33: naar Zeeuwse primeur Sterk deelnemersveld jubilerende Stadsloop Zeven nieuwe spelers bij Goes Bas van de Graaf scoort 64 procent Duiveland en Bruse Boys naar finale 'Het is dynamischer en spectaculairder dan langebaanschaatsen, omdat er zich meer dan twee rijders in de baan bevinden' Route Stadsloop woensdag 19 mei 2010 m ZIERIKZEE Clubkampioen Bas van de Graaf heeft de traditionele simultaan aan het einde van het seizoen bij schaakvereniging Zierikzee afgeslo ten met een score van 64 procent. Van de achttien partijen won hij er acht, remiseerde er zeven en ver loor er drie (van Jansen, Krijger en De Vrieze). De slijtageslag begon om acht uur en de laatste partij eindigde pas om half één 's nachts. GOES RENESSE Duiveland en Bruse Boys hebben zich geplaatst voor de finalepoule van de Wereldregiobokaal 2010. Bruse Boys toonde zich maandag te sterk voor DZC'09 (2-0) en Mevo (3-0). Duiveland speelde gistera vond de uitschakeling in de nacom- petitie van zich af tegen ZSC'62 (6-0) en Renesse (5-1). Dennie le Comte scoorde vijf keer. De finaledag is volgende week za terdag in Oosterland. De voetbalvereniging Goes voegt voor volgend seizoen zeven nieu we spelers toe aan de selectie. De nieuwe trainer Gérard de Nooijer kan beschikken over de nieuwelin gen Yves Nyemb (Terneuzense Boys), Ray Kroon (JVOZ), Wouter de Craene en Rob Schalkoord (bei den Kloetinge), Jihad Azzagari (Vlissingen), Gert-Jan van Leiden (Dauwendaele) en Ugur Kahveci (RCS). Van de huidige selectie blijft iedereen behouden voor de club, meldt voorzitter Henk Zwartelé. „Dat is voor het tweede jaar op rij." Padden van de Water en Rosanno Acton doen wel een stapje terug; ze gaan in het tweede spelen. Goes komt volgend seizoen uit in de tweede klasse, nadat het zondag promotie definitief verspeelde door in de nacompetitie van Neme- laer te verliezen. „We gaan voor promotie", zegt Zwartelé. Bel voor vragen of opmerkingen aan sportredactie: 0118-434041 BILJARTEN Driebanden klein. Zeeuws Kampioenschap. Hoofdtoernooi: Wim de Kok-Nico van der Graaf 2-1 (10-15, 15-12, 15-13) 0.755-0.769; Piet Kock-Erik Niewenhuyse 2-0 (15-14, 15-7) 1.000-0.700; Jean Paul de Kraker-Martin Sturm 2-1 (11-15, 15-6; 15-10) 0.932-0.705; Rinus Kramer-Aart Vasseur 2-0 (15-14, 15-8) 0.698-0.524; Eddy Hoondert-Alfred van den Dries 2-0 (15-10, 15-10) 0.682-0.465. Win naars naar achtste finale. VOETBAL Wereldregiobokaal. Poule A: Bruse Boys-DZC'09 3-0, Bruse Boys-Mevo 2-0, DZC'09-Mevo 1-0. Eindstand: 1. Bruse Boys 2-6 (5-0), 2. DZC'09 2-3 (1-3), 3. Mevo 2-0 (0-3). Poule B: Renesse-ZSC'62 1-0, Duive- land-ZSC'62 6-0, Duiveland-Renesse 5-1. Eind stand: 1. Duiveland 2-6 (11-1), 2. Renesse 2-3 (2-5), 3. ZSC'62 2-0 (0-7). Poulewinnaars naar finaledag op 29 mei in Oosterland. WIELRENNEN Wolphaartsdijk. ATB Zomercup» tweede wedstrijd. Senioren: 1. Matthijs Eversdijk (Wilhelmina- dorp), 2. Kevin Gideonse (Nijmegen), 3. Kevin Vleurink (B). Vrouwen: 1. Lindy van Anrooy (Kapelle), 2. Marquerite de Neve (Middelbrg), 3. Didi de Vries (Wilhelminadorp). Sjoerd Huisman, vorig jaar Nederlands kampioen marathonschaatsen op natuurijs geworden, is vanavond een van