61 binnenland Een derde uitgaven niet bekeken Voordelige BUSVAKANTIES ®l lil 'Nederlanders en Denen doelwit van Al-Qaida' KR AS, NL DEN HAAG REKENKAMER Kabinet moet Kamer beter informeren over effecten van beleid Halvering budget privéreizen Oranjes Zes jaar cel geëist tegen priester Ambulancepersoneel in Urk belaagd Muziekdienst Spotify nu ook in Nederland Honderden herdenken gedode familie Kamer wil hervorming van jeugdzorg Strandpaviljoens afgebrand ENGELAND ITALIË FRANKRIJK BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm woensdag 19 mei 2010 Het budget voor privéreizen van le den van het Koninklijk Huis wordt gehalveerd tot maximaal 305.000 euro per jaar. Dat gebeurt nadat de Tweede Kamer de premier vorig jaar verzocht de vergoeding voor privévluchten van de Oranjes aan banden te leggen. Naast de konin gin mogen enkel Willem-Alexan- der en Maxima nog de kosten van hun privévluchten declareren. SCHIPHOL Justitie heeft gisteren bij de recht bank op Schiphol zes jaar cel geëist tegen een 47-jarige man uit het Afrikaanse Benin. De man, die zegt rooms-katholiek priester te zijn, wordt verdacht van mensenhandel en mensensmokkel. Volgens justi tie zijn twee van zijn elf slachtof fers met voodoorituelen onder druk gezet om in de prostitutie te werken. URK Ambulancepersoneel in Urk is maandagavond belaagd door om standers. Meerdere mensen maak ten het werk van de ambulanceme dewerkers onmogelijk, waarna de politie werd ingeschakeld. De broe ders hielpen een dronken 25-jarige automobilist die op een stilstaande auto was gebotst. De politie heeft geen idee waarom de omstanders zo reageerden. RIJSWIJK De digitale muziekdienst Spotify is actief in Nederland. Het bedrijf heeft een akkoord gesloten met de auteursrechtenorganisatie Buma/ Stemra waardoor nu ook muziek liefhebbers in Nederland legaal meer dan acht miljoen liedjes gra tis kunnen beluisteren via hun computer of mobieltje. De luiste raars moeten dan wel reclame voor lief nemen. ENSCHEDE Zeshonderd mensen hebben giste ren deelgenomen aan een herden kingsdienst en een rouwstoet voor de slachtoffers van het gezinsdra ma in Enschede, op Hemelvaarts dag. Toen schoot een 33-jarige man uit Enschede zijn 35-jarige ex-vrien- din, haar 9-jarig zoontje en haar 18-jarige zus dood. Allen komen uit Brazilië. Daarna schoot de dader zichzelf dood. DEN HAAG De Tweede Kamer wil één geld stroom om het preventieve jeugd beleid, de vrijwillige jeugdzorg, de hulp aan licht verstandelijk gehan dicapten en de geestelijke gezond heidszorg voor jongeren te betalen. De verantwoordelijkheid voor de zorg moet naar (samenwerkende) gemeenten. Dat zijn enkele voor stellen van die een parlementaire werkgroep gisteren presenteerde. DEN HAAG - De Algemene Rekenka mer is kritisch over de informatie voorziening van het kabinet aan de Tweede Kamer. In de jaarversla gen legt een minister steeds vaker uit waarom bepaalde informatie over de bereikte effecten van be leid ontbreekt. Dat gebeurt nu in 41 procent van de gevallen. Daar moet duidelijk 'een schepje bovenop', stelde Rekenkamerpresi dent Saskia Stuiveling gisteren bij de presentatie van de Rekenkamer rapporten voor Verantwoordings dag, vandaag. De Kamer neemt er meestal genoe gen mee als een minister uitlegt waarom hij informatie niet heeft. „Wanneer deze informatie ont breekt, kan de Tweede Kamer niet goed beoordelen of ministers uitga ven conform gemaakte afspraken hebben gedaan", meent de Reken kamer. Stuiveling constateert ook dat de ambtelijke werkgroepen die de af gelopen maanden zochten naar miljardenbezuinigingen, ongeveer een derde van de mogelijke uitga ven op jaarbasis geheel buiten be schouwing hebben gelaten. Naar uitgaven ter waarde van 11 miljard euro per jaar keken ze helemaal niet, stelt de Rekenkamer, terwijl het kabinet toch had gesteld dat al les zou worden onderzocht en dat er bij de zoektocht geen taboes zouden zijn. „Breed is dus soms ta melijk smal", zei Gerrit de Jong van de Rekenkamer. De Rekenkamer keurde het huis houdboekje van het Rijk over 2009 gisteren goed, maar niet zon der kanttekeningen. Zo is er nau welijks informatie bekend over de effecten