zeeland 25 vleugels uit Verzet tegen plannen Brouwersdam laait op Strand kalft af bij Renesse Natuurgebied Ik gooi niet zo gauw het bijltje erbij neer hoor' In deze onzekere tijd moet je heel voorzichtig zijn' met Finstral □FINSTHAi: Oplossing nog niet in zicht Vrachtschip vast en weer vlotgetrokken Instrumentaal concert in Grote Kerk Tholen Puzzelrit en barbecue van de Weelruiters Boerderij Rijk laat biodiversiteit zien Sjerrie Denz speelt op dansavond De Pit woensdag 19 mei 2010 fH 9 - Op het stuk landbouwgrond rechts naast de camping komt een natuurgebied met veel water. Het gebied wordt voor iedereen toegankelijk, dus ook voor mensen die niet op de camping verblijven. De camping gaat het terrein beheren. sommige belangstellenden veiliger dan in aandelen. En nu is dan de camping zelf aan de beurt. Volgens de brandweer zijn de huidige kampeerplaatsen te klein. Om meer ruimte voor tenten en caravans te creëren, wordt een nieuw terrein gemaakt aan de zuidzijde van de Oranje plaat (op de foto ten noorden van de camping aan de andere kant van het water). De camping is nu 19 hectare groot, straks 55 hectare. ZIERIKZEE - D66 op Schouwen-Dui- veland dient in de raadsvergade ring van 27 mei een motie in tegen grootschalige plannen met de Brouwersdam. D66 zegt kleinschalige en duurza me ontwikkelingen op de Brou wersdam te ondersteunen. „Maar wij zitten niet te wachten op groot schalige projecten", licht raadslid Serge Vogelenzang toe. In-de motie wijst D66 met name de bouw van enkele honderden va kantiewoningen af. De huisjes be horen bij het plan van de Jachtha ven van de Toekomst. „Er was sprake van 600 woningen, inmid dels zou dat zijn afgeslankt naar Piet Oomen is al zo'n zestien jaar eigenaar van camping De Witte Raaf Hij heeft steeds de noodzaak van de uitbrei ding benadrukt en volhardt in zijn plannen. En ook al zijn inmiddels vele jaren heengegaan met plan nen maken, aanpassen en wach ten, hij kijkt met optimisme naar de toekomst. Het is zeker wel een opluchting dat de uitbreiding nu in uitvoering is ge nomen „Zeker. Dat is een grote opluch ting." Hebt u nooit het idee gehad: het gaat zo moeilijk, ik stop er maar mee „Nee, eigenlijk niet. Natuurlijk is het af en toe wel eens door mijn hoofd geschoten, maar ik ben niet iemand die snel het bijltje erbij neergooit." De uitbreiding van De Wit te Raaf moet over drie jaar klaar zijn. 'Behoed zaam' is het woord dat Guus Broos gebruikt. „In deze onzekere economische tijd moet je voorzich tig zijn", zegt de directeur parkont wikkeling. De plannen zijn al oud. Sluiten ze nog wel aan bij de wensen van de re creanten? „Absoluut. Er is bijvoorbeeld nog steeds een gebrek aan vakantiewo ningen aan het water." Geen spoortje van twijfel? 2013 is nog driejaar weg. „Een beetje twijfel moet je altijd houden. Als het nodig is, zullen we bijsturen. Misschien minder cottages, wat meer andere wonin gen. Maar de kern van het plan blijft overeind." 400 en er rouleert, meen ik, nog een getal. Het college wordt hier over niet concreet in het raadsvoor stel. Het is dus niet duidelijk waar we 'ja' tegen moeten zeggen." De motie wordt waarschijnlijk me de ondertekend door GroenLinks. Vogelenzang: „Maar ik verwacht ei genlijk nog meer mede-indie ners." Eerder al spraken de vereniging Stad en Lande en de Goereese on dernemersvereniging Veero zich uit tegen het bungalowpark bij de nieuwe jachthaven. Rijk, provin cies en gemeenten betalen mee aan plannen die de Brouwersdam een toeristische impuls geven. Nieuwe kozijnen nodig? PAC Zonweringen in Vlissingen is dé specialist op het gebied van Finstral kozijnen, deuren, ser res en schuifpuien. Voor scherpe voorjaarsacties zie www.finstral-nederland.nl/PAC KOZIJNEN PAC Zonweringen issingen 0118 - 55 20 10 door Melita Lanting RENESSE - Het strand bij De Ramp- weg in Renesse verdwijnt in hoog tempo. Bij hoog water staat het vernieuwde paviljoen Our Seaside al een klein stukje in het water. Bij