Zeeland Klachtengolf over regiotaxi 'Slag om Schelde op film' Boodschap Fietswrakken verwijderd bij station Goes deDRVKKERY Brede school in Lewedorp open almanak BEVELANDEN-THOLEN 24 en 25 MELDPUNT SP Goes heeft al negentig klachten uit Oosterschelderegio verzameld 22 en 23 Middelburg 17 mei 1940 Het vergeten bombardement Roos Stallinga Rij met me mee ZLD Tears 'n Diamonds SKHV Spit is kers op de taart voor de vliegtuigliefhebber Donderdag 20 mei 2010 Plan amfitheater Goes geen wisselgeld voor bouw cultureel pand Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Lilian Dominicus door Frank Balkenende GOES - Het regent plotseling klach ten over de regiotaxi. De Goese SP-fractie, die begin mei een meld punt instelde na signalen van onte vreden pasjeshouders, heeft inmid dels negentig klachten binnen. „Deze golf aan klachten leidt tot l' verbazing bij uitvoerder Con- nexxion en opdrachtgever Samen werkingsverband Welzijnszorg Oosterschelderegio", zegt SP-frac- tievoorzitter Floor van Lamoen. Het Samenwerkingsverband Wel zijnszorg Oosterschelderegio, die het WMO-vervoer (Wet Maat schappelijke Ondersteuning) aan besteedt, sprak recent juist van een verbetering van het doelgroe- penvervoer per taxi. Voor het eerst hoefde het samenwerkingsver band Connexxion geen boete op te leggen omdat niet aan de presta tieafspraken zou zijn voldaan. De regiotaxi, bedoeld voor mensen met een WMO-pas, zou het afgelo pen seizoen in 95 procent van de ritten op tijd zijn geweest. Volgens Lamoen wisten veel ge bruikers van de regiotaxi niet pre cies waar ze klachten kwijt kon den. „Of er werd niks mee gedaan. Zo werd een klacht die werd gede poneerd bij het WMO-Ioket van Schouwen-Duiveland weggewim peld met de opmerking 'dat u hier niet moet zijn'." Het SP-meldpunt heeft aan be kendheid gewonnen in de Ooster schelderegio. „Medio mei stroom den de klachten binnen. Ze gaan over taxi's die te laat of op een ver keerd adres verschijnen. Ook de klachtenafhandeling bij Con nexxion krijgt vaak kritiek." Het meldpunt blijft nog twee we ken operationeel. Daarna zal de SP de klachten bundelen en met de nodige aanbevelingen overhandi gen aan Connexxion en het samen werkingsverband. Lamoen vindt dat bij de aanbesteding ook afspra ken moeten worden gemaakt over een goede klachtenafhandeling. GOES - De gemeente Goes heeft gis terochtend samen met de politie een fietswrakkenactie gehouden in de omgeving van het NS-sta- tion in Goes. Er werden 168 fietswrakken en fiet sen die al langere tijd ongebruikt stonden verwijderd. De fietsen zijn opgeslagen en geregistreerd. De politie controleert of er gesto len exemplaren bij zitten. Mensen die een fiets missen, kunnen bij de gemeente na legitimatie kijken of hun tweewieler er tussen staat. Meer informatie: 0113-249849. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 LEWEDORP - De brede school in Le wedorp is gisteren heropend. Basis school De Leeuwerik had met 172 "leerlingen recht op tijdelijke uit breiding. De kinderopvang en peu terspeelzaal kampten ook met ruimtegebrek, dus besloot de ge meente Borsele tot een permanen te uitbreiding. Voor de basisschool leerlingen is er een extra lokaal en voor het kindercentrum zijn er extra plaatsen voor dag- en buiten schoolse opvang. Tip? redactie@pzc.nl Sinds enkele maanden prijken op en kele viaducten over de A58 stellingen die er kennelijk door tegenstanders van kernenergie op zijn geschilderd. Zo is op het viaduct bij Amemuiden te lezen: 'In Zeeland geen kerncentra le'. De Z staat verkeerd om. Dat is blijkbaar een lastige letter om op z'n kop te schilderen. Ook qua inhoud leidt de boodschap de aandacht af. Hoezo geen kerncen trale? Er is er toch al een. Sterker nog, de bestaande kerncentrale Bors- sele blijft tot 2034 in bedrijf; hoe hoog of laag de tegenstanders van nucleaire stroomopwekking ook springen. Misschien is de mededeling bedoeld om te ageren tegen de plannen om er een kerncentrale bij te bouwen, maar dan was toevoeging van het woord 'tweede' op zijn plaats ge weest. Zoals het er nu staat is het een zon derlinge boodschap. Met de Z ver keerd om. KAPELLE - In Kapelle hebben gister middag honderden mensen op de Franse begraafplaats de gevallenen herdacht uit de Tweede Wereldoor log. Burgemeester Siebe Kramer stond in zijn toespraak stil bij de graf schennis die vorig jaar plaatsvond. In september 2009 werden twaalf monumenten, elf witte kruizen en een met een Davidsster, vernield. „Nog altijd heeft of hebben de da ders niet de moed gehad om zich te melden en te zeggen: 'Ik heb dat gedaan' sprak hij. „Ze beseffen kennelijk niet waarvoor deze mili tairen zijn gesneuveld. Daarom blij ven herdenkingen noodzakelijk." Hij pleitte ook voor een film over de Slag om de Schelde. Een onbe kendere slag dan die van Arnhem, maar zeker net zo belangrijk. Na de toespraken werd de Last Post gespeeld en volgde een minuut stil te. Vervolgens vlogen vier PC-7 pro- peilervliegtuigjes van de basis in Woensdrecht over de begraaf plaats heen, als eerbetoon aan de militairen die vielen voor hun va derland en voor de vrijheid. Diver se aanwezigen legden bloemen kransen. Honderden belangstellenden woonden gisteren de Franse Herdenking op de begraafplaats in Kapelle bij. foto Willem Mieras Nieuw Het officiële gedenkboek €29,50 za 22 mei, 13.00 uur Fietsgids voor Zeeland 15.00-16.30 uur Jazz lovesongs boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63