241 zeeland 'Bouw huizen eerste aanzet' De SKHV Spit Jongen pakt auto van moeder Tolkien-elfen strijken neer in Bruinisse kpn Skeelertochten rond Krabbendijke 'S-HEER ABTSKERKE Wens in vervulling Grote Kerk decor voor Veelzijdig concert Gezondheidscheck voor huisdieren AIRSHOW Luchtvaartgeschiedenis herleeft De toppers Slim, zuinig en milieubewust! 4 donderdag 20 mei 2010 door Raymond de Frel 'S-HEER ABTSKERKE - Als de ge meenteraad van Borsele donder dag 3 juni instemt met het bestem mingsplan, gaat een langgekoester de wens van de inwoners in 's-Heer Abtskerke in vervulling. De bouw van drie vrijstaande wo ningen moet nog dit jaar de aan zet zijn tot meer. Bewoners van het dorp togen in juli vorig jaar met spandoeken naar de gemeenteraadsvergadering om aan te geven dat hun geduld op was. Het dorp wacht immers al dertien jaar op uitbreiding. Wet houder Marga Vermue gaf toen aan dat de bouw van huizen in 's-Heer Abtskerke topprioriteit kreeg, al kon ze daar nog geen tijdsaanduiding bij noemen. In het bestemmingsplan Colens- hoek 2 (tweede fase) is aan de noordwestkant van het dorp ruim te bedacht voor drie vrijstaande huizen. Daarvoor waren acht geïn teresseerden, van wie twee nu se rieus bouwmogelijkheden onder zoeken. De grond kan na de zo mervakantie bouwrijp worden ge maakt. Borsele heeft nog twee locaties voor nieuwe huizen in gedachten. Aan het Linswegje (locatie Markus- se) wil de gemeente in eerste in stantie twintig woningen bouwen. De verwachting is dat de daarvoor nodige procedure eind dit jaar kan worden opgestart. Aan de Poelweg* (locatie boom gaard) kunnen ook woningen wor den ontwikkeld. Deze grond is in bezit van een projectontwikkelaar. Daarmee bespreekt Borsele de mo gelijkheden voor woningbouw en een extra ontsluiting. MIDDELBURG - In de nacht van dins dag op woensdag is op de Segeers- singel in Middelburg een Middel burger (14) aangehouden. Hij had zonder toestemming van zijn moe der haar auto meegenomen. Op de Schroebrug was hij door een dichte slagboom gereden. Agenten zagen de auto staan en m sss; -J gingen poolshoogte nemen. Toen de jongen de agenten zag, rende, hij er vandoor. Na een korte ach tervolging werd hij aangehouden. Hij had zich verschanst in een tuin aan de Segeerssingel. Hij is aangehouden voor verlaten van plek van een ongeval, joyriding en rijden zonder rijbewijs. BRUINISSE - Tolkien Genootschap Unquendor viert het jaarlijkse Slot feest komend Pinksterweekeinde in Bruinisse. Op het programma staan onder meer een speurtocht, lezing (over de gebruiken van el fen), een quiz, muziek, een veiling en een hoorspel. Het Slotfeest start zaterdag in herberg De Stoof- polder. Het feest wordt maandag rond het middaguur afgesloten. THOLEN Het trompetduo Arjan en Edith Post, het Duo Friends op panfluit en viool, pianist Johan Bredewout en organist Harm Hoeve verzorgen zaterdag 22 mei een concert in de Grote Kerk in Tholen. Het concert begint om 15.00 uur. Kaarten a 15 euro voor volwassenen en 7,50 eu ro voor jeugd tot twaalf jaar, kun nen tevoren worden besteld via www.veelzijdiginmuziek.nl YERSEKE Dierenkliniek Yerseke biedt op za terdag 22 mei tussen 10.30 en 11.00 uur een gratis gezondheidscheck voor huisdieren aan. De actie valt in de Week van het Huisdier, die maandag is begonnen. Tijdens de ze week is gratis een boekje te ver krijgen van Jan, Jans en de Kinde ren over de verzorging van huisdie ren bij onder meer dierenwinkels en asielen. kpn winkel kpn.com 0800 0115 sluit je aan door Annemarie Zevenbergen Menig liefhebber van historische vliegtui gen zal er komend weekeinde watertan dend langslopen: de Spitfire, ofwel de SKHV Spit van Stichting Wings of Victory. Het is de enige overgebleven Spitfire van de 56 die de Nederlandse luchtmacht ooit had. Het toestel nam deel aan D-Day in