27 rechtbank' Adempauze voor klachtenlijn Laks 'Computerexamen is afwisselend1 brieven Examentips: Nu even niet! Richard (18) is uitblinker van ROC Zeeland Miniatuur Walcheren Zorgverzekering Lange Jan Bermen maaien 3 www.pzc.nl/webwinkel De Oorlog 5 dvd-box Lezersprijs 19,95* donderdag 20 mei 2010 B Mary Bouwense deed haar vwo-examen Kunst. foto Ruben Oreel Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Er is voor alles een tijd onder de zon. Maar sommige dingen kun je beter even uitstellen tot na de examens. Zoals: Het uitmaken met je vriend(in). Je computer zó opschonen dat je niks meer terug kunt vinden. (Ook je aantekeningen niet.) Een nieuwe avatar maken en onderduiken in World of War- craft. Zo verliefd worden dat je er ziek van bent. Beginnen aan die nieuwe dvd-box met je favoriete tv-serie. Bedenken dat je de verkeerde studie volgt. En dus niks meer hoeft te doen. Van huis weglopen en in het fietsenhok onderduiken. Je leraar uitschelden. Tegen je ouders zeggen dat je bij je vriendin gaat logeren om sa men te studeren. Op crash-dieet gaan. se rechters. Wel lieten zij weten dat de officier een eis moest formu leren want zo staat het nu een maal in de wet. Suijkerbuijk hield vast aan zijn verzoek om een psy chologisch en psychiatrisch onder zoek maar liet weten dat bij afwij zing daarvan de man 'dan maar' vijfjaar cel moet krijgen. Hoogenraad vroeg op zijn beurt om vrijspraak. Volgens hem is er sprake van een complot tegen zijn cliënt. Hij ziet de destijds zestienja rige vriendin als de hoofdschuldi ge. Omdat zij vreesde dat de man hun kind zou opeisen zou ze zelf valse verklaringen hebben opge steld en anderen aangezet hebben om ook zulke verklaringen af te ge ven. Een ex-vriendin van de man volg de gisteren de zitting. Volgens haar had hij haar leven verwoest en kan ze door haar wantrouwen tegenover mannen nu geen nieu we relatie meer aangaan. Uitspraak 2 juni Mary Bouwense (18) uit Big- gekerke was gisteren als eerste klaar met haar vwo-examen Kunst. „Eigenlijk heb ik er nog best lang gezeten", zegt zij na twee uur concentreren. De scholiere aan het Nehalennia in Middelburg had vooraf niet echt geleerd. „Het gaat vooral om beredeneren, je hebt er niets aan om kale feiten te gaan stampen. Het examen ging ook best goed, maar het altijd afwachten op de uitslag." Dat het examen op de computer werd gemaakt, vond Ma ry een leuke afwisseling. „Je krijg allerlei filmpjes en muziekfragmen ten voorgeschoteld. De antwoor den moet je dan weer wel op pa- MIDDELBURG - Richard van Klave ren (18) uit Renesse is gekozen als mbo-uitblinker van het ROC Zee land. Hij is een jaar lang ambassa deur voor zijn school. De tweedejaarsstudent Bouwkun de werd gekozen vanwege zijn klantgerichtheid en deskundig heid. Hij is bovendien behoorlijk ambitieus. Richard wil na zijn mbo een hbo-opleiding volgen, en daarna doorstromen naar de Tech nische Universiteit in Delft. Zijn droom is om een eigen architech- tenbureau te beginnen. Op elke mbo in het land wordt een uitblinker gekozen.'Alle 51 uit blinkers, onder wie Richard, strij den op 8 oktober voor de landelij ke titel. Voorafgaand aan deze dag kan iedereen vanaf 1 juli stemmen via www.6dbo.nl. pier schrijven", vertelt zij. De laat ste maanden was zij van haar do cent niet meer welkom bij de theo rielessen Kunst, maar met een acht als schoolcijfer staat zij er goed voor. Bij de andere vakken moet zij er nog flink aan trekken. „Ik sta nu vier tekorten, dus min stens één vak moet een voldoende worden. Het gaat er om spannen of ik het ga halen." Als zij slaagt, geeft Bouwense een groot examenfeest. „Na de zomer neem ik een jaar vrij. Ik weet nog niet wat ik wil gaan studeren. De kunstacademie lijkt me leuk, maar daar ben ik misschien te materialis tisch. Of anders geneeskunde, dat lijkt me ook wel gaaf" Wat geweldig dat Miniatuur Wal cheren, nu onderdeel van Mini Mundi, na de verhuizing van het Molenwater naar de Mortiere zo succesvol is en veel meer bezoekers trekt. Het beste bewijs dat succes valt of staat bij de keuze van de juiste locatie. Dat geldt ook voor een theater. Zet het theater neer op een locatie die voor veel men sen gemakkelijk per auto bereik baar is, en het aantal bezoekers zal aanzienlijk toenemen. Als het thea ter dan ook nog