zeeland 121 weer zoals vanouds Undercover in het dierenasiel 'De jaren gaan nu echt meetellen' Reynaertmarkt op Tweede Pinksterdag bestaat 35 jaar Foto's en films over Tekeningenexpositie geschiedenis van dorp in gemeentehuis Expositie Freedom4all bibliotheek Terneuzen dinsdag 18 mei 2010 Z li'li.' 'iL. -Z..,V, T-,., n jïLïSsm&rKXMzM. --s'T.treijaBiiprp^^ -^--- -* V- as KKKMI Laura begon zelf een actie om geld in te zamelen voor het dierenasiel in Terneuzen en nam daar ook 'undercover' een kijkje. foto Peter Nicolai door Karlijn de Splenter TERHOLE TERNEUZEN Het Feestcomité Terhole houdt ko mende zaterdag, 22 mei, in samen- werking met de ouderraad van ba- sisschool Tervliet een expositie i van oude films en foto's van Terho- Ile. Deze tentoonstelling vindt plaats in het schoolgebouw aan de Notendijk 19. Belangstellenden kunnen gratis te recht van 10.00 uur tot 14.00 uur. Leden van de ouderraad van de school zorgen voor een hapje en een drankje. Tot dinsdag 8 juni loopt de ten toonstelling Tabula Scaldis, tafereel aan de Schelde, in de Passerelle van het gemeentehuis in Terneuzen. De expositie laat tekeningen zien van de Zeeuws-Vlaamse kunste naar Joost Heere. Vrijdag 4 juni houdt wethouder Jaap Bos vanaf 16.00 uur een rond leiding in de Passerelle. De tekenin gen zijn te zien van maandag tot donderdag van 8.30 tot 16.30 uur en vrijdag van 8.30 tot 20.00 uur. TERNEUZEN In de bibliotheek van Terneuzen is van 20 mei tot en met 18 juni de ex positie Freedom4all te bezichtigen. Zes Zeeuwse kunstenaars lieten zich in opdracht van COS Zeeland (het provinciaal centrum voor in ternationale samenwerking) inspi reren door het verhaal van migran ten. Fotograaf Martijn Doolaard maakte portretfoto's van migran ten in zwart-wit. De expositie is gratis te bekijken tijdens openings tijden van de bibliotheek. SAS VAN CENT - Laura Scharmga uit Sas van Gent heeft het dierena siel in Terneuzen verrast. De der tienjarige dierenvriend bedacht zelf een actie om geld in te zame len voor het opvangcentrum. „Ik kwam op internet een site te gen en zag allemaal foto's van mis handelde dieren." Dit raakte Laura erg en ze besloot zelf de touwtjes in handen te nemen. Daarvoor schreef ze eerst een brief aan de burgemeester, om te vra gen of het mogelijk was een actie te beginnen. Ze kreeg al snel een goedkeurend antwoord. Met een map, met daarin een gra fiek en informatie over het dieren leed, ging Laura de deuren in Sas van Gent en Terneuzen langs. Ze haalde 275 euro op, waar haar ouders 500 euro van maakten. Voor het opgehaalde geld moest Laura nog een geschikte plek vin den. Ze kwam uit bij het dierena siel in Terneuzen, omdat zij ook geld aan de dierenambulance ge ven. Maar voordat ze het geld aan het asiel schonk, wilde ze daar eerst een kijkje nemen. En dat deed ze, undercover. „Ik belde naar het asiel om te vragen of ik daar snuf felstage mocht lopen." Dat kon en Laura hielp een week met het ver zorgen van de honden en katten. Ze merkte dat het asiel het geld goed kan gebruiken. „Het hek rond de buitenspeelweide willen de honden wel eens kapot bijten. Daarom willen ze het hek vervan gen en de katten kunnen wel wat meer ruimte gebruiken." Laura heeft thuis zelf ook een hond en snapt niet dat mensen zo'n beestje kunnen mishandelen. „Een hond is een trouwe vriend en die moet je dan ook trouw en goed behandelen." Ze wil zich blijven inzetten voor het asiel en doet daarom 11 juli ook mee aan een sponsorloop van het asiel om nog meer geld in te za melen. HULST - Maandag 24 mei (Tweede Pinksterdag) wordt van 9.00 tot 17.00 uur in Hulst de Reynaert Jaar markt gehouden. De markthande- laren zijn deze dag behalve op de Grote Markt ook in de Steenstraat en op het Cornelis de Vosplein te vinden. Er is een breed scala aan kramen. Diverse standwerkers la ten de bezoekers een staaltje van hun verkoopkunsten zien. Naast de marktzaken is er ook al lerlei randanimatie. Van 11.00 tot 16.00 uur speelt er een draaiorgel en worden kinderen geschminkt door Jeugdvakantiewerk. Om 13.00 uur is er vanaf het VW-kantoor in de Steenstraat een gratis stadswandeling. Daar naast verzorgen The Free Country Dancers optredens op het voor plein van de basiliek; van 13.00 tot 14.00 uur en van 15.00 tot 16.00 uur. Om 14.00 uur is er verder ook een carillonconcert. door Eugène Verstraeten WESTDORPE - „Kom over vijf jaar nog maar eens terug", nodigden Guust de Caluwé (87) en Celina Slock uit Westdorpe (89) destijds de krant uit bij gelegenheid van hun zestigjarig huwelijksfeest. Gis teren was het echtpaar 65 jaar ge trouwd. Tijd dus om die oude af spraak in te lossen. Vijfenzestig jaar bij elkaar is een bijzonder jubileum, maar Guust en Celina hebben er geen groot feest van gemaakt. Het overlijden van één van hun drie dochters heeft hen erg getroffen. Met He melvaartsdag zijn ze met de fami lie in kleine kring ergens gaan eten. Geen versierde gevel van hun huis in de Beatrixstraat, waar ze al bijna heel hun gehuwde leven wo nen. Wel een hele tafel vol felicita- tiekaarten en gistermiddag een be zoek van burgemeester Jan Lonink van Terneuzen. Hoewel met de ouderdom ook de kwaaltjes toenemen, kunnen Guust en Celina zich nog goed red den. „Al gaan de jaren nu echt wel meetellen." Guust doet nog aan koersbal en kaarten, Celina be zoekt de bingo van de oüderen- bond. Samen schepen ze regelma tig in voor een boottocht met de Zonnebloem, of trekken er op uit met flets en scootmobiel. Drie jaar geleden fietsten ze nog op bedevaart naar Oostakker, 26 ki lometer heen en weer terug. Sinds Celina twee jaar geleden viel en een arm brak mag ze niet meer fietsen. Maar of de scootmobiel een veiliger vervoermiddel is? „Ze kent maar één stand, plankgas", zegt Guust, die aan een verkeerde parkeermanoevre van zijn vrouw al een krom fietsachterwiel over hield. „Maar we lachen wel veel. We zijn gelukkig met elkaar. Iede re dag die we meepakken is mooi meegenomen." Guust de Caluwé (87) en Celina Slock (89) uit Westdorpe waren gisteren 65 jaar getrouwd en vierden dat jubileum bescheiden. foto Peter Nicolai bestaat 35 jaar. VInr. voorzitter Theo van Deurzen en vrijwilligers Ronny en Roza de Koek. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65