'Ondergrondse rijkdom i8l zeeland Hulst sluit 2009 af met plus van ruim drie ton ONDERHOUD AAN UW HUIS? Naamsverwarring almanak Fietstocht langs de vlasvelden met uitleg gids Boeken gezocht voor boekenmarkt in kerk Voetbalspelletjes tijdens themamarkt Vierdaagse met keuze uit twee afstanden ZAAMSLAG Vwo-leerling Richard Lensen werpt zich op als hoeder en Duo D'anca zingt Stabat Mater Aspergemaaltijd voor het goede doel Woeste Kop heropent drie aangepaste holes Let op het AF-kwaliteitsmerk! dinsdag 18 mei 2010 msmmmmmmmmam HMHHH door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst sluit het boekjaar 2009 af met een over schot van 332.000 euro. Dat blijkt uit de jaarrekening 2009 die ter vaststelling aan de leden van de ge meenteraad wordt gepresenteerd. Bij de vooruitblik op de jaarreke ning in de najaarsnota voorspelde het college van burgemeester en wethouders eind vorig jaar al een positief begrotingssaldo van 263.000 euro. Bruto bedraagt het saldo op de jaarrekening over 2009 zelfs L.244.500 euro, maar daarvan is 912.500 euro al besteed. De grootste uitgaven gingen naar de herbestrating van het Houten kwartier (172.000 euro), de ge plande bodemsanering in het ka- HEIKANT Tijdens de Stuikersfeesten op eer ste Pinksterdag (zondag 23 mei) wordt in de kerk van Heikant een tweedehands-boekenmarkt gehou den. De organiserende stichting tot behoud van de parochiële diensten kan nog boeken gebruiken. Ze kun nen worden afgegeven tussen 9 en 21 uur in het portaal van de kerk bf worden na contact met Jen Fran- cken (0114-310028) thuis opgehaald. OOSTBURC De Markt in Oostburg staat komen de zaterdag in het teken van het wereldkampioenschap voetbal. Be zoekers van de 'gewone' markt kunnen onder meer meedoen aan pannavoetbal en levend tafelvoet bal. De markt wordt gehouden door organisatiebureau West- Zeeuwsch-Vlaanderen en plaatselij ke ondernemers en duurt van 9.00 uur tot 17.00 uur. HULST Buurtvereniging Den Dullaert in Hulst houdt van 25 tot en met 28 mei voor de 32e keer de wandel vierdaagse. Deelnemers kunnen kiezen voor een afstand van 5 of van 10 kilometer. Inschrijven kan dagelijks tussen 18.45 en 19.15 uur bij de voetbalkantine aan de Zand straat in Hulst. De kosten zijn 3 eu ro voor vier dagen. Wie een 'losse' dag meewandelt, betaalt 1 euro. Tip? redactied>pzc.nl De managementvergaderingen op het Middelburgse kantoor verlopen de laatste tijd nogal verwarrend. Er werkt een nieuwe manager die luis tert naar de naam Karin. Maar ja, daar hadden ze er al één van. Dus wanneer nu aan Karin iets wordt gevraagd, krijgt de directeur twee antwoorden. En moet hij maar uitzoeken welk het juiste is. Dat kon zo dus niet langer. De for mulering 'nieuwe Karin' viel al snel af; dat was niet zo aardig voor 'oude Karin'. „Kunnen we de doopnaam niet gebruiken?", was één van de sug gesties. Maar ook dat maakte geen einde aan de verwarring. Want de ene manager heet Karin Maria en de andere? juist: Maria Karin. Sugges ties voor een oplossing zijn welkom. der van de herinrichting van de Meester Van der Heijdengroeve in Nieuw Namen, en de aanleg van straten en overige infrastructuur in de nieuwe woonwijk Over sprong II in Sint Jansteen (150.000 euro). Over de besteding van het jaarreke ningresultaat van ruim drie ton moet nog besluitvorming binnen de gemeenteraad plaatsvinden. Het voorstel van het college is om het overschot toe te voegen aan de algemene reserve. De leden van de adviescommissie Middelen uit de gemeenteraad kunnen donderdag 27 mei hun zeg je doen over de jaarrekening 2009. De openbare vergadering van de commissie begint om 19.30 uur en wordt gehouden in de raadzaal van het stadhuis aan de Grote Markt in Hulst. AARDENBURG Sopraan Kathelijn van Dongen en alt Daniëlla Buijck zingen komen de zaterdag het Stabat Mater van Pergolesi in de Maria Hemelvaart- kerk in Aardenburg. De zangeres sen vormen samen Duo D'anca. Ook vertolkt organist Mark van Nis pen de Tres Meditationes Sacrae van Albert de Klerk. Het concert begint om 20.00 uur. Toegang kost 9,50 euro. HEIKANT In Brasserie Du Commerce in Hei kant wordt zaterdag 5 juni van 19.00 tot 20.30 uur een aspergedi ner gehouden. De opbrengst gaat volledig naar de gehandicapte kin deren en ouderen in het Roemeen se Cluj. Kaarten voor de maaltijd zijn verkrijgbaar bij Jet Verdurmen (0114-316074) en Jen Francken (0114-310028). Na het diner is er ook nog een verloting. AXEL De Terneuzense wethouder Pim Broekhuysen (sport) slaat vrijdag middag af op één van de aangepas te drie holes van golfvereniging De Woeste Kop in Axel. Vanwege de feestelijke heropening zijn enkele holes die dag niet bespeelbaar. Maar vanaf zaterdag kunnen lief hebbers weer vol aan de bak op de achttien holes (met A-status), mid den in het Smitsschorrebos. Kwaliteit gegarandeerd WRVtRINGïr ÉN OlAW.ANCKf Doe mee aan ons klantentevredenheidsonderzoek en maak kans op een jaarabonnement van een woonblad naar keuze! Hermans Schilderwerk Koninginnestraat 15, 4515 CH IJzendijke Tel. 0117 - 301282 - www.hermans-schilderwerk.nl HULST - De VW in Hulst houdt za terdag 12 juni ëen fietstocht langs de vlasvelden onder leiding van een gids. Het vertrek is om 10.00 uur aan het VW-kantoor aan de Steenstraat 37. Deelnemers krijgen onderweg uitleg over de specifieke kenmerken van het landschap. Omstreeks 12.00 uur wordt het Vlasmuseum 't Vlasschuurken in Koewacht aangedaan voor de lunch. De tocht eindigt rond 15.30 uur in Hulst. Aanmelden is moge lijk tot vrijdag 11 juni 12.00 uur bij het VW in Hulst. Daar moeten ook de kosten van 12 euro per per soon contant worden voldaan. De tocht gaat alleen door als er min stens 15 deelnemers zijn. Jean Roefstra (links) met Richard Lensen in de achtertuin van Richards ouders aan de Rozemarijnstraat in Zaamslag waar Richard een eigen Tempelhof heeft opgetrokken. foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62