PZC Geen steun aan Brogum en Centree deDRVKKERY Boodschap Jongen pakt auto van zijn moeder almanak teKtasiil SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 CULTUUR Bibliotheek en Muziekschool verhuizen naar Pontes Pieter Zeeman Middelburg 17 mei 1940 Het vergeten bombardement Roos Stallinga Rij met me mee ZLD Tears 'n Diamonds Bewegen maakt leven ook op oudere leeftijd aangenaam Donderdag 20 mei 2010 Brandweer wil snel tankwagen voor bluswater Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ali Pankow ZIERIKZEE - Voor de huisvestings problemen van bibliotheek De Stolpe en de Zeeuwse Muziek school ziet het dagelijks gemeente bestuur een oplossing in het on derbrengen van beide instellingen bij scholengroep Pontes Pieter Zee man in Zierikzee. Steun aan Brogum en Centree zit er wat B en W betreft echter niet in. Met de keus voor deze zogeheten Campus Cultura Variant - 'een prachtig woord', vindt wethouder Wim Stouten - worden drie van de zes problemen met cultuurac commodaties aangepakt. Het voorstel bibliotheek en mu ziekschool onder te brengen bij "Pontes is het resultaat van het on derzoek dat sinds 2006 is gevoerd naar de mogelijkheid van een Cul tuurhuis in Zierikzee. Aanvanke lijk waren daar ook filmtheater Fi- Zi, poppodium Brogum en de Stichting Theater Exploitatie Zee land bij betrokken. Deze jarenlan ge poging alle betrokken culturele organisaties samen te brengen on der één dak leidde niet tot het be oogde resultaat. Met de drastische terugloop van het aantal leerlingen bij Pontes kwam er de afgelopen tijd een pro bleem bij. „Inmiddels zit Pontes ge lukkig weer in de lift", zegt wet houder Stouten. Hij acht het toch van belang dat het profiel van deze school wordt versterkt door de ves tiging van bibliotheek en muziek school. Bovendien dragen deze cul turele voorzieningen bij aan een betere exploitatie van Pontes, waar nu circa 4000 vierkante meter op pervlakte ongebruikt ligt. Stouten erkent dat met deze 'Pon- tes-variant' maar een deel van de oorspronkelijke problemen wordt opgelost. Voor FiZi ziet hij de op lossing in de Weverij, het kleine theater dat daar op initiatief van Zeeuwland en de Stichting Renes- se wordt gebouwd. Volgens Stou ten zet de organisatie Centree zich in voor een theatervoorziening in de Nieuwe Kerk, maar dat blijft wat hem betreft een particulier ini tiatief Het dagelijks gemeentebe stuur heeft niet de intentie cfaar geld in te steken. „Brogum kan voorlopig op de hui dige locatie blijven, maar wij gaan de boel daar niet opknappen", zegt de wethouder met het oog op woningbouwplannen aan het Sas. „Mocht Brogum naar een andere locatie gaan, krijgen ze wel de sub sidie mee", aldus Stouten. De vestiging van muziekschool en bibliotheek kan het culturele profiel van scholengroep Pontes Pieter Zeeman versterken. foto Dirk-Jan Gjeltema Markt 51 Middelburg T0118 886 886 MIDDELBURG - In de nacht van dins dag op woensdag is op de Segeers- singel in Middelburg een Middel burger (14) aangehouden. Hij had zonder toestemming van zijn moe der haar auto meegenomen. Op de Schroebrug was hij door een dichte slagboom gereden. Agenten zagen de auto staan en gingen poolshoogte nemen. Toen de jon gen de agenten zag, rende hij er vandoor. Na een korte achtervol ging werd hij aangehouden. Tip? redactie@pzc.nl Sinds enkele maanden prijken op en kele viaducten over de A58 stellingen die er kennelijk door tegenstanders van kernenergie op zijn geschilderd. Zo is op het viaduct bij Arnemuiden te lezen: 'In Zeeland geen kerncentra le'. De Z staat verkeerd om. Dat is blijkbaar een lastige letter om op z'n kop te schilderen. Ook qua inhoud leidt de boodschap de aandacht af. Hoezo geen kerncen trale? Er is er toch al een. Sterker nog, de bestaande kerncentrale Bors- sele blijft tot 2034 in bedrijf; hoe hoog of laag de tegenstanders van nucleaire stroomopwekking ook springen. Misschien is de mededeling bedoeld om te ageren tegen de plannen om er een kerncentrale bij te bouwen, maar dan was toevoeging van het woord 'tweede' op zijn plaats ge weest. Zoals het er nu staat is het een zon derlinge boodschap. Met de Z ver keerd om. Nieuw Het officiële gedenkboek €29,50 za 22 mei, 13.00 uur Fietsgids voor Zeeland 15.00-16.30 uur Jazz lovesongs boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75