staat in de buurt van andere vermaaksfaciliteiten zo als Mini Mundi, het ZEP of een bio scoop, zodat iedereen van de fami lie kan kiezen waar hij of zij naar toe wil, is de succesformule com pleet. Hopelijk komt ook het ge meentebestuur tot het inzicht dat het Molenwater de juiste en unieke locatie is voor een prachtig stads park, maar desastreus (zowel com mercieel als planologisch gezien) als locatie voor een theater. Lonne van Liere Dam 63a, Middelburg Demissionair minister Klink legt de schuld voor een duurdere zorg verzekering bij slachtoffers. De wanbetaler kost verzekerde geld, zegt Klink en hij noemt het een so lidair zorgstelsel. Solidariteit bete kent hier voor Klink echter de ba sis afromen voor de verrijking van een kleine groep. Dat de zorg en zorgverzekering steeds verder onbe taalbaar zal worden is een gevolg van de privatisering van de zorg en de zorgverzekeringen. De winst komt dan voor de mensen en die winsthonger kent geen grenzen. Je- kan stellen dat er voor de winst in de zorg over lijken wordt gegaan. Hou de zorg en de zorgverzekering staande door de privatiseringen volledig terug te draaien! Gezond heidszorg overlaten aan winsthon ger betekent de gezondheidszorg omzetten in koopwaar. Luk Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart Ter gelegenheid van de herdenking van de verwoesting van het cen trum van Middelburg 17 mei 1940 brengt het carillon van de Lange Jan in deze dagen een fragment van het sluitstuk 'Alle Menschen werden Brüder' uit de negende symfonie van Beethoven ten geho re. Stadsbeiaardier Jos Vogel heeft zich daarbij laten inspireren door het door de jaren heen gretig door vertelde verhaal dat deze melodie het laatst op de speeltrommel van het carillon was te horen voordat de toren brandend ineenstortte. De enkele weken geleden overle den oud-brandweerman Wim Kie vit heeft dat verhaal kort voor zijn dood met klem tegengesproken in artikelen in het blad van de Heem kundige Kring Walcheren 'De We- te' en in het weekblad De Faam. „Ik denk dat dit een beetje fantasie is", stelde Kievit „Wij stonden on der de Lange Jan te werken. De gra naatscherven vlogen tegen de bel len op. Het was een gerinkel van jewelste. Daar kun je dan van alles van maken." Jacques Cats Dam 8/A, Middelburg In opdracht van de provincie wer den zaterdag de bermen gemaaid langs de Oude Rijksweg door Rei- merswaal. De bermen werden over de gehele lengte gemaaid door zo'n vier tractoren en verschillen de maaiers. Gaarne zou ik van de provincie vernemen, waarom dit zo vroeg en dan nog wel in het weekend (dure overuren) moest ge beuren. Nog afgezien van de na- tuurschade (broedende bermvo gels) en alle rommel (blikjes, tak ken en stenen) die op het fietspad terecht komen, begrijp ik de nood zaak niet van dit absurd vroege maaien. Voor de veiligheid hoeft men alleen de bochten te maaien. Het gras was amper 10 cm hoog. A.M. de Schipper Inkeloortstraat 6, Rilland AMSTERDAM - De klachtenlijn van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (Laks) mocht de derde dag van het centraal eindexamen even op adem komen. Na twee hectische dagen beleefde het Laks met 'slechts' negenduizend binnengekomen klachten een vrij rus tige dag. De meeste klachten die gisteren binnenkwa men, betroffen nog steeds het examen Nederlands voor havo. „Met in totaal ruim 14.000 klachten over dit examen lijkt het me logisch dat daar straks iets mee gedaan gaat worden", aldus het Laks. De opvallendste klacht kreeg het Laks van leerlingen die het vak Kunst via de pc hadden gemaakt. „Enkele leerlingen klaagden dat het geluid veel te hard stond." Nog meer cyberklachten: „Leerlingen die examens maakten op de computer, lieten weten het getik op het toetsenbord als zeer storend te ervaren." categorie DVD's en Games De Oorlog is een 9-delige televisieserie van de NPS over WO II. Presentator Rob Trip vertelt het verhaal over de oorlog en de bezetting van Nederland en Nederlands-lndië vanaf de locaties waar de gebeurte nissen zich voordeden. Van Westerborktot Bandung en van Arnhem tot Auschwitz. Een serie die onze kijk op WO II zal veranderen. Met zeer veel nooit vertoont uniek beeldmateriaal! Adviesprijs 34,95 exclusief 2,95 verzendkosten r, C3==0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69