Bewegen kan het leven Inkoop niet volgens regels 221 ZIERIKZEE Recreatieverkeer onder de loep bij controle Tolkien-elfen strijken neer in Bru PIN KSTERMARKT 22 mei 10*00-16*00 uur ALZHEIMER CAFE Themamiddag bij Sportworxs in Zierikzee FINANCIEN Accountant waarschuwt B&W Alex de Nie Optiek donderdag 20 mei 2010 door Ali Pankow door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland heeft vorig jaar niet volgens de regels ingekocht. Daarom weigert de accountant voor het aspect 'rechtmatigheid' een goedkeurende verklaring af te geven. Het gaat de accountant vooral om de manier waarop de gemeente werk aanbesteedt. Er moeten al tijd meerdere offertes worden op gevraagd. Maar in de praktijk ge beurt dit vaak niet. „Dan moet je denken aan een spoedklus in de groenvoorziening. Na een storm bijvoorbeeld," legt wethouder Ad Verseput uit. „En verder laten wij dezelfde aannemer soms meerdere klussen per jaar doen. De accoun tant telt die uitgaven bij elkaar op en komt dan achteraf tot de con clusie dat er niet op de juiste ma nier is aanbesteed." Volgens raadsgriffier Teun van Oostenbrugge hoeft niet te wor den gevreesd voor een tweede No- wmmmmm BRUINISSE - Tolkien Genootschap Unquendor viert het jaarlijkse Slot feest - één van de centrale activitei ten van het genootschap - ko mend Pinksterweekeinde in Brui- nisse. Op het programma staan on der meer speurtocht, lezing (over de gebruiken van elfen), quiz, mu- Die heerlijke zon waar we zo van kunnen genieten, heeft ook een vervelende keerzijde. We weten inmiddels allemaal dat het verstandig is om onze huid te beschermen tegen de schadelijke straling van de zon die verbranding en zelfs huid kanker kan veroorzaken. Dat onze ogen die bescherming net zo hard nodig hebben, vergeten we nog veel te vaak. Een goede zonnebril is niet alleen een fantastisch modeaccessoire maar vooral ook een onmisbare en noodzakelijke bescherming van uw kostbare ogen. Kies dus niet alleen voor het mooiste model maar ook voor de beste zonneglazen. Koop uw zonnebril daarom bij de specialist die u deskundig kan adviseren. 0 0 0 c Burghsering 27 - 4328 LL Burgh Haamstede Telefoon 0111-652440 Brillen, contactlenzen, hoortoestellen Bewegen zal dementie niet genezen, maar fysiek be zig zijn kan het leven ook op hoge leeftijd wel een beetje aangenamer maken. Reden genoeg voor Peter van de Zande mensen te stimuleren zo lang mo gelijk matig tot intensief te bewe gen. Hij zal die boodschap ook uit dragen tijdens het Alzheimer Café dat donderdagmiddag 27 mei in zijn trainingscentrum Sportworxs aan de Banninklaan in Zierikzee wordt gehouden. „De bijeenkomst is bedoeld voor verzorgenden en mantelzorgers maar zeker ook voor mensen die aan dementie lijden", zegt woord voerster Heieen Muste van de re gionale werkgroep van Alzheimer Nederland, afdeling Zeeland. De werkgroep speelt met deze mid dag in op het jaarthema 'Bewegen en Dementie'. Van de Zande is fysiotherapeut en breed geschoold op het gebied van medische fitness en -training. „Waarom zou je als je aan Alzhei mer lijdt, het leven toch niet zo comfortabel en gezellig mogelijk maken? Sport en spel en samen be wegen op muziek kunnen daaraan bijdragen", weet Van de Zande. belgate-affaire, waarbij ambtena ren in 2004 zonder medeweten van B en W grote bedragen uitga ven. „Want voor zover mij bekend zijn er geen budgetten overschre den." Begin dit jaar zijn de in- koopregels aangescherpt, zegt Ver seput. De jaarrekening van gemeente, in clusief De Zuidhoek, sluit met een batig saldo van twee miljoen euro. Dat komt vooral omdat niet alle in de begroting 2009 opgenomen be leidsvoornemens zijn uitgevoerd. Zo wordt de herinrichting van de begraafplaats Burgh pas dit jaar aangepakt. Maar het overschot kon ook ontstaan omdat geen rekening werd gehouden met subsidies. De provincie betaalde namelijk 7,5 ton mee aan het uitbaggeren van de Zierikzeese haven en stelde ver der onverwacht 64 mille beschik baar voor de actualisering van be stemmingsplannen. Tenslotte is 78 mille overgebleven uit een EU-fonds waaruit de opknapbeurt van onder andere de Nieuwe Ha ven in Zierikzee is betaald. ziek, veiling en hoorspel. En ver der wordt er gewoon feest gevierd zoals volgens Unquendor alleen Hobbits dat kunnen. Het Slotfeest van het 230 leden tellende genoot schap start zaterdag in herberg De Stoofpolder en wordt maandag rond het middaguur afgesloten. Ill I HUM HBliHMMliillilPII 'P Leden van het reguliere trainingsprogramma voor senioren Club Vitaal bij Sportworxs oefenen op de evenwichtsbal. BRUINISSE - Elf bekeuringen en 26 belastingvorderingen. Dat is de ba lans van de gezamenlijke controle die de politie Zeeland en Belasting dienst Zuid-West dinsdag hebben gehouden op de Grevelingendam bij Bruinisse. De nadruk van deze controle lag op het recreatiever keer. In totaal zijn 41 auto's aange houden. Speciale aandacht ging uit naar combinaties met caravans of aan hangwagens. Motoragenten zorg den voor de selectie van 'interes sante objecten' die vervolgens naar de controleplaats op het par keerterrein van de Grevelingen dam werden gebracht. Er werd gecontroleerd op alcohol gebruik, de benodigde papieren, de belading en de technische staat. De aangehouden automobilisten en hun voertuigen werden ook aan een nader onderzoek onder worpen door de Belastingdienst Zuid-West. Deze dienst schreef 26 vorderingen met een totaal bedrag van ruim 67.000 euro aan nog openstaande aanslagen uit. De politie schreef bonnen uit voor onder meer het niet dragen van de gordel, niet handsfree bellen, te kleine kentekenplaat, een aanhang wagen die niet in orde was, te don kere ruiten en het niet kunnen to nen van een rijbewijs. MEEST .CELEZEN 1. 'ledereen zwemvest aan' (foto) 2. Paviljoens met voeten in water 3. Motie tegen plan Brouwersdam EN VERDER op de webpagina Schouwen-Duive- land 's middags beelden van Renesse dat zich voorbereidt op Pinksteren. TIPS NAAR schouwen-duiveland Opzc.nl Meer nieuws uit de regio op www.pzc.nl/schouwen-duiveland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76