'Ik wil 'm wel fatsoenlijk uitrijden' 32 29e Internationale Junioren Driedaagse Deelnemende ploegen 33 Noord-Holland INTERNATIONALE JUNIORENDRIEDAAGSE Zeeuws-Vlaams duo staat aan de vooravond van groot wieleravontuur Massale deelname Kasseistrook v^üaï Axel Kasseistrook/sprint Waterhuisstraat Sint Jansteen Othene^ Terneuzen Braakman Kasseistrook: Boekhouteweg Kasseistrook: Smokkelweg donderdag 20 mei 2010 Etappe 1: Philippine-Axel, 21 mei, 17.00 uur, totale afstand 109,1 km Grote ronde 57.2 km Kleine ronde 17.3 km (3x) Kasseistrook: Timmermansweg Etappe 2: Tijdrit, 22 mei 10.00 uur, 7,8 km Etappe 3: Hulst-Axel, 22 mei, 17.00 uur, 104,3 km A.W.V. De Zwaluwen |jj AVIA CyclingTeam m Bulgarije Duitsland Groot Brittannië RWCAhoy Kazakhstan II Koninklijke Balen £3 Kumasol Vacansoleil EF1 Turkije II Lotto-C.T. Menen 33 Midden-Nederland 3 Noord-Nederland Glud Martstrand S Nordrhein Westfalen H Oost-Nederland B Polen ^3 Restore Cycling Team O RABC/Oostende Noordzee 33 TWC Pijnenburg 33 w-v- De Jonge Renner (3 w.v. De Peddelaars 3 Westland Wil Vooruit 3! Z.R.T.C. Theo Middelkamp 33 Zuid-Oost Nederland Zwitserland Grote ronde 48,2 km Kleine ronde I 18,7 km (3x) j Etappe 4: Strijpen-Strijpen (Bel.), 23 mei, 13.00 uur, 4 ronden, totaal 104,4 km Rozebeke Koewacht BELGIE Rolant Quist, Felix Binicewicz, Donja Odijk, Willem Adriaansens foto's Peter Nicolai en Wim Kooyman door René van Stee SCHOONDIJKE - Voetballen was hun grote hobby. Maar wielren nen trok de gezworen kameraden Rens PyfFeroen uit Sluis en Ma thijs Buzeijn uit Schoondijke, bei den zeventien jaar, altijd nog iets meer. Vorig jaar kreeg het duo de smaak echt te pakken. Bijna dage lijks trokken ze er samen op uit. Mathijs' vader Rudy, zelf een oud-renner, waarschuwde de jon gens dat ze niet te hard van stapel moesten lopen. „Ze moesten er eerst maar eens achter zien te komen of ze het echt wilden. Want als je serieus wilt wielrennen, moet je er veel voor doen. Daarom zijn ze begon nen met koersen van trimmers- bond TZM", vertelt Rudy Buzeijn. Die kennismaking beviel uiterma te goed. De wedstrijden bij TMZ leverden prima resultaten op. Mat hijs won de koersen in Nisse en Goes. In Wemeldinge was de zege voor Rens. Mathijs belandde daar met een derde plaats eveneens op het podium, terwijl Rudy, ook weer aangestoken door het wieier- virus, de vijfde plaats voor zich op eiste. „Door die goede uitslagen werd het eigenlijk al snel duidelijk dat we de overstap moesten maken naar onze eigen leeftijdscategorie ën", zegt Rens. „We waren er klaar voor", vult Mathijs aan, die als eer stejaars junior meteen voor de leeuwen werd geworpen in de Acht van Chaarn. „Daar werd ik 65e van de honderd renners. Het ging echt loeihard, waardoor ik eventjes dacht: oei, waar ben ik aan begonnen." Rens had het tijdens zijn debuut vorig jaar bij de nieuwelingen in Philippine iets gemakkelijker. Hij werd er 21e van de vijftig. Inmid dels is het West-Zeeuws-Vlaamse rennersduo een klein jaar verder. En ze zijn tevreden over hoe het nu gaat. Achterin meeharken in het peloton is beslist niet aan de orde. Rens reed al enkele toptien klasseringen, zoals onlangs in Yer- seke (zevende). Mathijs zat daar twee keer met een elfde plaats (Maldegem en Yerseke) heel dicht bij. Rens: „Je merkt dat het goed vooruit gaat en dat je minder af ziet dan vorig jaar. En onze uitsla gen worden ook steeds beter." Mat hijs: „Als die progressie blijft door zetten, zit er ooit wel eens een po diumplaats in. Of met een