van beleid bij 44 miljard euro aan uitgaven. Bij 37 miljard is er maar zeer beperkt informatie over de prestaties. De rechtmatigheid van uitgaven is wel van een „buitengewoon hoog niveau". Het percentage fouten ligt op 0,16 procent, wat gelijk staat aan 0,4 miljard euro. Van de 28 jaarverslagen waren er in 2009 26 in orde. Alleen bij de ministeries van Vrom en Volksge zondheid Welzijn en Sport (VWS) werden de foutenmarges overtreden. VWS krijgt het beheer van de subsidies al elf jaar niet op orde. Bij Vrom is het financieel be heer niet op orde, al gaat het wel iets beter. Problemen zijn er ook bij het ministerie van Justitie waar het inkoopbeheer een 'ernstige on volkomenheid' oplevert. Het 'be- zwaaronderzoek' dat daar al liep, is verlengd. In totaal waren er 68 onvolkomenheden, maar dat zit binnen de marge van 5 pro cent. Verantwoordingsdag, de derde woensdag in mei, is sinds 2000 de tegenhanger van Prinsjesdag in september. Op Verantwoordings dag verdedigt het kabinet het be leid van het jaar ervoor, waarvoor op Prinsjesdag in het jaar daarvoor de begroting is gepresenteerd. Dat levert stapels rapporten op, waar over de Tweede Kamer en het kabi net morgen debatteren. BAGDAD - Een in Irak opgepakte Al-Q_aidastrijder zegt dat hij tijdens het wereldkampioenschap voetbal in Zuid-Afrika aanslagen op de voetbalelftallen en supporters van Nederland en Denemarken wilde plegen om beledigingen van de pro feet Mohammed te wreken. In een vraaggesprek met Associa ted Press verklaarde de man giste ren: „Het doel was de Deense en Nederlandse teams en hun suppor ters aan te vallen. Als wij de teams niet konden treffen, zouden wij ons op de supporters richten." De aanvallers hoopten vuurwapens en autobommen te gebruiken, zei hij. Een Iraakse veiligheidsmedewerker zei dat nog geen concrete stappen waren gezet om het plan ten uit voer te brengen, zoals het aanschaf fen van bommateriaal. Het plan moest nog worden goedgekeurd door de leiding van Al-Qaida. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag verklaarde niet van de zaak op de hoogte te zijn. HOEK VAN HOLLAND - De brandweer probeert nog te redden wat er te redden valt, maar helaas: drie strand paviljoens op het strand van Hoek van Holland gaan vol ledig in vlammen op. De brand werd gisteren vroeg in de ochtend toevallig ontdekt door politieagenten. Op het moment dat de brand uitbrak, was er geen personeel aanwezig in de strandtenten. Het vuur kon makkelijk om zich heen grijpen, omdat de strandtenten dicht naast elkaar staan. Of er brandstich ters aan het werk zijn geweest, valt op dit moment nog niet te zeggen. foto Sven van Beek/ANP Gegarandeerd vertrek op 28/5! Gegarandeerd vertrek op 28/5! Excursiereis Het Graafschap Kent 5 dgn o.b.v. 4 x ontbijt en diner Vertrek: 21/6, 12/7, 30/8 en 13/9 kastelen met fraai aangelegde tuinen, landhuizen, charmante kustplaatsjes, tearooms... laat u verrassen door Kent! •Comfort Class busreis, overtochten, verblijf in een goed hotel, excursies Zie www.kras.nl/35599 Excursiereis Andorra en Barcelona 10 dgn o.b.v. 9 x ontbijt en 7 x diner Vertrek: 28/5, 27/8 en 10/9 vertrek 28/5 nu 80 in prijs verlaagd! met Andorra La Vella, per tandradtrein naar Vall de Nuria en Barcelona (excl.) •Comfort Class busreis, verblijf in een 4-sterren hotel, excursieprogramma Zie www.kras.nl/39023 Excursiereis Dolomieten Gardameer 9 dgn o.b.v. 8 x ontbijt en diner Vertrek: 28/5,16/7,20/8,17/9 en 1/10 bewonder de spectaculaire Dolomieten en het Gardameer. Ook bezoek aan Trento en Madonna di Campiglio. •Comfort Class busreis, verblijf in een 3-sterren hotel, excursieprogramma Zie www.kras.nl/35509 Excursiereis Cöte d'Azur 10 dgn o.b.v. 9 x ontbijt en diner Vertrek: 25/6,2/7,20/8,18/9 en 15/10 geniet van een fantastisch klimaat! met o.a. Nice, de Gorges du Verdon, St. Tropez, Cannes en optioneel Monaco •Comfort Class busreis, verblijf in een 3-sterren hotel, excursieprogramma Zie www.kras.nl/39030 of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van JS-fflZen of "L/ Arke Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservermgskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6