81 buitenland Pizza's bakken op het hout Duitse dokters staken kpn Saudische brandweer mag meisjes redden Passagierstoestel in Afghanistan gecrasht Bobbejaan Schoepen overleden Mijnwerkers vast na explosie in kolenmijn Zorgen over veiligheid tijdens WK voetbal RAF-terroriste krijgt geen gratie kpn.com/zakelijk 0800 0105 kpn Business Center Midden-Europa gaat gebukt onder slecht weer dinsdag 18 mei 2010 KABUL Een vliegtuig met 44 mensen, on der wie zes buitenlanders, aan boord is gisteren neergestort ten noorden van de Afghaanse hoofd stad Kabul. Over het lot van de in zittenden was gisteren nog niets bekend. De Afghaanse regering heeft de Navo om assistentie ge vraagd. De weersomstandigheden in het gebied zijn door sneeuwval en overstromingen zeer slecht. Bobbejaan Schoepen TURNHOUT De Vlaamse Bobbejaan Schoepen is gisteren in Turnhout overleden aan een hartstilstand. Schoepen was zondag jarig en werd toen 85. De hoogbejaarde zanger-gitarist, bekend van pretpark Bobbejaan- land, was bezig aan een revival en zou dit najaar een nieuwe live-cd uitbrengen. Schoepen schreef lied jes als Ik heb eerbied voor jouw grijze haren en Café zonder bier. BERLIJN - Duizenden dokters in heel Duitsland zijn gisteren in sta king gegaan. Ze eisen een hoger sa laris en betere arbeidsvoorwaar den, heeft vakbond Marburger Bund gezegd. Ongeveer tweehon derd openbare ziekenhuizen draaien met een minimale bezet ting. De staking duurt in eerste in stantie alleen deze week, maar de ANKARA Door een explosie in een kolen mijn in Zonguldak in het noorden van Turkije zijn 32 mijnwerkers on dergronds vast komen te zitten. Dat heeft de Turkse minister voor Arbeid gisteren gezegd. De kom pels zouden vastzitten op een diep te van 540 meter. Acht mijnwer kers zijn gered. Het is het derde mijnongeluk in Turkije in zes maanden tijd. JOHANNESBURG In Zuid-Afrika zijn vraagtekens ge plaatst bij de veiligheid tijdens het WK voetbal omdat verslaggevers van radiozender Radio 702 maan denlang (scheer)messen, schroe vendraaiers en injectiespuiten aan boord van vliegtuigen wisten te smokkelen. De organisatie die ver antwoordelijk is voor veiligheids controles op vliegvelden kondigde aan de procedures aan te scherpen. BERLIJN Ook het tweede verzoek om gratie van voormalig RAF-lid Birgit Hoge- feld is afgewezen. Bondspresident Kohier van Duitsland deed dat gis teren. Hogefeld (53), die sinds 1993 vastzit, is het laatste lid van de linksextremistische terreurgroep dat nog vastzit. Zij zit een levens lange celstraf uit Hogefeld werd in 1998 veroordeeld voor moord en een bomaanslag. vakbond waarschuwt dat de sta king oneindig door kan gaan als de steden en dorpen, die verant woordelijk zijn voor de ziekenhui zen, geen beter aanbod doen. De werkgevers hebben een salaris verhoging van 2,9 procent aangebo den. De dokters willen een salaris verhoging van 5 procent en een be tere betaling van oproepdiensten. door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - Het was toeval - van een macabere soort. Mevrouw Lucia Scotellaro, Napolitaanse maar woonachtig in Rome, had de afge lopen jaren opgemerkt dat er iets niet klopte rond de grafnis van haar familie op Poggio Reale, de grootste begraafplaats van Napels. De marmeren steen die de nis af sluit waarachter haar vader en moeder eeuwige rust hebben ge vonden, was telkens weer verscho ven en licht beschadigd. Toen me vrouw Scotellaro onlangs besloot een nieuwe steen te plaatsen, kreeg ze de schok van haar leven: in de nis lagen niet alleen de res ten van haar ouders, maar ook die van zeven andere mensen. De aanklacht die de onthutste vrouw indiende, heeft inmiddels geleid tot een zelfs voor Napels on voorstelbare ontdekking. Graven worden (voortijdig) geruimd, om het hout van de grafkisten te kun nen verkopen. Het OM heeft aan wijzingen dat het hout zijn weg vindt naar de ovens van pizza- en broodbakkers. De bevindingen sluiten aan bij het onderzoek dat magistraten en cara binieri al deden in de wereld van begrafenisondernemers en beheer ders van begraafplaatsen. Op zes bedrijven rust de verdenking dat ze een kartel vormen om onder ling de uiterst lucratieve business te verdelen van begrafenissen, de verkoop van grafnissen en het rui men van graven. Dat de regie rust bij de lokale maf fia, de Camorra, is geen verrassing. Al aangetoond was dat 'het sys teem' goud geld verdient aan de handel in gevaarlijk afval, dat in-de M m WMMi. SZENDRO - Een vrouw stapt over de zandzakken die haar woning - tever geefs - moesten behoeden voor de wateroverlast die het noordoosten van de Tsjechische Republiek, het zuiden van Polen en delen van Hon garije teistert. Overstromingen na zware regenval hebben aan zeker vier mensen het leven gekost. Zwa- '7 BESMHBBBHBB Nokia E72 vanaf €0,- Deze actie geldt bij een 2-jarig BedrijfsFlexibel abonnement i.c.m. een 2-jarig Pocket Internet Zeker abonnement en loopt van 1 mei t/m 30 juni 2010. Vraag naar de voorwaarden. sluifje aan RIYAD - Hulpverleners in Saudi- Arabië mogen nu ook meisjesscho len binnen om meisjes te redden. De overheid van het streng- islamitische land heeft instructies gegeven aan reddingsdiensten bij noodgevallen de scholen te betre den. Dat meldden lokale media. De regelgeving komt ruim acht jaar nadat in maart 2002 vijftien leerlingen van een meisjesschool in Mekka om het leven kwamen door een brand. Naar verluidt wei gerde de religieuze politie de meis jes uit het brandende gebouw te la ten omdat ze geen hoofddoeken droegen. Op Saudische meisjesscholen is het gebruikelijk geen hoofddoek of gewaden te dragen omdat er geen mannen binnen de poorten mogen komen. Vanaf nu geldt dus in noodgevallen een uitzondering voor mannelijke hulpverleners.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8