is de kers op de taart Provincies willen snel versoepeling grensarbeid 25 Haute couture Voici Paris! Kandinsky jgt Der Bldpr ReiteT* r Elf boetes bij verkeerscontrole tijdens tweedaags evenement in Arnemuiden wegens succes verlengd t/m 13 juni 2010* Dubbel genieten in Gemeentemuseum Den Haa^ donderdag 20 mei 2010 Vliegveld Midden Zeeland staat komend weekeinde bol van activiteiten tijdens Wings Wheels, foto Ruben Oreel BRUINISSE - Elf bekeuringen en 26 belastingvorderingen. Dat is de ba lans van de gezamenlijke controle die de politie Zeeland en Belasting dienst Zuid-West dinsdag hebben gehouden op de Grevelingendam bij Bruinisse. De nadruk van deze controle lag op het recreatiever- keer. In totaal zijn 41 auto's aange houden. Speciale aandacht ging uit naar combinaties met caravans of aan hangwagens. Er werd gecontro leerd op alcoholgebruik, de beno digde papieren, de belading en de technische staat. Belastingdienst Zuid-West schreef daarnaast 26 vorderingen met een totaal bedrag van ruim 67.000 euro aan nog openstaande aanslagen uit. De enige Nederlandse Spitfire uit WOII is te zien in Ar nemuiden. Clinidown Reint Laan vertelt komend weekend vliegver- halen aan kinderen. door Wout Bareman TERNEUZEN - De Euregio Schelde- mond wil dat de nieuwe Belgische en Nederlandse regering direct na hun aantreden het Nederlands-Bel gische belastingverdrag aanpassen. De regels moeten worden versoe peld om grensoverschrijdend wer ken gemakkelijker te maken. De provincies Oost- en West-Vlaanderen kaarten de kwes tie vandaag aan tijdens een overleg in Yerseke met 'grensmakelaar', en oud-commissaris van de Koningin in Zeeland, Wim van Gelder. De Scheldemondraad, het overleg platform van de provincies Oost en West-Vlaanderen en Zeeland, heeft de problematiek van de grensarbeid, als speerpunt en knel punt voor de komende jaren aan gemeld bij het ministerie van Bin nenlandse Zaken in Den Haag. Het ministerie heeft Van Gelder ge vraagd de problemen verder in kaart te brengen. De Euregio vindt dat de oplossin gen, die het verdrag biedt voor ambtenaren, ook moeten gaan gel den voor andere grensarbeiders. Over de grens gedetacheerde amb tenaren worden fiscaal belast in hun land van herkomst en kun nen daar ook verzekerd blijven en pensioen opbouwen. Op die ma nier worden ze - in tegenstelling tot de 'gewone' grensarbeider - niet geconfronteerd met een enor me papieren rompslomp. Aan Nederlandse kant is al meer malen overlegd met het Rijk. 'Den Haag' staat niet onwelwillend te genover de opzet. De Scheldemondraad zal na de in stallatie van een nieuwe federale Belgische regering z'n pijlen dan ook vooral op Brussel richten. De constructie past binnen de Europe se regelgeving. 20 februari - 6 jiuni 2.010 saix Actie geldt voor alle Kips' producten met actiesticker en loopt t/m 6 juni. Het Zomerfestival wordt geh 'J voor heti oera Kips' is 00 jaar! En wie jarig is, die trakteert. D we de laatste 100 kaarten weg voor het Zomerfest irnnp pen actieverpakking, check de code enw/J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67