301 sport Oranje gaat zuurstof tanken Beierse jas zit Louis van Gaal als gegol Emotioneel afscheid voor ridder Terpstra Zweedse politicus wil standbeeld Zlatan Barcelona trekt aan Fabregas en Villa Stefan de Die toch op individuele EK-afstand HOOGTESTAGE Het Nederlands elftal vertrekt vandaag voor een hoogtestage van twaalf dagen naar Oostenrijk. Heeft dat verblijf op bijna 1200 meter zin? woensdag 19 mei 2010 MALMÖ Als het aan de sociaaldemocraten in de Zweedse stad Malmö ligt, krijgt oud-Ajacied Zlatan Ibrahimo- vic na de verkiezingen in septem ber een standbeeld. De aanvaller van Barcelona is volgens Adrian Ka- ba van die partij een belangrijk symbool voor de arbeidersbuurt Rosengaard, waar hij 28 jaar gele den werd geboren. Het standbeeld zal er komen, als de sociaaldemocraten op 19 septem ber de lokale verkiezingen winnen. „Ibra is een icoon van de buurt", al dus Kaba. BARCELONA Barcelona is druk bezig om twee toptransfers af te ronden. De Spaan se kampioen wil middenvelder Ce- sc Fabregas (Arsenal) en David Vil la (Valencia) aantrekken. „De ge sprekken met Valencia zijn bezig en we verwachten die snel af te ronden", meldde uittredend voor zitter Joan Laporta gisteren op de website van de Catalaanse club. De transfer van Fabregas gaat waar schijnlijk meer tijd kosten. Laporta benadrukte dat de Zweed se aanvaller Zlatan Ibrahimovic bij Barcelona blijft. De Franse aanval ler Thierry Henry is volgens de pre ses dicht bij een overstap naar een club in de Verenigde Staten. MIDDELBURG Zwemmer Stefan de Die mag tij dens het Europees kampioenschap in Boedapest uitkomen op de indi viduele 200 meter vrije slag. De uit Terneuzen afkomstige De Die heeft niet de limiet voor deze af stand gezwommen, maar werd op basis van zijn individuele derde plaats in maart tijdens de Swim Cup in Amsterdam wel uitverko ren voor de estafetteploeg op de 4x200 vrije slag. Gisteren vertelde De Die dat bondscoach Jacco Ver- haeren hem op het EK, dat wordt gehouden van 9 tot en met 15 au gustus, alsnog het vertrouwen geeft op de individuele afstand. ARNHEM - Erica Terpstra had zich voorgenomen niet 'vol' te lopen. Na de enorme stroom van mooie woorden, een erelidmaatschap én een koninklijke onderscheiding hield ze zich echter niet meer groot. „Ik weet gewoon niet wat ik moet zeggen", zei de geëmotio neerde Terpstra, gisteren na haar laatste vergadering als voorzitter van de sportkoepel NOCNSF. „Het was voor mij een fantastisch cadeau om al die jaren voorzitter te zijn. Ik was omgeven door men sen met passie. Dat is zo mooi in deze wereld van verruwing. Ik heb er enorm van genoten." Erica Terpstra trekt zich voorlopig terug uit de sport. Ze wil haar op volger André Bolhuis niet voor de voeten lopen. Ze gaat in juni al leen nog naar het WK voetbal in Zuid-Afrika. Rafael van der Vaart sluit zich vandaag bij Oranje aan. Al leen de drie Champions-Leaguefinalisten Mark van Bommel, Arjen Robben en Wesley Sneijder ontbreken nu nog. Bondscoach Bert van Marwijk praat tijdens het eerste trainingskamp in Hoenderloo met Robin van Persie die ondertussen een bal op zijn hoofd balan ceert. foto Olaf Kraak/ANP door Gerard Borgman contract (tot medio 2011), dat dien steeds beter. Maar in oktober en de muren in de stad. Ik voel me ik uit." november scoorden we nog niet hier zeer thuis." MÜNCHEN - Louis van Gaal staat voor de derde keer in de finale van de Champions League. Hij zit zichtbaar goed in zijn vel bij Bayern München. Een interview met de 58-jarige trainer van de Zuid-Duitse club, aan de voora vond van het duel met Inter. Meneer Van Gaal, uw vrouw Truus heeft in een interview met de Duitse krant TZ opnieuw verklaard dat u weggaat bij Bayern, indien jullie za terdag winnen van Inter. Dan hebt u in uw eerste jaar bij Bayern immers alle hoofdprijzen gewonnen. Van Gaal: „Mijn vrouw bedoelde dat serieus. Als we ook de Cham pions League winnen, dan is het verstandiger te gaan. Maar dat kan ik niet maken. Ik heb al veel ge sprekken gehad met mensen voor volgend seizoen. En ik heb een contract (tot medio 2011), dat dien ik uit.' jullie hebben de dubbel al gewon nen. Hoe kijkt u aan tegen het succes van Bayern? „Dit is een proces. Dat heb ik al tij dens mijn eerste persconferentie in München gezegd. Het proces heeft resultaten nodig. Ik heb toen ook gezegd dat de eerste drie maanden moeilijk zouden wor den. Natuurlijk komt er dan grote druk van buitenaf Maar de spelers hebben vanaf de eerste dag in het proces geloofd. We hadden resulta ten nodig. Die kwamen op het juis te moment." U doelt op de 1-4 bij Juventus, een cruciale zege voor de ploeg en voor uw positie. „Kijk maar naar mijn carrière. Na vier, vijf maanden heb ik altijd suc ces. Het ging dit seizoen ook steeds beter. Maar in oktober en november scoorden we nog niet genoeg. Toen schreven de vrien den van de media dat Bayern doel punten nodig had. En dat ons posi tiespel saai was. Nu schrijven ze andere dingen." Wat heet. Volgens Bild Zeitung bent u de meest sympathieke Nederlander sinds Rudi Carrell. „Dat is ook zo, haha." Dan, se rieus: „Ik denk dat het er mee te maken heeft dat hier een andere cultuur heerst. Op mijn eerste persconferentie heb ik het al verge leken met een warme jas. Hier heb je nog beleefdheid." Maar de kranten hebben u hier in mindere tijden ook General Sieglos (geen overwinning) genoemd. „Dat weet ik wel. Maar toch gel den hier andere normen en waar den. Zo zie je hier geen graffiti op de muren in de stad. Ik voel me hier zeer thuis." Uw vrouw zegt in hetzelfde inter view dat jullie nooit meer weggaan uit München. „Ben je mal? We hebben een prachtig huis in Portugal." U verscheen de laatste weken vrolijk en grappend in de Duitse media. Be leeft u meer plezier aan het huidige succes van Bayern dan aan eerdere successen? „Dat is altijd afhankelijk van de stemming van het moment. In 1994 was mijn vrouw overleden, voordat ik kampioen werd met Ajax. In 1995 wonnen we de Champions League. Bij Bayern is het nu een beetje hetzelfde als in 1995. Het is ook afhankelijk van hoe blij de spelers zijn. Dat is bij deze spelers van Bayern enorm. Dat heb ik nog niet vaak gezien." ésissiswBI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32