Reclametaks Hulst levert minder op Bezoekerscentrum is 24I nd Week Amateurkunst in de gemeente Hulst Cursisten King Kong College tonen werk in aanloop naar kunstacademie SAEFTINGHE De meeste nieuwe aanwinsten in het Bezoekerscentrum Saeftinghe maken gebruik van de modernste technieken om informatie te geven over het unieke schorrengebied. autoverzekering woensdag 19 mei 2010 door Harold de Puysseleijr HULST - De reclamebelasting in Hulst brengt minder op dan voor af ingeschat door de gemeente. Dat blijkt uit een notitie van de ge meente waarin de vorig jaar inge voerde belasting wordt geëvalu eerd. De bruto-opbrengst van de recla mebelasting lag met 167.522 euro wel hoger dan de geraamde 140.000 euro, maar daar stonden aanzienlijk meer kosten tegenover dan vooraf ingeschat. Dat komt onder meer doordat meer ondernemers bezwaar maak ten tegen de nieuwe belasting, waardoor de afhandelingskosten hoger uitpakten dan gedacht. De taks is ingevoerd op verzoek van de ondernemersvereniging, die als gevolg van de terugloop van het aantal leden steeds min der geld te besteden had aan pro motionele activiteiten. Door de reclamebelasting betaalt iedere ondernemer die gevelrecla me voert in Hulst mee aan de pro motie, want de opbrengst van de belasting wordt voor dat doel be stemd. TERNEUZEN - Zeven cursisten van het King Kong College laten vanaf komende vrijdag hun werk zien in de Kunstuitleen aan de Bel- lamystraat 26a in Terneuzen. Het King Kong College is een ini tiatief van instituut Toonbeeld en geeft jonge kunstenaars de kans zich tijdens wekelijkse bijeenkom sten te ontplooien en hun werk te laten zien. Ze worden daarbij ge coacht door beeldend kunstenaars Lysandre Begijn en Servaas Roe- landse. De meeste cursisten heb- VOGELWAARDE - Met optredens van The Canadian Scottish of Hol land Memorial Pipes and Drums en Ons Klein Orkest Vinjud gaat vrijdag 21 mei de week van de ama teurkunst (WAK) officieel van start in de gemeente Hulst. De offi ciële opening is in de Gerulphus- kerk in Vogelwaarde en begint om 20 uur. Een week lang staat de Amateurkunst in de gemeente Hulst in de picture. Meer dan 800 mensen doen actief mee op bijna honderd verschillende locaties. Basisschool De Reynaert houdt de zelfde dag samen met de Kreatieve Vorming een groot aantal kunst zinnige activiteiten in en rond de De gemeenteraad besloot bij de in voering een opbrengst van 120.000 euro te garanderen, maar nu blijkt dat er 'slechts' 90 mille aan belas ting binnenkomt. De ontbrekende 30.000 euro moet de gemeente dus bijpassen. Dit jaar voorziet de gemeente een nog lagere belastingopbrengst; enerzijds zijn bedrijfspanden in de binnenstad van Hulst gesloopt, an derzijds hebben ondernemers be sloten hun gevelreclame dusdanig te verkleinen dat ze vrijgesteld worden van het betalen van recla mebelasting. Op een potentieel van 260 belas tingplichtigen werden vorig jaar 218 belastingobjecten aangeslagen. Door de sloop en de toename van het aantal ondernemers dat van de belasting is vrijgesteld, daalt het aantal belastingbetalers tot 175 ob jecten. De evaluatie van de reclamebelas ting komt aan de orde tijdens de vergadering van de adviescommis sie Middelen uit de gemeenteraad. De commissie komt donderdag 27 mei om 20.30 uur bijeen in de raadzaal van het stadhuis aan de Grote Markt in Hulst. De bijeen komst is openbaar door Harold de Puysseleijr Het interieur van Bezoe kerscentrum Saeftinghe in Emmadorp is na een grondige opknapbeurt klaar voor de toekomst. Medewerkers van een gespeciali seerd bedrijf leggen dezer dagen de laatste hand aan de nieuwe in richting. In verband met de herin richting opent het informatiecen trum over het natuurgebied Ver dronken Land van Saeftinghe on geveer een maand later dan gebrui kelijk. „Het was een wens van mij om mensen die alleen in het bezoe kerscentrum komen een beter idee te geven hoe het land van Saeftinghe er nu eigenlijk uit ziet", vertelt