terwijl een tegenligger naderde. Bij het passe ren van de laatste auto reed hij tussen dit voertuig en de tegenligger in, waardoor drie auto's naast elkaar reden. De politie nam zijn rijbewijs in. door Frank de Klerk DEN HAAG - De ex-directeur van het reïntegratiebedrijf Artemis, die inmiddels in Equador een nieuw leven is begonnen, wil geen gevan genisstraf van vier maanden uitzit ten wegens het onjuist invullen van verrichte werkzaamheden op formulieren. Advocaat Eduard Smit deed gisteren in hoger be roep bij het Haagse gerechtshof na mens de vrouw het aanbod van een werkstraf De rechtbank in Middelburg wilde de vrouw destijds geen werkstraf opleggen omdat deze niet uitvoer baar zou zijn, omdat de vrouw in Equador woont. Een werkstraf zou ook een 'verkeerd signaal' zijn voor allen, die zich door een vlucht naar het buitenland aan de Nederlandse justitie zouden wil len onttrekken, vond de recht bank. De vrouw kreeg een celstraf van een half jaar waarvan twee maanden voorwaardelijk. Advocaat Smit noemde het vonnis van de rechtbank 'onbegrijpelijk en eigenlijk schrijnend' omdat het uitging van de kwade trouw van de verdachte. Hij citeerde een brief van de vrouw. „Ik zou naar Neder land willen komen vanwege ge rechtigheid", schreef de vrouw. „En ik zou zelfs naar Nederland willen komen om een eventuele straf te ondergaan, immers ik wil kunnen blijven reizen en mijn zoon kunnen blijven zien." De vrouw is bereid te sparen voor een vliegticket om een eventuele werk straf in Nederland te verrichten. Hofaanklager A. Spijers vond dat de ex-directeur straf verdiende. „Het staat voor mij vast dat me vrouw vanaf het aller prilste begin niets anders heeft gedaan dan de boel te willen belazeren", zei de hofaanklager, die echter het gebrek aan controle op de rekeningen voor de verrichte werkzaamheden hekelde. „Geen enkele instantie heeft de resultaten gecontroleerd. De rekeningen werden gewoon be taald." Gezien de lange duur van de vervolging eiste de hofaankla ger een lagere straf van vier maan den waarvan één voorwaardelijk. Op aandringen van advocaat Smit zei de aanklager zich niet te verzet ten tegen een werkstraf Smit benadrukte dat de ex-direc teur financieel niet beter zou zijn geworden van de onjuist ingevul de formulieren, waarop de werk zaamheden werden gemeld. De vrouw zou met veel idealisme heb ben gewerkt voor de reïntegratie van getraumatiseerde vrouwen maar te weinig kaas hebben gege ten van goed management en fi nanciële controle. Uitspraak volgt over twee weken. MIDDELBURG - Lijsttrekker Femke Halsema van Groen Links is op pinkstermaandag in Middelburg. Zij doet die dag Zeeland aan in het kader van een campagnetoernee, waarin zij per bus in zeventien da gen tijd in meer dan vijftig plaat sen een stop maakt. Halsema en de andere kandidaat- Kamerliden in de campagnebus worden op 13.15 uur op de Markt in Middelburg door de Zeeuwse GroenLinks-gedeputeerde Marten Wiersma verwelkomd. Tijdens de stop in Middelburg vraagt GroenLinks aandacht voor groene energie. De Zeeuwse burge meesters zijn uitgenodigd om zon nepanelen in ontvangst te nemen. Ook andere vormen van duurza me energie worden belicht. Halsema houdt een toespraak en Steun KiKa en ontvang tot €1500,- inruilvoordeel Slapen op een Carpe Diem is een echte weldaad. Met zijn volszame veersysteem, gepatenteerde drukverlagende bodemsegment en natuurlijke materialen biedt Carpe Diem een ongekend slaapcomfort. Een Carpe Diem is niet alleen een weldaad voor u, maar ook voor de wereld. Als u een nieuwe Carpe Diem aanschaft ruilt u uw oude bed in, hier krijgt u inruilkorting voor, uw oude bed krijgt een tweede leven of wordt ecologisch verantwoord afgevoerd en we schenken KiKa een deel van de aanschafwaarde van uw nieuwe