strandpaviljoen De Branding, een stukje verderop, is veel zand rond de fundering weg. Meermalen per jaar wordt een wal van zand aange legd om te voorkomen dat de fun dering bloot komt te liggen. „Het is een kritische zaak. Vorig jaar hebben we dit vier keer moe ten doen", zegt Rieneke Bijleveld van strandpaviljoen De Branding. „Het is nu net weer gebeurd, ik hoop dat het nu blijft liggen tot september." Het strand is altijd in beweging. Onder invloed van stroming van de zee en weersomstandigheden kalft het strand op de ene plaats af en komt er op een andere plaats juist zand bij. Dat voor Renesse nu de situatie penibel wordt, is omdat het strand nu wel heel erg smal is geworden. Bij hoog water is er slechts een paar meter zand over. CADZAND Het 172 meter lange vrachtschip Sluisgracht is gisternamiddag vlot getrokken na een halve dag vastge zeten te hebben op een zandbank voor Cadzand. De schade werd gisteravond op an kerplaats De Wielingen opgeno men. De Kustwacht verwachtte dat het schip de nacht voor anker zou blijven. Vanmorgen vroeg zou het naar Antwerpen worden versleept, waar de lading van 18.600 ton por- seleinaarde heen moet. Of, bij gro te schade, naar een dok dichterbij. Sluisgracht liep uit zijn roer na een storing in de hoofdmotor. THOLEN In de Grote kerk in Tholen is zater dag 22 mei een concert van stich ting Selectief met instrumentalee bewerkingen. Harm Hoeve be speelt het orgel, Johan Bredewout4 de vleugel, Arjan en Edith Post han teren hun trompetten,.Corrie Wie link vult de vioolpartij en Gerlinda van de Berg speelt op Panfluit. Het concert begint om 14.30 uur en kost 15 euro entree. NISSE Rijvereniging De Weelruiters uit Nisse houdt zondag 23 mei een puz zelrit in het heggen- en weeltjes- landschap rondom Nisse. De twaalf kilometer lange tocht is geschikt te paard, met de menwa- gen en per fiets af te leggen. Aan sluitend is er een barbecue aan de Brilletjesdijk. Aanvangstijd hangt af van het aantal deelnemers. In schrijven: www.deweelruiters.nl. „Voor mijn deur ligt nog heel wei nig zand", zegt Rob Rameau van Our Seaside. „De natuurwaarde en recreatiewaarde van het strand ne men hierdoor sterk af." Hij heeft vorig jaar zijn paviljoen op last van het Waterschap meters naar voren moeten verplaatsen. Vervelend is vooral dat de hulp diensten dit stuk strand ook niet meer kunnen bereiken als er wat aan de hand is. De enige oplossing is het strand opnieuw opspuiten. Of dat gaat gebeuren is nog onze ker. In het verleden ging Rijkswa terstaat alleen opspuiten als dit noodzakelijk was in het kader van kustveiligheid. Dat is nog steeds de eerste aanleiding, maar inmid dels kunnen ook toeristische mo tieven meespelen voor het opspui ten van nieuw zand. Voor Renesse komt er dit jaar in ie der geval geen oplossing maar voor volgend jaar is er nog wel een kans. „De aanvraag is in behande ling en er zal bekeken worden of het volgend jaar ingepast kan wor den", zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Veiling van antieke atlaskaarten en prenten van Zeeland zaterdag 22 mei.a.s. in Museum Goemanszorg te Dreiscor, Molenweg 3. Kijkdag vrijdag 21 mei van 16.00-21.00 uur en zaterdag voor de veiling 10-14 uur. WOLPHAARTSDIJK De familie Rijk uit Wolphaartsdijk laat zaterdag 22 mei op hun boerde rij zien wat nu agrarische biodiver siteit is. Aan de Broer en Zuster Polderweg 1 is te zien wat er aan 'wild' samen leeft met de cultuurteelt en veesta pel in akkerranden, kikkerpoelen, houtwallen en het grasland met streekeigen kruiden. Tussen 13.00 en 15.00 uur is bezoek welkom. GOES Dansorkest Sjerrie Denz is zater dag 22 mei te gast op de dansavond van de Goese dansclub De Vriend schap. Het Brabantse duo speelt foxtrot ten, rumba's, Engelse walsen en an dere dansbare muziek. De zaal van buurthuis De Pit in Goes-Zuid is open om 19.30 uur, de band begint om 20.00 uur. De en tree is 5 euro. foto Peter Buteijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67