17 1/flKU/ERKS Danny Bisschop (26), Thoien in ÖQ EOr9 Ramona Provoost (23), Sluiskil fysiotherapeut in Bruinisse woonbegeleidster psychiatrische inrichting in Terneuzen woensdag 19 mei 2010 Waarom een baan in de zorg? Ik was als kind al erg sociaal en wilde anderen altijd helpen en verzorgen. Het-stond voor mij daardoor gewoon vast dat ik een baan in de zorg wilde. Waarom juist fysiotherapie? Ik wist niet meteen wat voor baan in de zorg ik ambieerde maar ik was op school goed in het vak biologie. Ik had daarbij familieleden die fysiothe rapeut waren. Ik ben toen eens bij hen gaan rondkijken. Het vak sprak me meteen erg aan. Ik vind het heel bijzonder hoe een lichaam in elkaar zit en functioneert, ledereen denkt na melijk dat bewegen heel gewoon is maar er komt heel wat bij bewegen kijken. Wat doet een fysiotherapeut? Hij helpt mensen met het natuurlijke herstel. Dat kan door het losmaken van spieren of gewrichten. Maar ook door oefening waardoor het lichaam sterker wordt. Ook begeleidt een fy siotherapeut bij het dagelijkse om gaan met klachten. Wat voor opleiding hebt u gehad? De 4 jarige HBO-opleiding tot fysio therapeut. Momenteel ben ik bezig met de specialisatie orthopedische manuele therapie. Wat is het leuke aan uw vak? leder half uur heb je een andere pa tient met ook weer andere klachten. Geen nekklacht is hetzelfde! Het is ook elke keer weer puzzelen. Het is steeds een uitdaging om de juiste be handeling te vinden. Dat houd je scherp en daarbij blijf je ook zelf steeds in beweging. Wat is minder leuk? Als je merkt dat je iemand niet kunt helpen. Verder denken sommige men sen dat een fysiotherapeut zich alleen maar met massage bezig houdt en dan moet ik soms echt al mijn overtui gingskracht aanwenden om mensen tot oefenen en bewegen te krijgen. Hoe kijkt men tegen uw werk aan? Ik merk dat vooral oudere mensen bij fysiotherapie alleen aan masseren den ken terwijl jongeren meer oog hebben voor de diepgang die erachter zit. Geeft dit werk u voldoening? Voor honderd procent! Een kantoor baan van 9 tot 5 zou echt niks voor mij zijn. Werken in de zorg heeft veel gezichten. Vakmensen zijn op tal van terreinen actief. Hoewel veel buitenstaanders vooral het idee hebben dat het werk zwaar is, spreken deze professionals zon der uitzondering met liefde en betrokkenheid over'hun vak. En de fysieke en/of geestelijke belas ting? Zeker is die er. Maar het weegt voor hen niet op tegen de mooie kanten van het vak. door Monique Meeuwisse Waarom een baan in de zorg? Ik vind het erg bijzonder om met mensen om te gaan en ze de zorg te bieden die ze nodig hebben. Waarom juist de psychiatrie? Eigenlijk ben ik hier min of meer inge rold maar ik had altijd al wel interes se. Het is heel erg interessant qua ziektebeelden. De psyche van de mens is toch wel iets heel bijzonders en boeit me enorm. Wat houdt uw werk in? Ik ben eindverantwoordelijke van een team van vier mensen op een woonlo catie van 16 woningen. Een van de wo ningen is ingericht als kantoor en in de andere woningen wonen zelfstandi ge cliënten. We houden voor deze mensen de leefsituatie gezond en leef baar. Vijf dagen in de week koken we gezamenlijk. Verder helpen cliënten met boodschappen, het huishouden of een bezoek aan arts of ziekenhuis. Wat voor opleiding heb je nodig? Ik heb Sociaal Pedagogisch Werk ni veau 4 gedaan met specialisatie woon begeleiding. Dat is op MBO-niveau. Tegenwoordig heet het Sociaal Ago gisch Werk. Wat is het leuke van uw werk? Het feit dat iedere dag echt anders is. Daarbij creëer je een redelijk hechte band met de mensen en bouw je een vertrouwensband met hen op. Meest al zijn de mensen erg dankbaar. Wat is het minder leuke? Het blijft natuurlijk wel een psychia trisch ziektebeeld. Je moet dus duide lijk je eigen grenzen bewaken. Soms kunnen mensen, bijvoorbeeld als ze in een psychose zitten of manisch de pressief zijn, erg prikkelbaar zfjn en boos doen of schelden. Dan zeg je heus wel eens bij jezelf 'Poeh, waar doe ik het voor? Hoe kijkt men tegen uw werk aan? De meeste mensen hebben er res pect voor.. Maar ze weten niet altijd wat het inhoudt. Ze vinden een psy chiatrische inrichting vaak eng en den ken dat hier allemaal gekke of gevaar lijke mensen wonen. Dat is beslist niet zo. Geeft dit werk u voldoening? Ja, zeker. Er zijn wel eens dagen dat je het zwaar hebt. Maar er zijn ook da gen dat je veel kunt bereiken. En daar. doe je het voor!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51