24 land Plan voor een Oud-huisarts schenkt bankje aan De Welle - i Youp van 't Hek treedt op in jarig theater kpn w Interactieve TV in combinatie met Internet en Bellen voor €45,-/mnd kpn winkel kpn.com 0800 0115 Grote Kerk decor voor Veelzijdig concert Gezondheidscheck voor huisdieren Skeelertochten van 13 tot 65 kilometer CULTUURPLEIN Omwonenden van nieuw te donderdag 20 mei 2010 Goes Noord: Albert Joachimikade 33, T 0113 - 21 54 01 Goes Zuid: Nobelweg 1, T 0113 - 24 95 29 Vlissingen: Marie Curieweg 9-13, T 0118 - 69 00 25, www.logus.nl door Annemarie Zevenbergen KOUDEKERKE - Speelterrein De Wel le in Koudekerke krijgt een twee de schommel en een bankje, ge schonken door oud-huisarts Karei Noorlander. Hij schenkt hiervoor een bedrag van 3000 euro aan De Welle. Noorlander legde in novem ber vorig jaar na 35 jaar zijn prak tijk in de dorpskern neer. Het college van B en W van Veere wil de kosten voor de plaatsing en het onderhoud voor haar rekening te nemen, zodat de volledige 3000 euro besteed kan worden aan de schommel en het bankje. Begin dit jaar nam de gemeente het speelterrein al onder handen. Dit naar aanleiding van de dorps- schouw in Koudekerke van de ge meente eind vorig jaar. De Welle wekte destijds een wat verwaar loosde indruk. Zo was het toe gangshek deels kapot en liet de be groeiing rondom het terreintje ook wat te wensen over. Er wer den onder meer twee nieuwe speeltoestellen geplaatst, er kwam een bankje, een nieuw toegangs hek en een ligusterhaag. Na de feestelijke heropening eind februa ri werd er druk gebruik gemaakt van de schommel. Dit was voor Karei Noorlander aanleiding om een tweede schommel, genaamd het Vogelnest, te schenken. Het nieuwe bankje ziet Noorlander als gift aan ouders en grootouders die meekomen met hun kinderen. De gemeente Veere heeft inmid dels al contact gehad met de oud-huisarts over de keuze voor beide objecten en wil zo snel mo gelijk tot plaatsing overgaan. Zeker omdat De Welle in een buurt ligt waar veel kinderen wonen. Dat past binnen het streven van Veere om speeltoestellen voor jonge kin deren dicht bij huis te plaatsen. sluit je aan THOLEN Het trompetduo Arjan en Edith Post, het Duo Friends op panfluit en viool, pianist Johan Bredewout en organist Harm Hoeve verzorgen zaterdag 22 mei een concert in de Grote Kerk in Tholen. Het concert in de kerk in Tholen begint om 15.00 uur. Kaarten a 15 euro voor volwasse nen en 7,50 euro voor jeugd tot twaalf jaar, kunnen tevoren wor den besteld via www.veelzijdigin- muziek.nl YERSEKE Dierenkliniek Yerseke biedt op za terdag 22 mei tussen 10.30 en 11.00 uur een gratis gezondheidscheck voor huisdieren aan. De actie valt in de Week van het Huisdier, die maandag is begon nen. Tijdens deze week is gratis een boekje te verkrijgen van Jan, Jans en de Kinderen over de verzorging van huisdieren bij onder meer die renwinkels en asielen. KRABBENDIJKE De ijs- en skeelervereniging Krab- bendijke houdt zaterdag 22 mei weer een skeelertocht in de omge ving van Krabbendijke. Om 13.00 uur kunnen belangstel lenden bij de ijsbaan aan de Nieu- landestraat starten voor tochten van 13, 26,39, 52 of 65 kilometer. De speciale Kidstocht meet zes kilome ter. Een helm is verplicht, andere bescherming wordt dringend aan bevolen. door Frank Balkenende Een amfitheater op het Bleekveld in plaats van een gebouw voor galerie Van den Berge en atelier De Kaai. Dat idee opperen drie fa milies wiens tuin grenst aan het te bouwen pand. Het college van B 8c W en raadsfracties houden voor alsnog vast aan het gebouw, dat ook wel Blok 1 wordt genoemd. De families Hopmans, Minneboo en Van Hoorn lopen te hoop te gen het pand. Een 'lelijk betonnen gebouw' dat door zijn hoogte het uitzicht op het Bleekveld ont neemt. „Op zich zijn we niet tegen het plan om van het Bleekveld een cultuurplein te maken. Hartstikke leuk. We zijn alleen teleurgesteld in de uitvoering. Ze stoppen thea ter De Mythe weg achter een be tonnen geheel. Bovendien blijft achter onze woningen een smal gangetje over, ideaal om drugs te dealen." Na besprekingen met de gemeente is het bouwblok onvol doende naar hun smaak gewijzigd. Daarom hebben ze een alternatief plan ingediend: een amfitheater met