5 Zonvakanties TURKIJE m 'Programma WD beste voor groei economie' K Lerarenacties Putten zoekt graf van Duitse militair in dorpscentrum eK vanaf m°gelijkj BOEK ONLINE of bel 0900-9697 vragen over Lijsttrekkers in de bus of op de buis Huizinga draagt bij aan verhuizing Emmer dierenpark Twee veteranen woest weg uit Kamer Eindelijk nieuwe helikopter luchtmacht Drugsboot vertrekt naar Dordrecht Ouders gewonde baby aangehouden dinsdag 18 mei 2010 Exclusief te boeken bij KRAS.NL! Hotel Club Pedalisa* 8 t/m 22 dagen o.b.v. logies Vertrek: van 22 mei t/m 23 oktober Club Pedalisa ligt in de baai van Gümbet. De appartementen zijn gezellig opgezet en modem ingericht. Ideaal voor een comfortabele zonvakantie met de voordelen van een appartementencomplex! Zie www.kras.nl/77655 Hotel Telatiye Resort* 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 21 mei t/m 31 oktober Telatiye Resort is een modern familiehotel (geopend in 2009) met volop faciliteiten zoals 2 zwembaden met glijbanen. Geniet van alles wat dit hotel te bieden heeft en beleef een heerlijke vakantie! Zie www.kras.nl/77650 Hotel Club Nena***** 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 21 mei t/m 25 oktober Dit moderne vakantiedorp ligt temidden van een weelderige tuin en alle kamers zijn onlangs gerenoveerd. Daarbij beschikt Hotel Club Nena over vele faciliteiten zoals winkeltjes, restaurants en zwembad met 4 glijbanen! Zie www.kras.nl/72083 Hotel Virgin Bodrum* 8 t/m 22 dagen o.b.v. ail inclusive Vertrek: van 22 mei 1/m 23 oktober Mooi en leuk opgezet hotel, alleen voor volwassenen, met prachtig uitzicht over de baai van Bodrum. Ook het Griekse eiland Kos kunt u zien liggen. De bungalows zijn bereikbaar met een (kabel)lift. Zie www.kras.nl/77576 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Staatssecretaris Marja van Bijsterveldt wil de zomerva kantie met een week bekor ten. Vakbond 'Leraren In Ac tie' verzet zich. LIA-voorzit- ter en leraar klassieke talen Peter Althuizen legt uit. door Harm Harkema Is dat zo erg? Zelfs met vijf da- gen minder zullen de meeste mensen jaloers blijven op de ruime va kanties in het onderwijs. „Die vrije tijd moet niet worden overdreven. In de eerste week van de grote vakanties zijn de leraren nog druk om het jaar af te sluiten, en in de laatste week zijn ze er al weer om het nieuwe jaar voor te bereiden. En vaak ben je nog meer tijd kwijt. Ik geef klassieke talen en een deel van mijn zomervakan tie besteed ik elk jaar weer aan het uitwerken van het eindexamenon- derwerp voor het komend jaar. Bo vendien bereid ik op zondagavond de lessen voor de volgende dag voor. Natuurlijk zijn er meer men sen die op zondag werken, maar bij leraren is het wei standaard." Sneu hoor. Wat is het probleem? Peter Althuizen: „Naar aanleiding van de discussie die er is geweest over het aantal uren dat leerlingen daadwerkelijk les krijgen, wil staatssecretaris Van Bijsterveldt on der andere de zomervakanties in het voortgezet onderwijs terug brengen van zeven naar zes we ken. De vijf vrijkomende dagen kunnen elders in het jaar worden ingezet als vrije dagen voor leerlin gen, terwijl leraren dan rapportver gaderingen kunnen houden. De le raren zouden er in vrije tijd niet op achteruit gaan, maar dat klopt niet. Want die vergaderdagen zijn er nu immers ook al, dus wat er ge beurt is dat je per saldo toch ge woon vijf vrije dagen kwijtraakt." „Ik vertel het zoals het is. Kijk, ook bij een zomervakantie van drie of vier weken