KLM-Air France lijdt opnieuw fors verlies economie 115 effeweg.nl Nederland exporteert 'België moet 42 miljard bezuinigen' Nederlandse consument pint steeds vaker varkensoren naar China JAARCIJFERS Stakingen spelen concern parten Imtech bouwt duurzame centrales Koude winter speelt Heijmans parten Hunter Douglas schrijft zwarte cijfers Tractorfabrikant John Deere positief gestemd Toyota roept Lexus terug vanwege stuur Scheepsbouw boert goed supervoordelige busreizen Kijk op www. iffeweg nl of bel 0529 - 46 96 67 VERRASSEND BELGIE FIETSREIS SCHWARZHEIDE -r - ^t43BL 4 li Z? - 1 v-lCTWM i 1C35Q HIGHLIGHTS VAN ZUID-ENGELAND OF WAT DACHT U VAN Leuvenv.a. 109,- Het beste van Vlaanderenv.a. 129,- Slag bij Waterloov.a. 229,- Belgische Ardennenv.a. 269,- donderdag 20 mei 2010 wmmmmmm PARIJS - Luchtvaartmaatschappij Air France-KLM heeft in het vier de kwartaal wederom rode cijfers geschreven. Het nettoverlies was veel hoger dan verwacht door een negatief effect van onder meer een staking en sterk schommelende brandstofprijzen. Desondanks verwacht het concern voor het komende gebroken boek jaar operationeel break-even te draaien, zo maakte het concern woensdag bekend. Het operatio neel verlies in het vierde kwartaal van het gebroken boekjaar 2009/ 2010 bedroeg 497 miljoen euro te gen 535 miljoen euro in dezelfde periode vorig jaar. Het nettoverlies liep op naar 691 miljoen euro tegen 479 miljoen eu ro verlies vorig jaar. In het cijfer is een negatief effect van 173 miljoen euro meegerekend voor onder meer schommelende brandstofprij zen. Analisten gingen uit van een verlies van 419 miljoen euro. De omzet kwam uit op 5,02 miljard eu ro, nagenoeg gelijk aan de inkom sten in dezelftle periode een jaar eerder. Analisten gingen uit van in komsten van 4,98 miljard euro. BRUSSEL - Het Belgische Planbu reau heeft berekend dat de volgen de Belgische regering bijna 42 mil jard euro zal moeten besparen door structurele maatregelen. Dat maakte het bureau gisteren be kend bij de vooruitzichten voor de periode 2010-2015. België heeft momenteel een demis sionaire regering. Op 13 juni zijn er parlementsverkiezingen. De Euro pese Unie eist van België dat de be groting tegen 2015 opnieuw in evenwicht is. Tegen 2012 moet het tekort al onder de 3 procent van het bruto binnenlands product lig gen. Het Belgisch Planbureau heeft be rekend dat de nieuwe Belgische re gering daarvoor van 2010 tot en met 2014, wanneer de maximale zittingsperiode van de nog te kie zen regering afloopt, in totaal 41,9 miljard moet bezuinigen. Voor de hele periode 2010-2015 moet België zelfs 63,9 miljard aan bezuinigingen zien te realiseren. AMSTERDAM - De Nederlandse con sument heeft het afgelopen jaar fors meer gepind waardoor het aantal contante betalingen voor het eerst fors is gedaald, zo meldt Currence, de organisatie achter het pinnen, in haar jaarverslag. Het pinnen steeg naar bijna 2 mil jard transacties of wel naar 38 pro cent van het zogeheten toonbank- verkeer. Currence schrijft dat toe aan de campagne 'Klein bedrag? Pinnen mag!'. Er zijn circa 100 miljoen kleine be dragen, onder de 10 euro, meer ge pind. Deze 'kleine' betalingen maakten de helft van de groei uit, ondanks de omzetdaling van 5 pro cent in de detailhandel door de fi nanciële crisis. LEEUWARDEN - Nooit exporteerde Nederland varkensvlees naar Chi na, Hongkong uitgezonderd, maar daaraan komt een einde. Nu bu reaucratische belemmeringen op een haar na uit de weg zijn ge ruimd, vertrekt naar verwachting half juli het eerste schip met var kensoren, -snuiten, -staarten en -poten van Rotterdam naar Sjang hai. De rest van het Nederlandse varken hoeven de Chinezen niet. Nederlanders weten nauwelijks raad met de oren en staarten van de 12 miljoen varkens die hier jaar lijks geslacht worden. Honden krij gen wel eens een gedroogd oor toe geworpen en een enkele hobby kok experimenteert met snuiten, gekonfijt in ganzenvet. „Bijna alles wordt verwerkt tot diervoeder", zegt )os Goebbels, voorzitter van de Centrale Organi satie voor de Vleessector (COV). „Chinezen frituren de snuiten als of het frietjes zijn. Oren vinden ze net zo lekker als wij