honderd zitplaatsen en exposi tiemogelijkheden in de buitenwan den. Omzoomd door leilinden. „Ons plan geeft kleur aan het cul tuurplein. Het amfitheater kan een verlengstuk van De Mythe zijn en een podium voor klein kunst." Volgens de familie is het cultuur- pand geen absolute noodzaak. „Van galerie Van de Berge heb ik vernomen dat die er niet per se heen hoeft. De Kaai is gevraagd, maar komt niet in de problemen als dit bouwblok vervalt." Volgens wethouder Jan de Pooter is het gebouw voor Van de Berge en De Kaai al jaren terug vastge legd in het Masterplan Binnen stad. Voor het bouwblok waar de omwonenden zich tegen verzet ten, loopt momenteel een ruimte lijke procedure. Ook is vorig jaar een raadbesluit over het cultuurplein genomen. Dat behelst het samenballen van culturele voorzieningen op en rond het Bleekveld. Mede door een terras van een grand café (het beoogde pand - het voormalige ge meentearchief- staat nog steeds te koop) zou er een levendig plein moeten ontstaan. De Zeeuwse Muziekschool ver huist in die opzet naar het Cultuur huis aan de Westwal, waar galerie Van de Berge en de kunstuitleen nu huizen. De villa aan de Van der Spiegelstraat, waar de muziek school nu zit, wordt verkocht en de opbrengst kan worden gesto ken in het cultuurplein. Van den Berge wijkt voor de muziekschool en verkast dan naar de nieuw bouw naast De Mythe. Voor de ge passeerde kunstuitleen is nog niks geregeld. Wethouder De Pooter zegt dat er geen reden is aan het raadsbesluit te tornen. „De beoogde huurders zijn nog steeds enthousiast over. Bovendien willen we culturele voorzieningen concentreren aan het Bleekveld. Het plan voor het amfitheater lost ook niks op voor galerie Van den Berge." Tom van den Berge van de gelijk namige galerie bevestigt dat. „Wij krijgen meer ruimte in de nieuw bouw, terwijl de huur per vierkan te meter gelijk blijft. Het is een aan bieding die je niet kunt afslaan. Maar verhuizen is niet per se nood zakelijk. Ook aan Westwal 45 kun nen we uit de voeten. Of elders." De Kaai loopt er nog steeds warm voor. „We zijn ervoor gevraagd. Die plek is voor ons een uitdaging, maar het is niet zo dat we in de problemen komen als de bouw niet zou doorgaan", zegt unitmana ger Sari de Bourgraaf van 't Gors. De Pooter en de meeste fractie voorzitters willen het amfitheater plan wel nader bestuderen, al hou den. Dick van de Velde (WD) en Carel Bruring (GroenLinks) voorlo pig vast aan het raadsbesluit. Paul Colijn van SGP/CU was al tegen de bouw van het cultuurpand en vindt het amfitheater-idee 'interes sant'. „Waarom zouden in deze tij den van bezuinigingen het bouw plan niet heroverwegen?" TERNEUZEN - Het Scheldetheater in Terneuzen viert het tienjarig be staan met een uiterst gevarieerd programma met toppers als Youp van 't Hek, Bert Visscher, Hans Li- berg, Wouter Deprez, Herman van Veen, Jaap van Zweden en Wibi Soerjadi, maar ook met Rob de Nijs, Kabouter Plop, Mega Min- dy en Piet Piraat. En dat vond wethouder Jaap Bos (Kunst en Cultuur) nu net zo be langrijk: „Ik was vorig seizoen met m'n kleinzoon bij Kabouter Plop en hij vond het een prachtige bele venis. En dat werkt drempelverla gend. Dat kind ervaart wat theater is en zal hier later ongetwijfeld ge makkelijker binnenstappen." Bos roemde gisteren, bij de presentatie van het jubileumprogramma voor het seizoen 2010-2011, de program makeuze. „Niet exclusief voor een kleine groep cultuurliefhebbers, maar met een grote variatie in voorstellingen en daardoor een la ge drempel om kennis te maken met het theater in al z'n facetten. Van popmuziek tot klassieke to nen, van drama tot humor, van kleinkunst tot entertainment." Het programma voor komend sei zoen telt zo'n honderd voorstellin gen, net zoveel als het afgelopen seizoen. Toen trok het theater, ondanks de crisis 44.000 bezoekers en dat aan tal wil directeur Frans Lievens minstens handhaven. Hij wees bij de presentatie op de goede verhou dingen met de theaters boven de Westerschelde en wees op de groeiende samenwerking. De pro grammering wordt al op elkaar af gestemd, maar vooral met Middel burg en Goes kunnen nog veel meer zaken gezamenlijk worden aangepakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44