2ÓI zeeland Ook de bejaardensoos is gestopt SP-voorman Emile Roemer komt ook langs op redactie van de PZC Boek nu voordelig uw vakantie via: j^vakarrti vakantiekrant.nl omroep zeeland Selectie internationaal jongerendebat Winkeldieven aangehouden [Londen, [4 dagen [Slovenië, I0 dagen v.a.€ 139.- v.a. 499.- [Valencia, l3 dagen v.a. 269.- p.p. m11 Italië - Umbrië, [8 dagen v.a. 149.-p.p. [Sorrento, Golf van Napels, 10 dagen v.a. 499.- fi1 [Oostenrijk - Kirchberg, [8 dagen v.a. 229.-p.p. [Kastelen en Tuinen in Kent, [4 dagen v.a. 199.-p.p. [Barcelona, 10 dagen v.a.€ 350.- H [Berlijn, [4 dagen v.a.€ 109.- Niet in de krant, wel op het web: bewegend beeld! Symposium HZ over aandacht in de zorg Politie lost diefstal aanhangwagen op KRIMP Krimp betekent vergrijzing en vergrijzing betekent een gro tere vraag naar zorg. Behalve naar kraamzorg: samenwer king tussen instellingen biedt daar een oplossing voor. Debat in Zeeuwse Bibliotheek over Krimp woensdag 19 mei 2010 MIDDELBURG Middelbare scholieren kunnen op donderdag 27 mei meedoen aan de selectie voor het Youth Forum, een internationaal debat dat plaats vindt van donderdag 22 juli tot en met woensdag 4 augustus. Daaraan doen 250 jongeren mee uit 40 lan den. Zeeland is met twee teams ver tegenwoordigd. De selectiemiddag duurt van 16.00 tot 18.00 uur. ^5 Aanmelden via www.youthforumzee- land.nl. MIDDELBURG Op het Hofplein in Middelburg zijn gisteren rond 16.45 uur twee mannen aangehouden wegens win keldiefstal. De twee, een 26-jarige Vlissinger en een 22-jarige zonder vaste woon- of verblijfplaats, hadden rond 14.00 uur spullen gestolen uit een winkel in de Lange Geere. La ter bleek dat zij in hun tas ook goe deren uit andere winkels hadden. Voor het complete reisaanbod! bekijk onze reportages op www.pzc.nl/videowww.pzc.nl VLISSINGEN De afdeling Zorg en Welzijn van de Hogeschool Zeeland houdt op don derdag juni een symposium over presentie en aandacht in de hulp verlening. Andries Baart geeft er een lezing over zijn presentietheo- rie. Ook oud-profwielrenner Maar ten Ducrot levert een bijdrage. Het symposium duurt van 13.00 tot 17.00 uur, en vindt plaats in de Zeeuws bibliotheek in Middelburg. Aanmelding via www.hz.nl COLIJNSPLAAT De politie heeft in een woning in Colijnsplaat maandagmiddag een 41-jarige man en een 26-jarige vrouw aangehouden wegens dief stal van een aanhangwagen. De eigenaar had de aanhangwagen op een parkeerplaats aan de Oost-Westweg in Kortgene gepar keerd. De 41-jarige man stal de aanhanger later. Pascale Pleijte van hotel de Rode Leeuw. foto René Schrier door René Schrier Pascale Pleijte van Hotel De Rode Leeuw merkt duidelijk dat het allemaal wat minder wordt. Onlangs nog kwam de be jaardensoos voor de laatste keer. Te weinig belangstelling. „Vroeger hadden we allerlei verenigingen en clubs. Dan was het hier vergade ren of knutselmiddag. Allemaal over. Je merkt ook dat er geen bouwprojecten in de buurt zijn, want dan komen er nog wel eens mensen in het hotel die aan die projecten werken." Niet dat Pascale bij de pakken neer zit. Je moet wat anders verzinnen, vertelt ze. Zo kreeg het terras meer aandacht. Dat is het visitekaartje In de Zeeuwse Bibliotheek wordt zaterdag 5 juni-een politiek debat over Krimp gehouden. Verschillen de Tweede Kamerleden hebben toegezegd te zullen verschijnen. Het debat begint om 10.00 uur. Studenten van de Hogeschool Zee land zullen daar korte filmpjes over het onderwerp Krimp laten zien. Een jury kiest de beste er uit. Omroep Zeeland radio besteedt vanmiddag tussen 12.30 uur en 13.00 uur aandacht aan Krimp in Zeeland. Op televisie is in de nieuwsuitzending van 18.00 uur aandacht voor dit onderwerp. O van de zaak en aangezien De Rode Leeuw langs de doorgaande route ligt, kan dat een trekker zijn. Maar dan moet het wel goed weer zijn. Wat dat betreft is het nog niet veel geweest. „Een goed seizoen is voor iedereen goed. Dan gaan we zelf eens uit eten of je verbouwt eens wat in de zaak. Dat is dan weer goed voor andere bedrijven." Iets anders, wat erg goed loopt, is het internet. De Rode Leeuw staat op een aantal boekingsites en sindsdien komen er ineens Italia nen, Zwitsers en Spanjaarden. Daarvoor bestond de toeristische hotelklandizie vooral uit Duitsers. Pascale begrijpt wel dat de men sen uit Zeeuws-Vlaanderen ver trekken. Zij ziet het aan haar eigen doch ters: „Als die hun studie hebben af gerond wil je ook dat ze een goed betaalde baan krijgen. Dat bete kent dat ze hier weg moeten gaan en ik ze minder zal zien. Maar ja, dat is nu eenmaal zo." &~2£M MMN MIDDELBURC - Heeft u een vraag voor André Rouvoet (Christen- Unie), Alexander Pechtold (D66), Femke Halsema (GroenLinks), Kees van der Staaij (SGP), Marian ne Thieme (Partij voor de Dieren), Rita Verdonk (Trots op Neder land) of Emile Roemer (SP)? Gro te kans dat u hem persoonlijk kan stellen als deze lijsttrekkers op be zoek komen bij de PZC. Onze redacteuren onderwerpen al le lijsttrekkers aan een vragenvuur over Zeeuwse thema's. Lukt dat niet in Zeeland, dan gebeurt het el ders. Gespreksonderwerpen zijn onder meer kernenergie, land bouw en visserij, de toekomst van kleine ziekenhuizen, de gevolgen van rekeningrijden voor het platte land en de spanning tussen natuur en industrie. U kunt ons helpen bij de vragen. Via www.pzc.nl/verkiezingen kunt u een vraag insturen aan één of meer lijsttrekkers. En is het een interessante voor een lijsttrekker die wél op de redactie in Middel burg langskomt, dan mag u hem zelf stellen. De bovengenoemde politici hebben hun komst al toege zegd. Als eerste is Rouvoet aan de beurt. Hij is vrijdag in Zeeland. www.pzc.nl/verkiezingen Emile Roemer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28