zeeland 123 krachtige 'miniatuur-natuur' Tweede Interculturele Vrouwendag in regio BouwCenterSLogus-DeHoop Cursus moet vertrouwen vergroten Licht verkoopt eerste single in Porgy Bess Acht teams actief in finale staande wip Excursie door uniek orchideeëngrasland Opening centrum vitaal ouder worden woensdag 19 mei 2010 André IJsebaert kortwiekt een schuingezette jeneverbesstek regelmatig om er een hangende bonsai van te maken- foto's Peter Nicolai Natuurlijk De boom moet er'natuurlijk' uitzien Geen vertikaal groeiende takken Dikste takken onderin Volle kruin Geen lage takken Bedraden (om takken te buigen) Draad om stam en om tak gewonden Draad aan( pot gebonden (voor dikkere takken) Onderhoud Regelmatig snoeien; ook van de wortels, zodat een wortelkrans ontstaat. - Mest - Veel water Rolant Quist bron: www.bonzaiempire.nl TERNEUZEN - Na het succes van vo rig jaar wordt er voor de tweede keer in Zeeuws-Vlaanderen een In terculturele Vrouwendag gehou den. Hierin staat het ontmoeten van vrouwen (en kinderen) uit ver schillende culturen centraal. De feestelijke dag wordt gehouden in het wijkcentrum de Triangel in de Korte Kerkstraat in Terneuzen op zaterdag 12 juni van 13.00 tot 17.00 uur. Het thema is 'Muzikale ontmoetingen'. De dag is onder an dere georganiseerd door vrouwen van Vluchtelingenwerk, Stichting Jeugd- en Jongerenwerk en Stich ting Peuterspeelzalen. Het programma omvat een scala aan activiteiten die vrouwen in zicht geven in eikaars culturen. Verschillende landen bieden hap jes aan uit hun thuisland en rich ten ook een tentoonstelling over hun land in. Er zijn muzikale op tredens en ook volksdansgroep Ha- va Naguila treedt op. Vrouwen kunnen meedoen aan workshops dans en Zumba. Maar ook siera den maken, hennabeschilderen, kaarten maken, instrumenten ma ken met kinderen en haar invlech ten. Of gezellig met elkaar kletsen in de koffie-, thee- en praathoek. Er zijn ook Hollandse hapjes, want uiteraard zijn ook Nederland se vrouwen welkom. Breskens: Haven Westzijde 25, T 0117 - 38 17 53 Terneuzen: Kennedylaan 32, T 0115 - 68 06 12, www.logus.nl TERNEUZEN Jacqueline Hermans geeft vanaf woensdag 26 mei de vierdaagse cur sus Groeien in Zelfvertrouwen. De andere bijeenkomsten zijn op 2 juni, 16 juni en 23 juni. De lessen vinden plaats in Terneuzen. Doel van de cursus is het zelfver trouwen van de deelnemers te ver groten, waardoor die anders in werk, relatie en leven komen te staan. Inschrijven kan door te bellen naar 0115 - 697300 of een mail te sturen naar jacqueline.hermans@prh-ne- derland.nl. TERNEUZEN De Nederlands/Belgische formatie Licht treedt komende zaterdag op in Porgy Bess aan de Noord straat in Terneuzen. De eerste sin gle van de band, 'De weg van het midden', is dan voor het eerst te koop. Drijvende kracht achter Licht is de Vlaming Alain Smits, die in begelei dingsbands van onder anderen Rob de Nijs en Marco Borsato speel de. Het concert begint om 21.30 uur. Entree kost 5 euro; wie ook de cd-single wil, betaalt 7,50 euro. GRAAUW Acht teams van schuttersclubs op de staande wip hebben zich ge plaatst voor het Zeeuws-Vlaams kampioenschap viertallen dat zon dag 13 juni in Graauw wordt gehou den. Koewacht en Aardenburg ko men met twee teams naar de titel strijd. Westdorpe, Terneuzen, St. Jansteen en Graauw vaardigen één team af. Vier personen strijden om de individuele titel: Danny de Vrie- ze, Peter Raas (beiden Westdorpe), Guido Merckx (St. Jansteen) en Paul Ferket (Koewacht). GRAAUW Staatsbosbeheer houdt komende zondag een orchideeënexcursie in de Vlaamse Kreek bij Graauw. Dat is bijzonder, want het gebied is nor maal gesproken afgesloten voor pu bliek vanwege de kwetsbaarheid van het orchideeëngrasland. Wie mee wil, dient zich om 9.30 uur te melden op de parkeerplaats aan de Beerweg bij Zandberg. Deel name is gratis, wel aanmelden via 0117 - 306068 of 0115 - 612188 of door een mail te sturen naar M.Lieman@Staatsbosbeheer.nl. TERNEUZEN In woonzorgcentrum Bachten Die- ke in Terneuzen is gisteren het cen trum 'vitaal ouder worden' feeste lijk geopend. Het is een project om de cliënten en omwonenden te prikkelen om vaker van hun kamer of uit huis te komen. Voor dit pro ject is allerlei hightech apparatuur aangeschaft om de cliënten in het Bruin Café in Bachtendieke op een speelse en laagdrempelige manier te amuseren. Zo is er een hightech speeltafel met oud-Hollandse spel letjes, een moderne jukebox en een professionele massagestoel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85