beheerder Kitty de Putter. Om daar iets aan te doen, hangt er in het centrum nu een grote foto- wand die de bezoeker het idee geeft dat hij zelf midden in een geul in het Verdronken Land staat. Via een beamer worden gidsen 'in' diezelfde geul geprojecteerd zodra iemand voor de fotowand gaat staan. De gidsen geven uitleg over het ontstaan en de flora en de fau na in de Saeffingheschorren, het grootste brakwatergebied in Euro pa. De nieuwe aanwinsten van het bezoekerscentrum maken stuk voor stuk gebruik van de moderne technologie. Zo ziet de nieuwe ma quette van het gebied er maagde lijk wit uit, tot daar opnieuw met behulp van twee beamers een film over Saeftinghe op wordt geprojec teerd. „Je kunt daar straks de getij denwerking zien; hoe het water opkomt en afgaat", legt De Putter uit. De informatieve attractie 'stuurmanskunst' is een simulator waarmee je een boot bestuurt die over de Westerschelde vaart en waarmee je zo snel mogelijk in de haven van Antwerpen moet zien te komen. Het apparaat is nu nog niet in werking, maar zal dat zeker zijn als het centrum de deuren weer opent. Dat geldt ook voor de grote periscoop die nu nog werke loos op de vloer van het bezoekers centrum ligt. „Daar kun je straks aan draaien om allerlei dingen over Saeftinghe aan de weet te ko men. Je hebt het idee dat je buiten op het dak van het centrum staat en al ronddraaiend over het gebied heen kunt kijken." Bezoekerscentrum Saeftinghe is in 1996 geopend door het Zeeuwse Landschap, de beheerder van het Verdronken Land van Saeftinghe. Jaarlijks komen zo'n zesduizend (voornamelijk fietsers) een kijkje nemen in het informatiecentrum, dat gratis toegankelijk is. Daar naast bezoeken nog eens 12.000 excursiegangers het centrum. Vanaf 3 juni kan iedereen er van dinsdag tot en met zondag terecht tussen 13 en 17 uur. Het seizoen loopt tot eind september. Daarna is het centrum tot 1 november al leen op zaterdag en zondag geo pend van 13 tot 17 uur. ben een opleiding op de kunstaca demie voor ogen. Exposanten zijn dit keer Naomi Aerts, Jaqueline Dieleman, Cynthia Huyssen, Paul Dees, Sarina Riemens, Philip Groe- neveld en Joke Vroon. De opening van de expositie, ge naamd KKC7, vindt komende vrij dag om 19.30 uur plaats en wordt verzorgd door de Middelburgse kunstenaar en atelierhouder Wil liam Verstraete. De expositie is te bekijken tot en met 11 juni. Met de nieuwe attractie' 'land, lucht en water' in het Bezoekerscentrum Saeftinghe in Emmadorp is het mo gelijk het water zelf 'op en af te la ten gaan' met behulp van computer animatie. Het is een van de interactieve manie ren om bezoekers kennis te laten maken met de schorren van Saef tinghe. foto's Peter Nicolai Het maagdelijk wit van de maquette bedriegt. Als het vernieuwde bezoe kerscentrum Saeftinghe straks open is, is deze nieuwe aanwinst in wer king. Het wit van de maquette van het schorrengebied verandert dan door de film die er met behulp van twee beamers op wordt getoond. Zo is onder meer de werking van eb en vloed te zien. Nu is het Verdronken Land van Saef tinghe een natuurgebied. Ooit be stond het echter meer uit land dan uit water en woonden er mensen. In het bezoekerscentrum Saeftinghe is daarom niet uitsluitend aandacht voor de natuur en de vegetatie in het schorrengebied, maar ook voor de sporen die de mens er in heeft achtergelaten. school aan de Sportlaan 18 in Hulst. Verder kunnen kinderen zich via inf0@in2music.nl bij Koos de Waal aanmelden als musical ster, want in het kader van het WAK vindt 29 en 30 mei een musi cal plaats in de binnenstad van Hulst. Modelbouwvereniging Enterprise houdt zondag 23 mei een vaarwed- strijd in het stadspark. Daar is ook een tentoonstelling van model- bouwboten. Vanaf 13.30 uur kun nen botenliefhebbers terecht. Er doen meerdere Zeeuwse gemeen ten aan de Week mee. Terneuzen volgt later, vanaf 4 juni. www.wakzeeland.nl verzekeringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 86