karbonaad- jes", verzekert Goebbels. „Met hun 500 miljoen varkens kunnen ze de vraag niet aan." De afgelopen 2,5 jaar heeft de Neder landse sector stevig gelobbyd voor toegang tot de immense Chinese markt. Nadat bedrijfsbezoeken aan twaalf Nederlandse slachterijen en één varkenshouderij de laatste twijfels bij de Chinezen hadden weggenomen, ging het licht op groen. „Nee, dierenwelzijn was geen item", voegt Goebbels toe. MAASTRICHT De provincie Limburg heeft tech nisch dienstverlener Imtech gese lecteerd als hoofdaannemer voor de bouw van twee duurzame ener giecentrales. Met de bouw is 140 miljoen euro gemoeid. De centra les komen te staan bij Venlo en bij Maastricht. Ze wekken duurzame elektriciteit op voor 65.000 huis houdens door een combinatie van zon, wind, water en biomassa. DEN BOSCH Bouwbedrijf Heijmans heeft in de eerste maanden van het jaar min der omzet gehaald dan een jaar eer der. De opbrengsten en het operatione le resultaat werden negatief beïn vloed door de lange vorstperiode,, zo meldde het bedrijf. Heijmans boekte ondanks de lagere omzet wel een 'duidelijk' beter operatio neel resultaat dan in de eerste maanden van 2009. ROTTERDAM Het bedrijf Hunter Douglas boekt weer winst maar blijft voorzichtig in zijn vooruitzichten. De fabri kant van het bekende raambekle- dingmerk Luxaflex profiteerde het afgelopen kwartaal vooral van groei in Azië. In Europa en de VS hielden consumenten de hand op de knip. Hunter Douglas boekte 13,9 miljoen dollar nettowinst in het eerste kwartaal. MOLINE De Amerikaanse fabrikant van trac tors en combines John Deere heeft gisteren zijn winstverwachting voor het gehele boekjaar naar bo ven bijgesteld. Het bedrijf ver wacht dat de wereldwijde verkoop van bouw- en bosbouwmachines dit jaar met 30 procent zal stijgen. Deere voorspelt nu voor het gehele gebroken boekjaar 2009/2010 een winst van 1,6 miljard dollar tegen een eerder verwachte 1,3 miljard. TOKIO Toyota roept wereldwijd 11.500 voertuigen van het type Lexus te rug, omdat er problemen zijn met de besturing van de wagens. De Ja panse autoproducent meldde woensdag dat in twaalf gevallen sprake was van een storing van een aantal seconden. De proble men doen zich voor bij vier model len. Het gaat om de LS460, LS460L, de hybride LS6ooh en de LS6oohL. ROTTERDAM De scheepsbouwsector heeft afgelo pen jaar een omzet behaald van 7,3 miljard euro. Dat blijkt uit het jaar verslag dat Scheepsbouw Neder land gisteren presenteerde. In het re cordjaar 2008 bedroeg de omzet 8,8 miljard euro. In totaal leverde de sector in 2009 176 zeegaande sche pen op. Verder kwamen er in dat jaar 37 nieuwe opdrachten voor gro te zeegaande schepen binnen, met een waarde van 400 miljoen euro. ANVR w Meer informatie of boeken? Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- reserveringskosten. 9: Diverse opstapplaatsen door héél Nederland. f off" vanaf Vertrek o.a.: 4, 18 juli, 1,15, 29 aug Vertrek o.a.: 10 september, 11 oktober Inclusief: 5 dagen Luxemburg 8 dagen Praag Gouden Stad 11 dagen Corsica, Sardinië en Elba v.a. €219,- v.a.€329,- v.a. €699,- Inclusief: 4 dagen - Vertrek o.a.: 9, 12, 18, 21, 27, 30 juli 4 dagen - Vertrek o.a.: 9, 23, 30 juli 4 dagen - Vertrek op: 18 juni 5 dagen - Vertrek o.a.: 28 juni, 12 juli, 23 aug Ontdek per fiets deze prachtige omgeving De streek Oberspreewald - Lausitz is een afwisselend fietsgebied. U fietst langs de meren van Lausitz, bezoekt. Cottbus met zijn prachtige parken en fietst door het bosrijke gebied Calauer Schweiz. Het is mogelijk om uw eigen fiets mee te nemen. 5 hotelovernachtingen, 5x ontbijt- en dinerbuffet, gebruik sauna, fitness ruimte en kegelbanen, fietsroutes en vervoer per Tourist Class touringcar Het beste van Zuid-Engeland Ontdek het zuiden van Engeland tijdens deze afwisselende reis. Bezoek Londen en maak kennis met de geschiedenis van Winchester. Cultuur opsnuiven kunt u in het middeleeuwse centrum van Salisbury, de studentenstad Oxford en in Wells met zijn prachtige kathedralen. 7 hotelovernachtingen, 7x ontbijt en diner, overtocht per boot Calais-Dover v.v. en vervoer per Comfort Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15