zeeland [29 eXQftien< Veel klachten 'Mijn wiskundeknobbel lijkt soms wel even weg' 'Ik ben er toch al zeker van dat ik ga slagen' stilte over examens Ja, ik word abonnee van de PZC www.watisnouje.nl woensdag 19 mei 2010 Al het examennieuws vind je ook via www.pzc.nl/examen de antwoorden in de tekst terug te vinden." De komende dagen kan hij weer even tot rust komen, want hij hoeft vrijdag pas weer op te draven. Dan heeft Jorn het wel druk, hij moet die dag wiskunde en aardrijkskunde maken. „Geluk kig is dat de enige keer dat ik twee examens op een dag heb." Veel tijd heeft Jorn niet aan voor bereiding besteed. „Ik heb wel een goede planning gemaakt, maar ik heb niet veel gestudeerd." De stof even doorlezen vindt de scholier wel voldoende. Imke Stoffijn uit Heinkenszand staat al een 7,6 gemiddeld voor haar wiskunde. Erg veel zor gen hoeft de achttienjarige havo- scholiere zich niet te maken over haar diplomakansen bij het Goese Lyceum. Gisteren maakte zij het wiskunde A-examen - A voor alge bra. Formulewerk, maar ingepakt in verhaaltjes zodat het toegepaste wiskunde wordt. De 23 opgaven gingen over China's defensie-uitga- ven (prognose-berekeningen); snel heid en efficiëntie van gas- transport en over kogelwerende vesten: kansberekening. „Dat maakt het interessant", knikt vriendin Marije Verdonk waarde rend. Maar die poespas is aan Im ke niet besteed. „Dat leidt te veel af Dan weet ik niet meer wat be langrijk is en wat niet. Maar met het examen ging het best goed. Al lijkt mijn knobbel soms wel even weg." Imke koos wiskunde om haar toekomstopties open te hou den. „Het leek me wel handig en ik ben er best goed in." Na de zo mer begint ze een studie cultureel erfgoed in Amsterdam. DEN HAAG - Liefst 26.000 klachten heeft het Landelijk Aktiekomité Scholieren (Laks) de eerste twee dagen van de landelijke examen binnengekregen via zijn landelijke klachtenlijn. „Vergeleken met ande re jaren bovengemiddeld veel", zei Laks-voorzitter Abe Stegenga. De belangrijkste boosdoeners wa ren havo-Nederlands (te lang, te lastig en teveel open vragen) met 16.000 klachten en vwo-Neder- lands, dat 4000 klachten oplever de. Daarover was de belangrijkste grief dat de vraagstelling soms on duidelijk was. Jorn van den Berghe maakte gisteren zijn eerste examen, foto Peter Nicolai Alle examens mogen zo zijn als die van gisteren, vindt Jom van den Berghe (16) uit Koewacht. Hij maakte gisteren zijn eerste examen, Nederlands, en dat viel de vmbo-t leerling van het Reynaertcollege in Hulst erg mee. „Het examen ging redelijk goed." Jorn maakt zich ook geen zorgen over de andere examens die hij de komende tijd nog moet maken. „Ik ben er eigenlijk toch al zeker van dat ik ga slagen." Met de schrijfopdracht had hij wel wat moeite. „Ik vond het lastig om Imke Stoffijn: „Wel momenten dat ik dacht: o help!" foto Willem Mieras I EXAMENS Video over ervaringen met het vmbo-examen Nederlands Tips, links en nieuws Tussenvoegsel:Achternaam: Straatnaam: Huisnummer: Postcode: Plaats: Telefoon:(o.a. voor bezorgcontrole) Telefoon mobiel: E-mailad'res: Geboortedatum: Ik verleen eenmalig/tot wederopzegging toestemming het abonnementsgeld automatisch af te schrijven van mijn bank-/girorekening:Handtekening: Stuur deze bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg of kijk op www.pzc.nl/aanbieding. 2 Bent u al abonnee? Houd uw krant in de gaten voor de AbonneeVoordeel ad vertentie die binnenkort verschijnt en maak kans op een hippe retro sporttas. Deze aanbieding is geldigt/m 21-08-2010. De oranje cadeaus zijn beperkt leverbaar, bij het niet kunnen leveren zorgt de PZC voor een passend alternatief. Prijswijzigingen voorbehouden. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon en op de website van de krant treft u nadere informatie aan. Ik neem een proefabonnement: O 6 weken voor 18,- (p6_prem) Ik ontvang een hippe retro sporttas Het proefabonnement eindigt automatisch. Ik neem een doorlopend abonnement: O Ik kies de eerste 2 weken gratis. Daarna loopt mijn abonnement gewoon door. Ik ontvang tevens een hippe retro sporttas cadeau (nai4_prem) Ik betaal automatisch per: O Kwartaal 68,35 Halfjaar 133,- Ik kies ingangsdatum: zo spoedig mogelijk per Voorletters: Voornaam:m Ov

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31