voor de vliegtuigliefhebber zeeland 123 Omstreden etagebouw in Vlissingen voor senioren Vol-koren op zoek naar vrijwilligers De Mikke krijgt geld van stichting Open dag kassen met succulenten Ereklas ringrijden voor drietallen Vliegveld Midden Zeeland staat komend weekeinde bol van de activiteiten tijdens Wings Wheels. foto Ruben Oreel door Henk Postma VLISSINGEN - Het omstreden appar tementencomplex, dat l'Escaut wil bouwen aan de Gasthuisstraat in de oude stad, is vooral bedoeld voor senioren. Er komen 30 appar tementen voor 55-plussers die aan spraak maken op hogere huursub sidie. Het complex krijgt verder 4 groepswoningen voor ouderen met een verpleeghuisindicatie en 4 woningen voor jongeren met een lichamelijke beperking. Dat blijkt uit het plan Groote Markt e.o. dat gisteren gepresenteerd werd in het stadhuis. Vertegen woordigers van l'Escaut lichtten toe dat het complex onlosmakelijk is verbonden met de rest van de bouwplannen voor de al gesloopte plekken in de oude stad: 21 koop woningen en duurdere huurhui zen langs de Slijkstraat; en 40 so ciale huurappartementen op de hoek B reestraat-Breewaterstraat. Het vier verdiepingen omvattende complex moet het totaalplan finan cieel haalbaar maken. L'Escaut wil rond de jaarwisseling met de bouw beginnen. Maar dat kan pas als het bestemmingsplan is gewij zigd. Bewoners van boulevard en Coosje Buskenstraat dwarsbomen dat wegens verlies aan uitzicht, zonlicht en groenbeleving. Runner Goes Marconistraat 15b (0113) 22 41 14 www.tmcwoonwinkels.nl MIDDELBURG - Het korenfestival Vol-koren in Middelburg wordt op 5 en 6 juni groter dan ooit. Maar liefst 105 koren met in totaal 3600 zangers zijn die dagen in de stad. De organisatoren hebben echter een probleem. Ze zijn dringend op zoekt naar mensen die op de 23 lo caties waar wordt gezongen de ko ren willen ontvangen en bezoe kers de weg willen wijzen. Verder is het de taak van deze vrijwilli gers om het tijdschema in de ga ten te houden en de koren aan te kondigen. Wie één of twee dagen gastvrouw of gastheer wil zijn tijdens Vol-ko- ren of wie eens een keer wil mee lopen met een ervaren vrijwilliger kan zich melden via het email adres info@moniquebaltus.nl of het telefoonnummer 06-20074513. „Het zou leuk zijn als ook jonge ren zich melden", zegt Monique Baltus, een van de organisatoren van Vol-koren. Want een van de 23 plaatsen in de stad waar wordt gezongen, is het jongerencentrum De Spot. ■—ill li MMBW—WWW donderdag 20 mei 2010 MIDDELBURG Vogel- en Zoogdieropvang de Mik ke uit Middelburg heeft gisteren als eerste een donatie van 2.500 eu ro van Stichting Specsavers Steunt ontvangen. De Mikke kreeg de-do natie voor het bijzondere werk in Zeeland voor de opvang van vogels en zoogdieren. Stichting Specsa vers Steunt is in het leven geroe pen door Specsavers om iets terug te geven aan de lokale gemeen schap. Voor de lancering van de stichting was de Britse Dame Mary Perkins, oprichtster van Specsa vers, naar Nederland gekomen. OOST-SOUBURG Succulenta Zeeland uit Heinkens- zand houdt op zaterdag 22 mei de jaarlijkse open dag. De kassen van zeven leden met bij zondere verzamelingen cactussen en vetplanten zijn deze dag te be zichtigen door het publiek. Succulenta Zeeland heeft in ver schillende plaatsen leden. Onder meer in 's-Heer Arendskerke, Oost-Souburg, Middelburg en Bors- sele. Voor exacte adressen, zie: http://people.zeeland- net.nl/cn.cactus/ VEERE Zaterdag vindt in Veere de jaarlijk se ereklas wedstrijd plaats van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging. In de ereklas strijden de beste der tien drietallen om het ereklas kam pioenschap. Naast de titel bij de drietallen staat ook de persoonlijke titel in de ereklas op het spel, dit is dus voor de rijder met het hoogste dagtotaal. De wedstrijd vindt plaats op het Oranjeplein in Veere van acht tot zes uur en is gratis toegankelijk. De deelnemerslijst is te vinden op de website www.ringrijden.nl 140/200 Ook in andere maten leverbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43