22 zeeland De SKHV Spit is de kers op de taart PZC Twee dagen lang Wings Wheels op vliegveld Midden Zeeland De Oorlog Elf boetes bij controle van het recreatieverkeer AIRSHOW Luchtvaartgeschiedenis herleeft tijdens tweedaags evenement vol activiteiten en oldtimers in Arnemuiden De toppers 5 dvd-box Lezersprijs 19,95* www.pzc.nl/webwinkel MEEST GELEZEN EN VERDER donderdag 20 mei 2010 W De enige Nederlandse Spitfire uit WOII is te zien in Arnemuiden. Cliniclown Reint Laan vertelt vliegverhalen aan kinderen. 1' v - fef"S4 - v - jtt - *r~. -''t' - u. De grootste eenmotorige dubbeldekker ter wereld, de Antonov II. door Annemarie Zevenbergen Menig liefhebber van historische vliegtui gen zal er komend weekeinde watertan dend langslopen: de Spitfire, ofwel de SKHV Spit van Stichting Wings of Victory. Het is de enige overgebleven Spitfire van de 56 die de Nederlandse luchtmacht ooit had. Het toestel nam deel aan D-Day in juni '44. Maar het tweedaagse evenement Wings Wheels op vliegveld Mid den Zeeland biedt veel meer verlei delijks. Zoals de grootste eenmoto rige tweedekker Antonov II. Daar in kunnen ook rondvluchten ge maakt worden. De kist biedt ruim te aan tien personen. Wings Wheels bestrijkt dit jaar twee dagen. De vorige editie, die ook twee dagen zou beslaan, werd afgelast vanwege de crash van een tweepersoons zweefvliegtuigje daags ervoor. Daarbij vielen een dode en een zwaargewonde. Dus deze zesde Wings Wheels is in feite de vijfde, een lustrum. Voor zitter Peter Geysen van Wings and Wheels: „Eigenlijk wel, maar daar staan we verder niet bij stil. We kij ken vooruit en willen dit evene ment ieder jaar verder uitbouwen. Vliegveld Midden Zeeland hoort bij Zeeland. Het is een pareltje in de provincie. Een pareltje dat het waard is om behouden te worden. Maar dat kost geld, dus met een jaarlijks terugkerend evenement als dit, willen we daar een structu rele bijdrage aan leveren. Het vlieg veld heeft jarenlang gewerkt aan zijn imago. Iedereen weet dat waar een vliegveld ligt, er sprake is van geluidsoverlast. Nu is dit een klein vliegveld en dat zal het ook altijd blijven. Er is geen intentie om er een regionaal vliegveld van te ma ken zoals Rotterdam bijvoorbeeld. Er zullen hier geen 737's naar Tor- remolinos opstijgen. Dat kan hier ook niet. Ik denk dat de omgeving het vliegveld goed geaccepteerd heeft. Het klachtenniveau ligt op 5 of zes per jaar. Dat is niet te veel." SKHV Spit, de laatste van de 56 Spitfires van de Nederlandse lucht macht. Ontwerp uit 1934. Bouwjaar: 1943. Totaal aantal gebouwd: 20.351. Motor: Rolls Royce Packard Merlin 224 met 1720 pk. Vierbladige propellor. Dubbeldekker Antonov II. Grootste eenmotorige dubbeldek ker ter wereld met een spanwijdte van 20 meter. Het ontwerp stamt uit 1946, de eerste Antonov koos een jaar later al het luchtruim „Wings Wheels is een echt ge zinsevenement. Daar is het pro gramma ook op geënt. Zo is er een luxe fair, maar we hebben ook een kinderprogramma. Verder zijn er modelvliegtuigen, een airshow, oude voertuigen en cliniclown Reint Laan die vliegverhalen ver telt'aan kinderen, zittend bij een vliegtuig." „Ik verwacht ook veel van het vir tuele vliegen. Via je beeldscherm kun je bijvoorbeeld een 747 naar Orlando vliegen. Dat is echt een ac tiviteit voor jong en oud. We heb ben organisatorisch rekening ge houden met 20.000 bezoekers. Dat kunnen we goed aan. Ik hoop dat het een graadje of zeventien, acht tien is. Niet al te