zeeland 123 applaus bij meeste Goese fracties Aanpak Havenweg is een halfjaar vertraagd KUNT U REKEN Oldtimerbeurs bouwblok achter hun tuin; PvdA en SGP/CU willen raadsbesluit heroverwegen Pruiken Service Nederland 1 donderdag 20 mei 2010 mmmmmmmmÊÊmmMmmÊmmmm. door Frank Balkenende «CL. Een amfitheater op het Goe se Bleekveld in plaats van een gebouw voor galerie Van den Berge en atelier De Kaai. Dat idee opperen drie fa milies wiens tuin grenst aan het te bouwen pand. De meeste raads fracties willen het plan serieus be kijken. Het college van B W houdt vooralsnog vast aan het ge bouw, ook wel Blok 1 genoemd. De families Hopmans, Minneboo en Van Hoorn lopen te hoop te gen het pand. Een 'lelijk betonnen gebouw' dat door zijn hoogte hen het uitzicht op het Bleekveld ont neemt. „We krijgen een muur voor onze neus. Op zich zijn we niet tegen het plan om van het Bleekveld een cultuurplein te ma ken. Hartstikke leuk. We zijn al leen teleurgesteld in de uitvoering. Ze stoppen theater De Mythe weg achter een betonnen geheel. Bo vendien blijft achter onze wonin gen een smal gangetje over, ideaal om drugs te dealen." Het amfitheater biedt honderd zit plaatsen en expositiemogelijkhe den in de buitenwanden, met rondom leilinden. „Ons plan geeft kleur aan het cultuurplein. Het am fitheater kan een verlengstuk van De Mythe zijn en een podium voor kleinkunst. Bijvoorbeeld streetdance of straattheater." PvdA-fractievoorzitter Henk Hoogerland en zijn SGP-/CU-collega Paul Colijn zijn enthousiast. Hoogerland: "Ik heb de tekeningen voor Bouwblok 1 pas onlangs gezien en dat ont werp is inderdaad spuuglelijk. Het amfitheaterplan is veel mooier en misschien kun je onderin ook wel een galerie kwijt. Ik vind dat we de keuze voor het bouwblok moe ten heroverwegen." Paul Colijn van SGP/CU was al te gen de bouw van het cultuurpand en vindt het amfitheater-idee 'inte ressant'. „Waarom zouden we in deze tijden van bezuinigingen het bouwplan niet heroverwegen?" D66-voorman Pieter Romijn wil het plan verder bestuderen. Groen- Links en WD zullen het alterna tief eerst in de fractie bespreken. Volgens Carel Bruring ligt er een raadsbesluit over het cultuurplein, door Raymond de Fret NIEUWDORP - De reconstructie van de Havenweg in Nieuwdorp be gint een halfjaar later dan gepland. Eigenlijk zou het werk in maart of april starten. De gemeente Borsele schatte dat te optimistisch in; technische voor bereidingen vergden meer tijd. Als de gemeenteraad op 3 juni instemt met het plan (waarvoor Borsele en het waterschap samen 1.175.000 eu ro ophoesten), begint het werk na de bouwvakvakantie. Het huidige gemengde rioolstelsel is versleten. Het wordt vervangen door een systeem dat vuil afvalwa ter scheidt van regenwater. Tussen de Hertenweg en Lewedijk blijft de wegbreedte gelijk, maar de •straat versmalt optisch door onder meer de aanleg van een parkeer- strook met bomen. De 73 oude bo men zijn begin dit jaar al gekapt. In de parkeerstrook aan de noord kant komt nieuw groen. Een ge deelte van het trottoir tussen de Hertenweg en Quarlespolderweg wordt smaller. Bovendien ver smalt een parkeerstrook de straat ook hier optisch. De heesterbe planting aan de ingang van het dorpsbos wordt vervangen door gras, zodat een wat meer uitnodi gend beeld ontstaat. dat niet zomaar is terug te draaien. „Volgens mij is de race gelopen." Het CDA wil echter dat het college het plan bekijkt. Wethouder Jan de Pooter blijft bij het bouwplan. Hij zegt dat het ge bouw voor Van den Berge en De Kaai (de gemeente gaf daar voor rang aan boven Kunstuitleen De Bevelanden) al jaren terug is vast gelegd in het Masterplan Binnen stad. Voor het bouwblok waar de omwonenden zich tegen verzet ten, loopt momenteel een ruimte lijke procedure. Tot 2 juni kunnen zienswijzen worden ingediend. Ook is vorig jaar een raadbesluit over het cultuurplein genomen. Dat behelst het samenballen van culturele voorzieningen op en rond het Bleekveld. Mede door een terras van een grand café (het beoogde pand - het voormalige ge meentearchief - staat nog steeds te koop) zou er een levendig plein moeten ontstaan. De Zeeuwse Muziekschool verhuist in die opzet naar het Cultuurhuis aan de Westwal, waar galerie Van de Ber ge en de kunstuitleen nu huizen. De villa aan de Van der Spiegel straat, waar de muziekschool nu zit, wordt verkocht en de op brengst kan worden gestoken in het cultuurplein. Van den Berge wijkt voor de muziekschool en ver kast dan naar de nieuwbouw naast De Mythe. Voor de gepasseerde kunstuitleen is nog niks geregeld. De families werpen tegen dat er geen noodzaak is Van den Berge en De Kaai onder te brengen aan het Bleekveld. De Pooter zegt van wel: „De beoogde huurders zijn en thousiast. Bovendien willen we culturele voorzieningen concentre ren aan het Bleekveld. Het plan voor het amfitheater lost ook niks op voor galerie Van den Berge." Tom van den Berge wil best ver kassen. „Wij krijgen meer ruimte in de nieuwbouw, maar verhuizen is niet per se noodzakelijk. Ook aan Westwal 45 kunnen we uit de voeten. Of elders." De Kaai loopt er nog steeds warm voor. Unitmanager Sari de Bour- graaf van 't Gors: „We zijn ervoor gevraagd. Die plek is voor ons een uitdaging, maar het is niet zo dat we in de problemen komen als de bouw niet zou doorgaan." - voor al uw haarwerken - Arendsstraat 17-19 Oude Tonge. Erkend bij alle zorgverzekeraars en SEMH. lid ANKO. Telnr: 0187-640993 HEINKENSZAND - De jaarlijkse Oldti merbeurs en -meeting van auto's, brommers en motoren wordt zon dag 23 mei gehouden op het indus trieterrein Noordland in Heinkens- zand. Het evenement begint om 12.00 uur. Om 17.00 uur treedt Sur render op. Toegang is gratis. Zo zou het amfitheater er uit kunnen zien. fotomontage Johan Verbeem Huidig uitzicht vanuit de tuin van de familie Hopmans, foto Peter Hopmans Dit ziet de familie Hopmans na de bouw. fotomontage Peter Hopmans wsmmmmmmm Runner Goes Marconistraat 15b (0113) 22 41 14 www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65