341 sport Op volle snelheid over de zee Speel mee met het gratis WK voetbalspel Win een reischeque! In bijna elke kern wonen (oud-)sporters, bestuurders, trainers of vrijwilligers die een verhaal waard zijn. In de rubriek 'Kriskras door Walcheren' worden zij in de schijnwerpers gezet. Vandaag deel 17: Kees Krijger. donderdag 20 mei 2010 w door Sven Remijnsen MIDDELBURG - Er zijn maar weinig Zeeuwse verenigingen met de luxe van twee eigen accommodaties. Catclub Zeeland is een van de uit zonderingen. De catamaranzeilers kunnen terecht op de mooiste lo caties in de provincie: de Noord zee en het Veerse Meer. „Zeeland is geweldig", zegt voorzitter Kees Krijger. „De zee, het meer, er is voor elk wat wils." De vereniging, opgericht in 1988, telt zo'n honderd boten. Zeventig liggen er aan het Veerse Meer, bij De Grote Piet, en dertig aan de Noordzee, bij De Zandput in Vrou wenpolder. „Op zee kunnen we nog groeien", vertelt Krijger. „Daar is nog ruimte voor nieuwe boten." De voorzitter, zelf al meer dan der tig jaar een fanatiek catamaranzei ler, verdeelt zijn tijd en aandacht over de beide locaties. „Tot de zo mervakantie zeil ik op het meer, daarna ga ik de zee op en ik eindig het seizoen weer op het meer. Dat is een ideale combinatie. In het voorjaar heeft de zee beperkingen, er is minder toezicht en de tempe ratuur van het water is lager. Op het meer is er dan meer toezicht, daar zijn altijd mensen. Maar in het hoogseizoen is het er erg druk. Dan heb je op zee juist alle vrij heid." De onvoorspelbare Noordzee ver eist wel extra veiligheidsmaatrege len. Krijger: „Je moet er altijd voor zorgen dat men weet dat je op het water bent. Elkaar op de hoogte houden is daarom van groot be lang. En je gaat niet weg zonder zwemvest, mobieltje en een vuur pijl of fakkel voor noodgevallen." Maar eenmaal vertrokken, begint het genieten. „Catamaranzeilen is een passie", zegt Krijger. „Altijd de strijd met de elementen en altijd proberen om de maximale snel heid te bereiken ten opzichte van de tegenstanders. Dat verveelt nooit." Catclub Zeeland organiseert jaar lijks een groot aantal clubwedstrij den: zeven op de Noordzee en twaalf op het Veerse Meer. Fred Hillebrand (zee) en Jaap Straaken- broek (meer) zijn de regerend club kampioenen. Ook de jeugd vaart volop races. „Onze coördinator Geert Schou ten heeft de jeugdafdeling opgezet en met resultaat, want er is in kor te tijd een gigantische groei be reikt. De jeugd doet het heel goed, ook buiten Zeeland. Laatst hebben ze nog een grote prijs gepakt in Frankrijk." In principe heeft iedereen binnen de club zijn eigen boot, maar voor de jongere zeilers zijn nu ook enke le boten beschikbaar waarmee kan worden kennisgemaakt met de sport. „Als de vonk overslaat, zijn ouders vervolgens vaak bereid om zelf een boot te kopen", aldus Krij ger. „Voor vierduizend euro heb je een leuke boot." Een topboot voor volwassenen kost enkele tienduizenden euro's. Maar dan krijgt men ook waar voor zijn geld: een boot van 5.50 meter lang en 2.30 meter breed, met een romp en mast van licht en toch stevig carbon, die alles bij elkaar 75 kilogram weegt. Catclub Zeeland heeft inmiddels vijftien boten in deze A-klasse. Krijger: „We maken elkaar wel eens gek op de club. Als iemand zo'n boot heeft, wil een ander er vaak ook één." Op 18 en 19 september komen de ze boten samen tijdens het A-Cat Weekend, waarvoor alle Neder landse zeilers uit de A-klasse wor den uitgenodigd. Zij treffen elkaar dan onder meer in de Ronde van het Veerse Meer. Maar ook voor andere categorieën, zoals Formule 18 en Nacra 570, is genoeg te doen tijdens het seizoen. Het gaat de vereniging dermate voor de wind dat de clubaccommo datie aan het Veerse Meer binnen kort wordt uitgebreid. „We zijn in bespreking met de gemeente over een nieuw gebouw", aldus de voor zitter. „Als alles goed gaat, kunnen we in juni met de bouw beginnen. Dan kunnen we extra ruimte creëren voor de jeugd." Op 11 juni trappen Zuid-Afrika en Mexico af in het stadion van Johannesburg. Speel mee met je eigen team en ervaar het WK voetbal als nooit tevoren! Hoe werkt het? Als WK speler krijg je een fictief budget van 120 miljoen euro. Hiermee stel je je eigen team samen uit de selectie van alle 32 landen die deelnemen aan het WK. Afhankelijk van de resultaten die de spelers en de landen tijdens het WK behalen, krijgt je team punten. Om het extra spannend te maken, kun je samen met vrienden of col lega's ook je eigen subleague opzetten. Alle scores worden dan direct automatisch voor je uitgerekend! Hoe doe ik mee? Ga snel naar de website www.pzc.nl/ wkvoetbalspel en geef je op! Je kunt je team gedurende het hele WK aanmelden, maar let er wel op dat reeds gespeelde wedstrijden dan niet meer bijdragen in je score. Schrijf je dus in vóór 11 juni 15.30 uur om het gehele WK mee te doen. De winnaar ontvangt een reischeque t.w.v. 400,-. Voorzitter Kees Krijger van Catclub Zeeland: „De zee, het meer, er is voor elk wat wils. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54