7 Bij Le Bazar draait het om sfeer maken Hoeveel kleuren? donderdag 20 mei 2010 Behalve meubels, lampen en accessoires heeft Le Bazar ook een groot aantal krijt- verven van Painting the Past. De vraag is: hoeveel? Antwoorden kunnen tot en met zaterdag wor den gemaild naar info@lebazar.nl. Onder de goede inzendingen wordt een Colorique-tas t.w.v 70 euro verloot. Le Bazar Wonen, Marconistraat 30 Goes. Telefoon: 0113-220204. Ope ningstijden: di, wo en vr van 09.30 tot 17.30 uur, do van 09.30 tot 21.00 uur en op zaterdag van 09.30 tot 17.00 uur. Oplossing prijsvraag vorige week: de breitechniek Bezemsteel. Hier voor heb je een breinaald, die de dikte heeft van een bezemsteel, en een haakpen nodig. Tina van Geertruy uit Hulst had dit goed, zij krijgt het schildersetje van Crea- tique. Ringbaan-West door Luc Oggel en opvallende kleuren. Winkelen moet leuk zijn, is het adagium van Astrud Berks en Rick Advo caat van Le Bazar in Goes. Bin nen heb je dan ook niet het idee in een woonwinkel te zijn, maar je in een hele grote, sfeervol in gerichte huiskamer te bevinden. Le Bazar is onlangs verhuisd van de Pasteurstraat naar de Marconi straat en zetelt nu in het voormali ge pand van Decorette, dat dit jaar vrijkwam. De nieuwe ruimte is een stukje groter, maar de sfeer is nog steeds hetzelfde. „We hebben nu wat meer ruimte voor uitspat tingen", lacht Astrud. Zij en haar partner begonnen in 1995 met hun winkel. „We hebben gestu deerd in Utrecht, waar heel veel leuke woonwinkels zijn. In Goes viel dat tegen, dus zijn we terug verhuisd om te proberen daar wat aan te doen." Astrud en Rick doen alles met z'n tweeën, van het inkopen en het be zorgen van de spullen tot de ver bouwing en inrichting van de win kel. „We kunnen op die manier snel inspelen op de markt en je blijft heel dicht bij je product", zegt Astrud, die een etaleursoplei ding heeft en in het verleden met Jan des Bouvrie heeft gewerkt. De collectie van Le Bazar - meu bels, lampen en accessoires, maar ook verf en shutters - kenmerkt zich door in het oog springende ontwerpen en opvallende kleuren. „Het is zeker niet zo dat we een he le extreme collectie hebben, maar we kiezen vaak voor net die ande re kleur", wijst Astrud op een paar se kast. „Daar zou je in eerste in stantie misschien niet snel voor kiezen, maar het is wel de meest verkochte kleuren in de winkel. We proberen mensen te stimule ren net iets meer te durven en dat pakt vaak goed uit." Wat Le Bazar volgens de eigenares se ook onderscheidt van andere woonwinkels, is dat nooit comple te sets worden ingekocht. „Dus geen bank met de bijbehorende fauteuils, maar losse stukken. Die combineren we dan weer onder- In het oog springende ontwerpen... Astrud Berks en Rick Advocaat, eigenaren van Le Bazar Wonen. foto's Willem Mieras GOES Le Bazar, Marconistraat 30 een plattegrond, een keukenla of een tegel, zodat we kunnen kijken welke combinatie een mooi resul taat oplevert. Ik probeer daarbij zo goed mogelijk aan te voelen wat mensen leuk vinden." Behalve de sfeervol ingerichte win kel hechten de ondernemers ook aan een goede, actuele website. Daar staan onder meer foto's op van de collectie. Online bestellen is echter niet mogelijk. Qua prijsstelling zit Le Bazar in het middenhoge prijssegment. Toch weet de winkel zich goed staande te houden in deze crisis- tijd. „We hebben wel gemerkt dat het vorig jaar iets minder druk was. Maar ook in zo'n situatie blijkt het een voordeel als je maar met z'n tweeën bent. Daarnaast hebben we hele trouwe klanten." www.lebazar.nl ling." Het adviseren van klanten vindt Astrud één van de leukste dingen aan het werk in haar win kel. „Ze kunnen hier komen met

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29