Kaart met vragen voor colporteurs PZC Zeeland maakt verlanglijstje en verder Doe-het-zelver doet het wat minder 4 en 5 Kleintjes worden maar zelden groot 12 en 13 Vandaag bij deze krant de bijlage: Werken in de zorg VULKAANUITBARSTING Luchtvaartmaatschappijen willen schade niet alleen dragen Prins en prinses bezoeken Expo in Shanghai ALm pagina 3: commentaar Word ook abonnee! O"/ 't t%% Droog en zonnig lenteweer 16° WOENSDAG 19 mei 201 INCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 115 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN mmsKKsmm i 'Aswolktaks op vliegticket' door Gerard den Elt SCHIPHOL - Vliegpassagiers zouden per ticket voortaan één of twee eu ro moeten afdragen aan een nood fonds in het geval van natuurram pen. Met deze 'aswolktaks' zou de scha de voor luchtreizigers door onvoor ziene gebeurtenissen kunnen wor den gedekt. Die suggestie doet de vereniging van Nederlandse lucht vaartmaatschappijen, vertegen woordigd in de Barin. Hierbij zijn alle Nederlandse maatschappijen aangesloten. De Barin zegt het on verantwoord te vinden dat de inter nationale vliegmaatschappijen straks een extra last van 1,3 miljard euro zouden moeten dragen. Vol gens Europese wetgeving draait de luchtvaart voor die extra kosten op. De Consumentenbond zegt in een reactie niet tegen een heffing te zijn, maar vindt niet dat de passa giers daarvoor moeten opdraaien. „Links- of rechtsom betaalt de con sument of de belastingbetaler de re kening vaak alsnog", zegt Henk Ver hagen van de Consumentenbond. Volgens Verhagen staat het de luchtvaartmaatschappijen vrij aan sluiting te zoeken bij het Calamitei tenfonds van de Stichting Garantie fonds Reisgelden. „Daar waren ze ooit lid van, maar daar zijn ze zelf uitgestapt." De Consumentenbond heeft een eerste inventarisatie gemaakt van de nasleep van de aswolk van me dio april, waaruit blijkt dat de gedu peerden doorgaans slecht zijn geïn formeerd. Een meerderheid van de SHANGHAI - Prinses Maxima en prins Wil- lem-Alexander maken in Shanghai kennis met de dansers van het Nederlands Dans Theater. Het ko ninklijk paar brengt een driedaags bezoek aan de Chinese stad in het kader van de Nederlandse Dag van de World Expo 2010 Shanghai. Het aantal bezoekers van de World Expo dat langskomt bij het Nederlandse paviljoen Happy o»nslO«",B"eUL Glashandel MELIESTE zie: meliesteglas.nl Showroom: ma. t/m vrij, van 8.00 tot 17.30 uur. MIDDELBURG - Honderden Zeeuw en hebben afgelopen maanden energiebedrijf Delta gebeld met vragen over colporteurs. Naar aan leiding daarvan verspreidt Delta vrijdag een speciale 'colportage- kaart' voor in de meterkast. Door het succes van het bel-me- niet-register, colporteren energie bedrijven meer in Zeeland. Delta - dat zelf niet aan de deur verkoopt - heeft de afgelopen maanden 30 procent meer telefoontjes gehad over colportage. „Mensen bellen met vragen als: zit ik nu ergens aan vast of wat zijn de vragen die gedupeerden moest in strijd met de Europese regels zelf onderdak re gelen en wacht daarvoor nog op een vergoeding. Veel reizigers zijn in afwachting van de afhandeling van hun schadeclaim. De KLM schort de uitbetaling van de claims op totdat dat de Europe se ministers van Verkeer op 24 juni duidelijkheid scheppen over de vraag wie aansprakelijk is. MIDDELBURG - Provincie, gemeen ten en waterschap hebben gisteren het verlanglijstje van Zeeland inge diend bij de toekomstige (infor mateur. Zeeland biedt zich aan als proeftuin voor bestuurlijke, econo mische en waterbouwkundige ver anderingen. Maar daar hoort wel iets tegenover te staan: de erken ning dat Randstadnormen vaak niet voor Zeeland bruikbaar zijn en geld voor de inrichting van die proeftuin. pagina 2 en 3: Zeeland, daar kom je niet tussen Aswolktaks is een goed idee reageer op www.pzc.nl reacties: 401 Ook wanbetalers hebben recht op medische zorg 33% 67% Street is in de eerste weken hoger dan verwacht. Dagelijks zijn er tussen de 18.000 en 29.000 men sen. foto Robin Utrecht/ANP Kim-i mmmwmmmammm Zeeland: 2, 3, 21 t/m 29; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 9 en 11; Beurs: 14; Cul tuur: 15; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 30 t/m 33; Televisie: 38 en 39. Bijlage: Werken in de zorg ik moet stellen?", zegt woordvoer der Edwin van Laar. In het Zee landmagazine verspreidt Delta vrij dag een kaart voor in de meterkast met daarop de vragen die mensen moeten stellen. „Of mensen op het aanbod aan de deur ingaan, is hun keuze." Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1