de blikvangers tijdens de baanwedstrijd skeeleren in Goes. foto Vincent Jannink/ANP uit Middelburg. Een treetje lager komt bij de B-rijders Olivier Goud uit Waarde aan het vertrek. In de categorie C2 zijn dit Anthony Jan- se en Antwan Tolhoek (beiden Yerseke) en Quinten Meulblok (Burgh-Haamstede). Er zijn meer dan veertig inschrijvingen (zowel mannen als vrouwen). Zowel het marathonskeeleren als de baancompetitie valt tegenwoor dig onder de verantwoordelijkheid van schaatsbond KNSB. Die is hard bezig om het baanrijden en het pisterijden (voor de korte sprintnummers op 200, 300 of 500 meter) een extra impuls te geven. De achtergrond daarvan is dat de ze onderdelen in Europa en de rest van de wereld meer aanzien hebben. Nederland wil in dit inter nationale geweld niet achterblij ven. Verder speelt ook een even tuele olympische status van het skeeleren een rol, waarbij dan een groot aantal medailles te verdie nen zou zijn. Andries Minderhoud, organisator door Maurice Steketee MIDDELBURG - Bijna alle Zeeuwse hardlooptoppers maken vrijdag hun opwachting in de ZLM-Don Stadsloop van Middelburg. Het evenement wordt dit jaar voor de tiende keer gehouden. Titelverdediger is Michel Schrier. De Vlissinger had vorig jaar 24 mi nuten en 3 seconden nodig voor het 7,5 kilometer lange traject. De Zeeuwse concurrentie voor dit jaar zal vermoedelijk komen van Tim Pleijte, Ronnie Overgaauw, Miquel van Tongeren, Jesper Fran- cke, Kevin de Pagter en Remy Vas seur. Ook Theo Rabout en Niels Koole, die beiden langdurig gebles seerd zijn geweest, staan aan de start. Kanshebbers van buiten de provincie zijn onder anderen Ar- mand van der Smissen (Tilburg) en Wim Nieuwkerk (Fijnaart). Bij de vrouwen zal het waarschijnlijk een duel worden tussen titelverde digster Sandra de Block, Anjolie Engels en Marianne de Kok. Ook de winnares van de Kustmarathon en de marathon van Zeeuws-Vlaanderen Leonie Ton doet mee. De deelnemers lopen drie rondjes van 2,5 kilometer door de oude binnenstad van Middelburg. De start is op de Markt, waarna er richting de Lange Jan en over het Abdijplein wordt gelopen. Het is een pittig parkoers met veel boch ten en stukken vals plat. Er hebben zich tot nu toe 563 atle ten ingeschreven. Na-inschrijven (voor het oude stadhuis) is moge lijk maar er is slechts plaats voor maximaal zevenhonderd lopers. Ook dit jaar is er weer een bedrij- venloop. Daarvoor hebben zich 68 teams ingeschreven. De start is om 20.00 uur op de Markt in Middel burg. Alle deelnemers lopen dit jaar voor het eerst met een chip waardoor de nettotijd geregis treerd kan worden. Voorafgaand aan de Stadsloop vindt een scholie renloop plaats. De leerlingen lo pen, afhankelijk van hun leeftijd, één of twee rondjes van 750 meter. De start van deze wedstrijd is om 19.15 uur. Vanaf 19.00 uur vindt een warming-up plaats. 1Versterking Patrijzen en Meeuwen 2. Vlissingen helemaal terug naar af 3. Van Bommel onbetwiste leider WEBLOG Kiplagat heeft makkelijk praten met haar wereldrecords, vindt Cornelleke Blok. Lees haar verhaal op www.pzc. nl/blog/kustmarathonweblog/ STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81