bed. Zo slapen we allemaal dubbel lekker. U slaapt al op een Carpe Diem vanaf €5495,-. Deze inruilactie geldt tot en met 30 juni 2010. Welkom! BEDS OF SWEDEN Dorpsplein 31-33 Schoondijke Tel.: 0117-401582 www.leenhouls-bedden.nl Iris de Reus vond theorie Bloem best makkelijk. foto Willem Mieras Het theoretisch examen bloemschikken en bloem- binden is Iris de Reus (16) uit Dreischor best meegevallen. Zij moest btw berekenen, planten op zoeken en de betekenis van kleu ren verklaren. „Goed te doen", vindt zij. „Er waren natuurlijk ook vragen bij die ik niet of nauwelijks wist. Zij vroegen bijvoorbeeld naar de namen van verschillende dik ten binddraad. Daar ging ik even tjes de mist in." Als Iris en de vier klasgenoten die ook het bloemexamen deden, ge slaagd zijn, hebben zij een 'ge mengd vmbo-diploma. Zij hebben op het groencollege Edudelta in Goes in feite een mavo-B diploma gehaald: zes vakken plus een be roepsgericht vak, bloemschikken en -binden. Drie van Iris' klasgeno ten gaan met de bloemen door op de mbo-afdeling van Edudelta maar Iris zelf niet. Zij kiest voor de verpleging op het RÖC in Goes. Daarvoor heeft zij een prima on dergrond want biologie, natuur- en scheikunde komen daarbij goed van pas. Wie voor de gemengde leerweg slaagt, staan deze zomer twee di ploma-uitreikingen te wachten: de gewone uitreiking in juni en nog eentje van het staatsdiploma ma vo. Zo biedt een diploma van de gemengde vmbo-leerweg ook rechtstreeks toegang tot de havo. gaat in discussie met het publiek. GroenLinks hanteert de slogan 'Klaar voor de toekomst' als motto voor de Kamerverkiezingen op 9 juni. De partij kiest voor een com binatie van hervormen, herverde len en bezuinigen. Vóór haar verschijning op de Markt is Halsema te gast bij de re dactie van de krant voor haar lijst trekkersinterview. EXAMENS Video over ervaringen met de eindexamens van woensdag Video en blog van Maartje Tips, links en nieuws Discussieer mee op www.watisnouje.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Officier van justitie W. Suijkerbuijk vindt het niet ver antwoord als een oud-inwoner (34) van Lewedorp binnenkort weer vrij rond loopt. Hij weet na melijk niet of die man een blij vend gevaar vormt voor jonge vrouwen en meisjes. Die man stond gisteren terecht voor een serie seksuele delicten. Hij zou zijn vriendin jarenlang ve le malen hebben verkracht en zou ook uit zijn geweest op seksuele contacten met jonge meisjes. De officier is ervan overtuigd dat hij twee jaar geleden ook zijn toen malige zestienjarige vriendinnetje heeft misbruikt. Overtuigend be wijs daarvoor ontbreekt echter. „Ik kan het niet bewijzen maar ik heb wel de overtuigen dat hij dat heeft gedaan", zei de officier tegen de Middelburgse rechtbank. Ook zou de man een dertienjarig meisje sek sueel hebben misbruikt. Aan het begin van de zitting vroeg de officier de man te laten opne men in het Pieter Baan Centrum voor observatie. Daar moet wor den nagegaan of die man gevaar lijk afwijkend gedrag heeft. De rechtbank wees dat verzoek af omdat de man weigerde aan een dergelijk onderzoek mee te wer ken en omdat hij al vele maanden in voorarrest zit. Volgens recht bankvoorzitter T. van de Poll was het gisteren tijd om in deze zaak recht te spreken. Suijkerbuijk verraste de rechtbank door na zijn requisitoir geen straf eis te formuleren. Wederom vroeg hij om een persoonlijkheidsonder zoek, omdat hij daarna pas kan be palen welke strafeis passend is. Desgevraagd gaf de officier toe dat zoiets zeer ongebruikelijk is. Raads man P. Hoogenraad sprak zelfs van minachting van de rechtbank. Die zware beschuldiging aan het adres van de officier werd niet overgenomen door de Middelburg-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80