Veel meer mensen met een uitkering déDRVKKERY Jongen pakt auto van zijn moeder almanak Boodschap SOCIALE DIENST Toename op Walcheren vorig jaar groter dan landelijk gemiddelde WALCHEREN 22 en 23 Meiden van Ter Duinen winnen overtuigend schoolvoetbaltoernooi in Westkapelle Middelburg 17 mei 1940 Het vergeten bombardement Roos Stallinga Rij met me mee ZLD Tears 'n Diamonds wm i mm door Theo Ciele VLISS1NGEN - Het aantal mensen dat een beroep doet op de WWB (Wet Werk en Bijstand) is in 2009 op Walcheren veel sneller toegeno men dan het landelijk gemiddelde. Dat blijkt uit het jaarverslag en de jaarrekening van de Sociale Diens Walcheren. De gevolgen van de economische crisis zijn terug te le zen in de statistieken van de socia le dienst. Het aantal WWB-klan- ten steeg van 1983 eind 2008 naar 2404 eind 2009. Een toename van 21,2 procent. Het landelijke gemid delde was vorig jaar nog niet de helft, namelijk 9 procent. Tussen de drie Walcherse gemeen ten zijn er geen grote verschillen te constateren. De toename vari eerde van 20,5 procent in Middel burg, via 21,6 procent in Vlissingen tot 23,3 procent in de gemeente Veere. In de gemeente Vlissingen waren op 31 december vorig jaar 1345 mensen afhankelijk van een WWB-uitkering, in Middelburg 953 en in Veere 106. Om een goede vergelijking te kun nen maken zijn bij deze aantallen de WWB-klanten van 65 jaar en ouder inbegrepen. Sinds juli 2009 vallen zij echter onder de Sociale Verzekeringsbank. De stijging in 2009 is een trend breuk. Sinds voorjaar 2006, toen bijna 2700 mensen van een WWB-uitkering leefden was spra ke van een gestage daling. Het keer punt kwam in januari 2009. Het aantal betreft geen vaste groep, maar het aantal mensen dat 'uitstroomt' is vorig jaar ook sterk gedaald. Schommelde dit aantal in voorgaande jaren nog om de dui zend, vorig jaar werden 805 men sen verlost van de afhankelijkheid van een uitkering. Voorzitter Frans Prins van het dagelijks be stuur van de Sociale Dienst Wal cheren schrijft dan ook dat 2009 een jaar is dat niet snel zal worden vergeten: „Samenvattend, 2009 is voor de SDW en haar medewer kers een turbulent jaar geweest waarin de gevolgen van de econo mische recessie duidelijk zichtbaar zijn in de resultaten van de SDW." Officier eist vijf jaar tegen dealer uit Westkapelle Donderdag 20 mei 2010 Tip? walcheren@pzc.nl WESTKAPELLE - Het was flink zweten en ploe teren gisteren tijdens het Zeeuws kampioen schap schoolvoetbal voor meisjes in Westka pelle. Op de velden van W De Noormannen streden tien scholen op de felbegeerde titel. Na vier spannende wedstrijden in de voorron de was Ter Duinen uit Kloosterzande in de fi nale met 3 - 0 te sterk voor De Zuidwesthoek uit Goes. De winnaar vertegenwoordigt Zee land tijdens de districtsfinale op 5 juni in Ba- vel. Organisator André Toutenhoofd was erg tevreden over het verloop van de dag. „Het was schitterend weer en er waren volle tribu nes. Een prima ambiance, noem ik dat dan." Ook in Kloosterzande, waar het Zeeuws kam pioenschap voor jongens werd gehouden, kon den leerlingen en publiek rekenen op een stra lend zonnetje. In de finale was De Schute uit Biggekerke met 1 - 0 te sterk voor Het Kom pas uit Oost-Souburg. foto Ruben Oreel SKHV Spit is kers op de taart voor de vliegtuigliefhebber Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Het officiële gedenkboek za 22 mei, 13.00 uur Fietsgids voor Zeeland 15.00-16.30 uur Jazz lovesongs boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl MIDDELBURG - In de nacht van dins dag op woensdag is op de Segeers- singel in Middelburg een Middel burger (14) aangehouden. Hij had zonder toestemming van zijn moe der haar auto meegenomen. Op de Schroebrug was hij door een dichte slagboom gereden. Agenten, die toevallig passeerden, zagen de auto staan en gingen poolshoogte nemen. Toen de jon gen de agenten zag, rende hij er vandoor. Na een korte achtervol ging werd hij aangehouden. Sinds enkele maanden prijken op en kele viaducten over de A58 stellingen die er kennelijk door tegenstanders van kernenergie op zijn geschilderd. Zo is op het viaduct bij Arnemuiden te lezen: 'In Zeeland geen kerncentra le'. De Z staat verkeerd om. Dat is blijkbaar een lastige letter om op z'n kop te schilderen. Ook qua inhoud leidt de boodschap de aandacht af. Hoezo geen kerncen trale? Er is er toch al een. Sterker nog, de bestaande kerncentrale Bors- Tip? redactie@pzc.nl sele blijft tot 2034 in bedrijf; hoe hoog of laag de tegenstanders van nucleaire stroomopwekking ook springen. Misschien is de mededeling bedoeld om te ageren tegen de plannen om er een kerncentrale bij te bouwen, maar dan was toevoeging van het woord 'tweede' op zijn plaats ge weest. Zoals het er nu staat is het een zon derlinge boodschap. Met de Z ver keerd om.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41