Minder matches Brandweer wil waterwagen BURGH-HAAMSTEDE Donkere muziek in Zuiddorpe kpn 24 2E PINKSTEREN MARKT 24 mei 13*00-18*00 uur BEURSVLOER Vrijwilligersorganisaties en BUUTE KIEKE Open dag kassen met succulenten Motor gestolen uit schuurtje VEILIGHEID Vinden bluswater probleem Interactieve TV in combinatie met Internet en Bellen voor €45,- kpn winkel kpn.com 0800 0115 imabol LOGUS Slim, zuinig en milieubewust! donderdag 20 mei 2010 Lees het weblog van verslaggever Meiita Lanting over de Schouwse natuur op www.pzc.nl/buutekieke TIPS? schouwen-duiveland@pzc.nl Alles over de schoolexamens op: www.pzc.nl/examens HEINKENSZAND Succulenta Zeeland uit Heinkens- zand houdt op zaterdag 22 mei de jaarlijkse open dag. De kassen van zeven leden met bijzondere verza melingen cactussen en vetplanten in onder meer 's-Heer Arendsker- ke, Oost-Souburg, Middelburg en Borssele zijn deze dag te bezichti gen. Voor exacte adressen, zie: http://people.zeelandnet.nl/cn.- cactus/ SLUISKIL Bij een inbraak in een schuur bij een woning in de Griffierstraat in Sluiskil zijn in de nacht van maan dag op dinsdag een motor en een fiets gestolen. De motor is een groe ne Kawasaki met het kenteken MG-21-XX. Dezelfde nacht werd in gebroken in een woning in de Jan van Galenstraat in Terneuzen. Daar werden enkele tientallen euro's en verschillende bankpasjes gestolen. ZUIDDORPE - In café het Gemeente huis in Zuiddorpe wordt vrijdag 28 mei vanaf 21.00 uur een 'Black Night' gehouden. Die avond wordt alleen muziek ge draaid van donkere artiesten. Ro nald Möring en Sonja en Wilfried David kruipen beurtelings achter de draaitafel en laten een muziek- selectie de revue passeren die vari eert van. bluesklassiekers en het soulgeluid van Motown tot reggae- muziek en de R&B van heden. De toegang is gratis. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Als de gemeenteraad het goed vindt, schaft de brand weer op korte termijn een tankwa gen aan, waarin een flinke plas bluswater kan worden meege voerd. Burgemeester Gerard Rabelink maakte dat gistermiddag bekend. De brandweer wil een voormalige melkauto ombouwen tot water tankwagen met een capaciteit van 15 tot 18 duizend liter. De wagen gaat ongeveer 90.000 euro kosten. Volgens - brandweercommandant Dirk Jan Bestman kan de auto er, na het fiat van de raad, binnen en kele maanden staan: „Bij brand in de natuur of in het buitengebied rukt de waterwagen standaard mee uit." Buiten de woonkernen heeft de Schouwen-Duivelandse brand weer vaak moeite met het vinden van bluswater. Er staan simpelweg te weinig bluskranen, waardoor het water over grote afstand moet worden aangevoerd. Ambtenaren schreven een uitvoerig rapport waarin allerlei oplossingen - van geslagen putten tot een watertrans portsysteem - voor dit probleem worden aangedragen. De aanschaf van een waterwagen blijkt echter de eenvoudigste en goedkoopste oplossing. Bestman: „Als je meer brandkranen wil, moet je denken aan een stuk of honderd. Dat gaat ongeveer een miljoen euro kos ten." Bovendien moet dan om me dewerking van nutsbedrijf Evides worden gevraagd. Brandkranen zijn volgens Best man vanuit brandweeroogpunt toch niet meer zo handig. Nutsbe drijven zetten namelijk in op kwa liteit, in plaats van op de voor de brandweer benodigde kwantiteit. Als gevolg hiervan is de diameter van moderne waterleidingen te klein geworden om in korte tijd veel water te produceren. De raadsfracties van WD en CDA vroegen vorig jaar om een onder zoek naar de aanvoer van bluswa ter. De Middelburgse brandweer maakt ook gebruik van een omge bouwde melkwagen. /mnd sluit je aan door Meiita Lanting ZIERIKZEE - Contacten leggen, daar ging het gisteren om bij de Beurs- vloer Schouwen-Duiveland. Con tact tussen de vrager van een dienst en de aanbieder. Nog voor de beurs met een ferme slag op de gong werd geopend kwamen de eerste matches tot stand. Sportvereniging DFS en Tai Chi Zeeland hadden elkaar al ge vonden. „Als DFS stellen wij onze ruimte beschikbaar voor uiteenlo pende zaken. We hebben nu afge sproken dat Tai Chi Zeeland onze ruimte een keer mag gebruiken en in ruil daarvoor krijgen wij als ver eniging een soort try-out." Op de beursvloer konden vrijwilli gersorganisaties en bedrijven on derzoeken wat ze voor elkaar kun nen betekenen. Een voor-wat- hoort-wat-systeem met gesloten beurzen. De afspraken werden vastgelegd op papier en kregen een goedkeurend stempel van de notaris. Rond de dertig bedrijven en een even groot aantal vrijwilligersorga nisaties hadden zich vooraf aange meld. De vragen waren zeer di vers. Van hulp bij de administratie en hulp bij fondsen werven tot en met het bouwen van een website. Was het vorig jaar tijdens de eer ste beursvloer nog een jolige boel met ludiek geklede mensen, dit jaar was het allemaal wat rustiger en serieuzer. Dat was ook de bedoeling, liet wet houder Ad Verseput in zijn ope ningswoord weten. „Hier iets belo ven en het dan niet uitvoeren, dat kan niet." Want dat was toch wel het probleem van vorig jaar. Lang niet alle matches zijn tot een goed einde gebracht. Voor notaris Nini Soeters ook re den om sommige matches niet goed te keuren. „Er zijn wel een paar mensen teruggestuurd om nog even verder te praten. Soms was de tegenprestatie geld, en dat mag ook niet." Maar er waren ook vele 'goede matches'. Roger van der Veken van In Tune gaat bijvoorbeeld de Elke keer als er een afspraak was 'matches' iemand gemaakt had. website van het platform voor mensen met een beperking ge- j schikt maken voor visueel gehandi capten. Als tegenprestatie wordt hij genoemd in de nieuwsbrief. De scouting krijgt hulp van Rini j de Looze. Zijn administratiebu- reau gaat helpen bij het opzetten van een financieel plan voor een nieuw clubhuis voor de scouts. Na anderhalf uur beursvloer kon de balans worden opgemaakt. In totaal zijn 85 matches gemaakt. Dat is minder dan de 133 van vorig jaar. „Maar wel kwalitatief beter. Wij zijn tevreden", zegt Jeroen Por tier van het organiserende Wel zijnshuis na afloop. Goes Noord: Albert Joachimikade 33, T 0113 - 21 54 01 Goes Zuid: Nobelweg 1T 0113 - 24 95 29 Vlissingen: Marie Curieweg 9-13, T 0118 - 69 00 25, www.logus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78