341 sport Blijven sleutelen, ook aan nieuwe motor PZC Speel mee mét het gratis WK voetbalspel Win een reischeque! In bijna elke kern wonen (oud-)sporters, bestuurders, trainers of vrijwilligers die een verhaal waard zijn. In de rubriek 'Kriskras door Bevelanden' worden zij in de schijnwerpers gezet. Vandaag deel 17: Marcel Snoeijers. Tholen Puoe mee en win met jouw team! donderdag 20 mei 2010 door Sven Remijnsen THOLEN - Natuurlijk, Marcel Snoe ijers houdt van de snelheid van de rallycross. Maar-veel interessanter vindt hij de manier waarop die snelheid wordt bereikt. De Thool- se rallycrosser sleutelt graag einde loos aan zijn auto en is altijd op zoek naar de details die anderen over het hoofd zien. Vorig seizoen liep dat niet zo goed af dit seizoen gaat het beter. Snoeijers, afkomstig uit Halsteren maar enkele jaren geleden neerge streken in Tholen-stad, is bezig aan een ambitieus jaar. Hij doet mee aan de races om het Neder lands, Belgisch en Europees kam pioenschap in divisie ia (tot i6oocc). In de eerste wedstrijd om het Belgisch kampioenschap viel hij uit. Een herhaling van het afge lopen rampseizoen dreigde, maar Snoeijers verving de motor in zijn Renault Clio Super 1600 en won prompt de twee daaropvolgende races. „Vorig jaar heb ik maar één wed strijd uitgereden, in België, en met een gewonnen", vertelt Snoeijers. „Voor de rest waren er altijd pro blemen. We hadden het maken van de motor uitbesteed, maar dat was één groot drama. Dit jaar heb ben we alles weer in eigen hand genomen, we bouwen de motor zelf." Met 'we' doelt hij op zichzelf en zijn beide broers, die hem helpen als monteur. „Wij zijn een van de weinige teams die bijna alles zelf doen. De echte topteams laten het doen, die kopen hun motoren. Wij worden geholpen door FMI Precision, een bedrijf uit Bergen op Zoom. Zij hebben het pro bleem met de bediening van de kleppen opgelost door er een nieuw systeempje voor te maken. Dat bleek de oplossing te zijn." Tot vreugde van Snoeijers, die al tijd te vinden is voor creatieve vondsten. „Daarom doe ik aan au tosport", zegt hij. „De wedstrijden zijn leuk, de sfeer is goed, maar ik Marcel Snoeijers sleutelt aan z'n auto. kick niet zo op de snelheid. Ik vind het veel interessanter om din gen uit te dokteren en te ontwikke len en daarna te ontdekken of ze werken. Ik heb mijn auto zelf ont wikkeld, ik weet er alles van en zo niet, dan leer ik het wel." De 43-jarige geboren Brabander, in het dagelijks leven zelfstandig ondernemer in de vastgoedsector, neemt het dit seizoen in het Euro pees kampioenschap op tegen de teams met het grote geld. „Omdat wij heel veel zelf doen, hebben wij wel geld nodig, maar lang niet zo veel als de Europese toppers. Zij hebben budgetten van wel 250.000 euro." Snoeijers werkte, met wisselend succes, al de EK-races in Portugal en Frankrijk af. Volgende week rijdt hij in Engeland de derde EK-manche. Hij kent zijn beperkin gen. „Ik kan niet zo veel risico's ne men als de anderen, ik moet toch oppassen met mijn materiaal. Bo vendien ken ik mijn motor door en door, ik hoor het meteen als er iets mis is. Dat maakt me soms voorzichtiger." Een snelheidsduivel is hij toch al niet. „Wij rijden vrij langzaam, hoor: zo'n 160 kilometer per uur. De auto's accelereren wel heel snel. Maar het is absoluut geen ge vaarlijke sport, zelden gebeuren er ongelukken. De veiligheidsnor men zijn hoog en de snelheden re latief laag." Tussen de bedrijven door gaat Snoeijers verder met het testen van de nieuwe motor. „We heb ben er nu één en de tweede komt eraan", vertelt hij opgetogen. „Dan kunnen we nog meer en beter tes ten; nu hebben we niets achter de hand als er iets misgaat met de mo tor. We denken altijd dat er nog winst is te behalen. Dat hoeft niet waar te zijn, misschien wordt het alleen maar slechter. Maar daar le ren we Weer van." Op 11 juni trappen Zuid-Afrika en Mexico af in het stadion van Johannesburg. Speel mee met je eigen team en ervaar het WK voetbal als nooit tevoren! Hoe werkt het? Als WK speler krijg je een fictief budget van 120 miljoen euro. Hiermee stel je je eigen team samen uit de selectie van alle 32 landen die deelnemen aan het WK. Afhankelijk van de resultaten die de spelers en de landen tijdens het WK behalen, krijgt je team punten. Om het extra spannend te makerr; kun je samen met vrienden of col lega's ook je eigen subleague opzetten. Alle scores worden dan direct automatisch voor je uitgerekend! Hoe doe ik mee? Ga snel naar de website www.pzc.nl/ wkvoetbalspel en geef je op! Je kunt je team gedurende het hele WK aanmelden, maar let er wel op dat reeds gespeelde wedstrijden dan niet meer bijdragen in je score. Schrijf je dus in vóór 11 juni 15.30 uur om het gehele WK mee te doen. De winnaar ontvangt een reischeque t.w.v. 400,-. |kbas Kijk voor meer informatie op www.PZC.nl/wkvoetbalspel O Autobedrijf Adne v. Rum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74