mooi, want dan zit iedereen op het strand." Zaterdag is de dag van Wings of Victory uit Kamperland. Voor de echte vliegtuigliefhebber is Mid den Zeeland dus dit weekeinde het Walhalla. Tientallen oude tóe stellen staan naast elkaar opgesteld zodat een ieder er ten volle van kan genieten. Het fraais wordt ech ter wel door een hek gescheiden van al te grijpgrage handen. Wings Wheels 2010. Zaterdag en zondag op vliegveld Midden Zeeland Arnemuiden. Entree: zaterdag 4 zon dag 8 €,passe-partout 10 €.Kinderen tot 5 jaar gratis. Terrein geopend van 9.00 tot 22.00 uur. Kaarten zijn ver krijgbaar aan de kassa en bij de VW's. door Annemarie Zevenbergen De oude kisten zijn voor velen dé trekpleister van de zesde Wings and Wheels op vliegveld Midden Zeeland. Maar er is komende zater dag en zondag veel meer te zien en te horen. Een heuse Engelse Fair bijvoorbeeld of oude leger voertuigen, modelvliegtuigen en een cliniclown die, gezeten onder een historisch vliegtuig, vliegverha len vertelt aan kinderen. Het programma voor beide dagen ziet er als volgt uit: ZATERDAG (Wings to Victory) 09.00 -17.00 uur: Engelse fair; fly-inn static show; vliegverhalen voor kinderen, verteld door Reint Laan; virtueel vliegen met de Bel gian Virtual Tigers op twaalf beeld schermen; verloting van rond vlucht; kinderspeeltuin met een begeleid kinderprogramma. 09.00 - 20.00 uur: Rondvluchten van een half uur met een aantal van de deelnemende historische vliegtuigen waaronder de Anton ov II, 's werelds grootste dubbel dekker met één motor. 10.00 -17.00 uur Wings to Victo ry met historische vliegtuigen, oude legervoertuigen, Pipes and Drums en Re-enactors. 3$ Gepresenteerd door Rob Trip r\ I* i De Oorlog is een 9-delige televisieserie van de NPS over WO II. Presentator Rob Trip vertelt het verhaal over de oorlog en de bezetting van Nederland en Nederlands-lndië vanaf de locaties waar de gebeurte nissen zich voordeden. Van Westerbork tot Bandung- en van Arnhem tot Auschwitz. Een serie die onze kijk op WO II zal veranderen. Met zeer veel nooit vertoont uniek beeldmateriaal! Adviesprijs 34,95 exclusief 2,95 verzendkosten categorie DVD's en Games 1 Joyrider (14) flink in de fout 2 Drugoverlast Middelburgse wijken 3 Stadspark moet vaste waarde zijn Deze week wordt de beschieting van Middelburg herdacht: kijk op www.pzc.nl/middelburg1940 STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto ZONDAG 09.00 -12.00 uur: Molentocht met maximaal 300 oldtimers en moto ren waarvan het bouwjaar voor 1969 ligt. 09.00 -12.00 uur Rondvluchten met vliegtuigen. 09.00 uur -17.00 uur Engelse fair; Static show; virtueel vliegen; verlo ting rondvlucht, show van model vliegtuigen; kinderspeeltuin; Pipes and Drums; oude tractoren en bromfietsen. 12.00 uur -16.30 uur Air show met wing walkers. 16.30 - 20.00 uur Rondvluchten met vliegtuigen BRUINISSE - Elf bekeuringen en 26 belastingvorderingen. Dat is de ba lans van de gezamenlijke controle die de politie Zeeland en Belasting dienst Zuid-West dinsdag hebben gehouden op de Grevelingendam bij Bruinisse. De nadruk van deze controle lag op het recreatiever keer. In totaal zijn 41 auto's aange houden. Speciale aandacht ging uit.naar combinaties met caravans of aan hangwagens. Motoragenten zorg den voor de selectie van 'interes sante objecten' die vervolgens naar de controleplaats op het par keerterrein van de Grevelingen dam werden gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42