beetje geluk een overwinning." Vrijdag beginnen Rens en Mathijs als enige Zeeuws-Vlamingen deze editie aan hun grootste wielera vontuur tot nu toe: de Internatio nale Juniorendriedaagse. Ze ma ken deel uit van de ploeg van de Bevelandse wielervereniging Theo Middelkamp. Het duo sloot zich bij die club aan omdat wielerver eniging Zeeuws-Vlaanderen ver der niet over junioren beschikte. Het bevalt de twee 'huurlingen' prima bij hun vereniging. Onder leiding van oud-prof Ko Blok rij den ze hun wedstrijden, trainen ze regelmatig met hun ploeggeno ten en gaan ze af en toe op trai ningskamp zoals onlangs in de buurt van Geraardsbergen. Mat hijs: „De begeleiding is goed. Na tuurlijk wil Ko dat we er hard voor werken, maar hij is ook iemand die de vinger aan de pols houdt. Hij houdt niet van dat opgeklopte gedoe. 'Jullie moeten nog heel lang mee', zegt hij regelmatig." „Ik vind het prima dat het zo gaat", zegt Rens daarover. „Want ook al fietsen we heel graag, er is natuur lijk meer. Zoals school." De combinatie van school en fiet sen is gemakkelijk te doen, vindt het tweetal. Mathijs doet aan het Zwin College in Oostburg zijn ha vo-examen. Maar dat belet hem niet om de Juniorendriedaagse te rijden. „Net als de training voor de koers moet je niet op de laatste da gen laten aankomen. M'n voorbe reiding Voor die examens heb ik al achter de rug. Het is nu vooral een kwestie van eventjes m'n kennis opfrissen. En dan kan je daarnaast gerust gaan fietsen hoor." Rens, tot zijn elfde dorpsgenoot van Mat hijs en leerling van vwo 5 op het Zwin College, knikt instemmend. „Het is een kwestie van discipline en goed plannen. Dan blijkt dat er heel veel mogelijk is." De jongens trainen veelal in West-Zeeuws-Vlaanderen of vlak over de grens. Ook voeren hun rit ten regelmatig naar Terneuzen, waar Rudy werkt. „We pikken hem daar dan op. Vervolgens rij den we volle bak terug naar huis. Voor één van ons is het dan altijd keihard zweten geblazen", zegt Mathijs, terwijl hij met een veelbe tekende blik naar zijn vader kijkt. Rudi gniffelt daarop maar eens. Beide Zeeuws-Vlaamse junioren weten ongeveer wat hen in de Ju niorendriedaagse te wachten staat, omdat ze ook al regelmatig klassie kers van honderd kilometer of meer en met een groot deelne mersveld reden. „In dit opzicht valt het daarmee de komende da gen wel te vergelijken. Maar er is natuurlijk meer. Want je rijdt bij voorbeeld tegen veel buitenlan ders die je absoluut niet kent. En we krijgen een tijdrit, kasseistro ken en paar felle klimmetje voor onze kiezen. Spannend, maar ook een mooie uitdaging", blikt Mat hijs vooruit. Beide jongens hebben niet de illu sie dat ze voorin zullen meedoen. „Maar ik wil 'm wel fatsoenlijk uit rijden", zegt Rens. Mathijs: „En ik hoop dat we als ploeg een mooie prestatie zullen leveren." Het deelnemersveld van de 29e In ternationale Juniorendriedaagse be staat uit 162 renners, oftewel uit 27 ploegen met zes coureurs. Ze komen uit Nederland, België, Groot-Brittannië, Polen, Ka- zachstan, Zwitserland, Duitsland, Turkije, Bulgarije en Denemarken. Naast Mathijs Buzeijn (Schoondij ke) en Rens Pyfferoen (Sluis) be staat de juniorenploeg van Theo Middelkamp in deze wedstrijd uit Joan Eversdijk (Kapelle), Georg van Koeveringe (Kapelle), Fran Vermue (Oudelande) en Lex M man (Nieuw- en Sint Joosland! Rens Pyfferoen (links) en Mathijs Buzeijn kijken uit naar de start van de In ternationale Juniorendriedaagse. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72