De wereldsymfonie van Al Di Meola ZATERDAG 5 JUNI 2010 4l SCHELDEPOORT VLISSINGEN-00ST Avishai Cohen Clazz Ensemble Lillian Boutté donderdag 20 mei 2010 De Israëlische bassist Avishai Cohen mengt typische jazz met muziek uit het Midden-Oosten, Oost-Europa en Afrika, creatief ingevuld, emotioneel en tegelij kertijd extravert. Onlangs kwam Aurora uit, zijn elfde album. Zo. 23 mei, Abdijplein, 22.00 uur. Dick de Graaf s Clazz Ensemble brengt in co-productie met de Zeeuwse Concertzaal een combi natie van jazz en (modern) klas siek met stukken van voorname lijk Zeeuwse componisten, on der wie Douwe Eisenga, Dies le Due en Friso van Wijk. Zo. 23 mei, Abdijplein, 20.00 uur. DONDERDAG 20 MEI Middelburg *Vlammenstad, theatertweeluik van Thea terproductiehuis Zeelandia naar aanlei ding van herdenking Vergeten Bombarde ment op Middelburg. Met Adri Over- beeke en Bram Kwekkeboom. Regie: Ju dith de Rijke. Abdij, 19.15 uur. "George van Houts en Tom de Ket, Tina de Bruin en Kim van Zeben spelen in de cabaretcanon 'Van hunebed tot hyves' na genoeg alle rollen uit de vaderlandse ge schiedenis. Stadsschouwburg, 20.00 uur. VRIJDAG 21 MEI Goes "Mathilde Santing in concert. Theater De Mythe, 20.00 uur "Rockband The Slaves. Café De Vrijbuiter, 22.00 uur. Middelburg "Vlammenstad, theatertweeluik van Thea terproductiehuis Zeelandia naar aanlei ding van herdenking Vergeten Bombarde ment op Middelburg. Met Adri Over- beeke en Bram Kwekkeboom. Regie: Ju dith de Rijke. Abdij, 19.15 uur. Zangeres Lillian Boutté verzorgt jazzkerkdienst samen met Inter national All Stars, bestaande uit Bria Skonberg, Roy Williams, Antoine Trommelen, Harry Ran ters, Lindy Huppertsberg en Ed Metz jr. Zo. 23 mei, Nieuwe Kerk, 13.00 uur. door Mischa Beckers Al Di Meola is een virtu oze gitarist, zowel op akoestische als elektri sche gitaar. Zijn han delsmerk, een fabelachtige tech niek en snelheid, brengt menig een in vervoering. Daaronder ligt een diepere laag. Ondanks zijn fascinatie voor complexe rit miek is zijn muziek doorspekt met prikkelende lyrische melo dieën en geraffineerde harmo nieën. Met meer dan twintig al bums als bandleider op zijn naam bevestigde hij de afgelo pen dertig jaar ook zijn status als componist. Di Meola is een pionier op het ge bied van mengvormen tussen jazz en andere stijlen, veelal samenge vat onder de noemer wereldmu ziek. Vanaf midden jaren zeventig deed hij veel latin, met albums als Casino. Later ging het om flamen co, tango - als groot bewonderaar en vriend van de Argentijnse com ponist Astor Piazzolla interpreteer de en speelde hij veel van diens stukken - en muziek uit het Mid den-Oosten, Brazilië en Afrika. Dat aspect komt maandag zeker naar voren, als de gitarist op het Abdijplein met zijn band World Sinfonia optreedt. Nog studerend aan de Berklee Col lege of Music in Boston trad Di Meola in 1974, op 19-jarige leeftijd, toe tot Return to Forever, de legen darische jazzrockgroep met pianist Chick Corea, bassist Stanley Clar ke en drummer Lenny White. De ze band was geen lang leven be schoren. In 1976 ging Di Meola zijn eigen weg en bracht zijn de buutalbum, Land of the midnight sun, uit. Er volgden nog zes in vloedrijke platen waarop een keur aan artiesten meedeed, zoals ]aco Pastorius en Jan Hammer. In 1980 brak een nieuwe periode Meestergitarist Al Di Meola treedt met zijn trio World Sinfonia op in Middelburg. foto Francesco Cabras aan en ging Di Meola op pad met een akoestisch trio dat verder be stond uit de gitaristen Paco De Lu cia en John McLaughlin. Hun de buutalbum, Friday Night in San Francisco, werd meer dan twee mil joen keer verkocht. Met World Sin fonia breidt Di Meola het concept van dat akoestische trio verder uit. New World Sinfonia is volgens de gitarist het meest bevredigende dat hij sinds lange tijd deed. Hij steekt het niet onder stoelen of banken en noemt zijn bandleden de beste groep muzikanten in mijn muzikale carrière tot nu toe. Geen overheersend volume zoals bij een elektrische band maar rij ke, harmonische muziek, met veel improvisatie en emotie, zo be schrijft hij. De gitarist vindt het meer passen bij waar hij momen teel muzikaal naar toegroeit. Onderdeel van deze nieuwe erva ringen is het jammen met lokale musici tijdens een tournee door Marokko of met de Turkse klari netvirtuoos Husnu Senlendiric in New York. Het leerde hem onder andere dat hij ook grote affiniteit heeft met muziek uit het Mid den-Oosten. Klaarblijkelijk zijn er nog vele hoofdstukken te schrij ven in het verhaal van Al Di Meo la. Tot nog toe heeft hij in zijn 35-jarige muzikale carrière in ieder geval al een status bereikt die hem verzekert van een plaats in The Gallery of Guitar Greats. Al Di Meola's World Sinfonia, maandag op Abdijplein, Middelburg. Aanvang 16.30 uur. Ervaar de belangrijke bijdrage van de haven aan de Zeeuwse economie. Zie wat er te doen is en maak kennis met de bedrijven uit het havengebied. Deuren en poorten die normaal gesloten zijn staan wijd open! Kom er achter datje in de haven misschien wel de baan vindt waarvan je al jaren droomde. Of geniet gewoon van bijvoorbeeld de Roadshow van de Koninklijke Marine, een rondvaart door de haven of een helikoptervlucht over het gebied. Provincie Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26