juni '44. Maar het tweedaagse evenement Wings Wheels op vliegveld Mid den Zeeland biedt veel meer verlei delijks. Zoals de grootste eenmoto- rige tweedekker Antonov II. Daar in kunnen ook rondvluchten ge maakt worden. De kist biedt ruim te aan tien personen. Wings Wheels bestrijkt dit jaar twee dagen. De vorige editie, die ook twee dagen zou beslaan, werd afgelast vanwege de crash van een tweepersoons zweefvliegtuigje daags ervoor. Daarbij vielen een dode en een zwaargewonde. Dus deze zesde Wings Wheels is in feite de vijfde, een lustrum. Voor zitter Peter Geysen van Wings and Wheels: „Eigenlijk wel, maar daar staan we verder niet bij stil. We kij ken vooruit en willen dit evene ment ieder jaar verder uitbouwen. Vliegveld Midden Zeeland hoort bij Zeeland. Het is een pareltje in de provincie. Een pareltje dat het waard is om behouden te worden. .Maar dat kost geld, dus met een jaarlijks terugkerend evenement als dit, willen we daar een structu rele bijdrage aan leveren. Het vlieg veld heeft jarenlang gewerkt aan zijn imago. Iedereen weet dat waar een vliegveld ligt, er sprake is van geluidsoverlast. Nu is dit een klein vliegveld en dat zal het ook altijd blijven. Er is geen intentie om er een regionaal vliegveld van te ma ken, zoals Rotterdam bijvoorbeeld. Er zullen hier geen 737's naar Tor- remolinos opstijgen. Dat kan hier ook niet. Ik denk dat de omgeving het vliegveld goed geaccepteerd heeft. Het klachtenniveau ligt op 5 of zes per jaar. Dat is niet te veel." „Wings Wheels is een echt ge zinsevenement. Daar is het pro gramma ook op geënt. Zo is er een luxe fair, maar we hebben ook een kinderprogramma. Verder zijn er modelvliegtuigen, een airshow, oude voertuigen en cliniclown Reint Laan die vliegverhalen ver telt aan kinderen, zittend bij een vliegtuig." „Ik verwacht ook veel van het vir tuele vliegen. Via je beeldscherm kun je bijvoorbeeld een 747 naar Orlando vliegen. Dat is echt een ac tiviteit voor jong en oud. We heb ben organisatorisch rekening ge houden met 20.000 bezoekers. Dat kunnen we goed aan. Ik hoop dat het een graadje of zeventien, acht tien is. Niet al te mooi, want dan zit iedereen op het strand." Zaterdag is de dag van Wings of Victory uit Kamperland. Voor de echte vliegtuigliefhebber is Mid den Zeeland dus dit weekeinde het Walhalla. Tientallen oude toe stellen staan naast elkaar opgesteld zodat een ieder er ten volle van kan genieten. Het fraais wordt ech ter wel door een hek gescheiden van al te grijpgrage handen. Wings Wheels 2010. Zaterdag en zondag op vliegveld Midden Zeeland Arnemuiden. Entree: zaterdag 4 zon dag 8 €,passe-partout 10 €.Kinderen tot 5 jaar gratis. Terrein geopend van 9.00 tot 22.00 uur. Kaarten zijn ver krijgbaar aan de kassa en bij de VW's. SKHV Spit, de laatste van de 56 Spitfires van de Nederlandse lucht macht. Ontwerp uit 1934. Bouw jaar: 1943. Totaal aantal gebouwd: 20.351. Motor: Roils Royce Packard Merlin 224 met 1720 pk. Vierbladige propellor. Dubbeldekker Antonov II. Grootste eenmotorige dubbeldek ker ter wereld met een spanwijdte van 20 meter. Het ontwerp stamt uit 1946, de eerste Antonov koos een jaar later al het luchtruim. KRABBENDIJKE - De ijs- en skeeler vereniging Krabbendijke houdt za terdag 22 mei weer een skeeler- tocht in de omgeving van Krabben dijke. Om 13.00 uur kunnen be langstellenden bij de ijsbaan aan de Nieulandestraat starten voor tochten van 13, 26, 39, 52 of 65 kilo meter. De speciale Kidstocht meet zes kilometer. Een helm is ver plicht en andere bescherming wordt dringend aanbevolen. Niet-leden betalen 7,50 euro, kin deren 4 euro. Goes Noord: Albert Joachimikade 33, T 0113 - 21 54 01 Goes Zuid: Nobelweg 1T 0113 - 24 95 29 Vlissingen: Marie Curieweg 9-17, T 0118 - 69 00 25, www.logus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66