zal ik waarschijnlijk les blijven geven. Maar er is nog een argument dat tegen de verkorting van de zomervakanties pleit. Het lerarentekort groeit en het beroep heeft een negatief imago. Het eni ge positieve aspect dat er door de buitenwacht aan wordt gekoppeld is het ruime aantal vakantieda gen." Wat doet u tegen deze plannen? „De staatssecretaris wil niet met ons praten. Die heeft ons al gezegd dat ze uitgesproken is met leraren die niet willen praten over invoe ring van een kortere zomervakan tie. We bieden vandaag een petitie aan de Tweede Kamercommissie Onderwijs, waarin we ons uitspre ken tegen het bekorten van de zo mervakantie, samen met handteke ningen van zevenduizend lera ren." AMSTERDAM - Het verkiezingspro gramma van de WD leidt de ko mende negen jaar tot de hoogste economische groei. Dat stellen twee PvdA-economen, oud-minis ter Willem Vermeend en voorma lig staatssecretaris Rick van der Ploeg, op basis van een eigen eco nomisch rekenmodel. Het programma van de liberalen geeft volgens hen de beste resulta ten als het gaat om economische groei, werkgelegenheid en het te rugdringen van het begrotingste kort. Het D66-programma scoort vooral op de korte termijn (2011-2015) goed en staat daarmee op de tweede plaats, zo stelden Vermeend, Van der Ploeg en hun collega Jan Willem Timmer. Over de verkiezingsprogramma's van de PvdA en het CDA konden ze nog geen definitief oordeel vel len, omdat die onvoldoende cijfers bevatten voor een volledige doorre kening. Wel is volgens de econo men al duidelijk dat de economie bij deze twee partijen weinig- wordt gestimuleerd. De ene lijsttrekker struint stad en land af, de ander verkiest de hitte van de studiolampen. Vooral links is reislustig. PvdA, SP en Groen- Links gaan toeren: Job Cohen (Pv dA) spreekt in universiteitszalen en op 'townhall'-bijeenkomsten, Emile Roemer (SP) en Femke Hal- sema (GL) strijken neer op mark ten en pleinen. Ook de PW gaat met een bus het land door. CDA en WD doen het rustiger aan. Jan Peter Balkenende (CDA) gaat enke le keren de deuren langs. WD-lei- der Mark Rutte concentreert zich op debatten en mediaoptredens. DEN HAAG Twee veteranen zijn gisteren woe dend weggelopen uit een bijeen komst die de PvdA, SP, Groenlinks en D66 in de Tweede Kamer óver de veteranenwet hadden georgani seerd. Het tweetal kon de houding en de glimlach op het gezicht van de topambtenaar van Defensie voor personeelsbeleid niet verdra gen. Aan het besloten gesprek deden cir ca zeventig mensen mee. DEN HELDER De Nederlandse luchtmacht heeft gisteren eindelijk de langverwach te nieuwe NH-90 helikopter in be zit gekregen. Het Navo-project werd al in 1991 in gang gezet maar liep telkens vertraging op. De NH-90 moest vanaf 2007 de Lynx helikopter vervangen, maar dat werd uitgesteld. Volgens de nieuwe planning wordt er voortaan elk kwartaal een heli kopter afgeleverd. PUTTEN ARNHEM Arnhem neemt vandaag afscheid van drugsboot De Boei. Het opval lende, zwartwit geschilderde schip was in gebruik als 24-uursopvang voor drugsverslaafden. Het gevaar te verhuist naar Dordrecht in af wachting van verkoop. Arnhem betaalde zeven miljoen eu ro voor aanpassing van het schip. Daags voor de opening in 2004 zonk het. Herstel kostte nog eens twee miljoen euro. EDE De politie heeft de 31-jarige vader en 24-jarige moeder van een ruim twee maanden oude baby gisteren aangehouden. Het jongetje werd op 6 april met ernstige verwondin gen naar een ziekenhuis in Ede ge bracht. Daar ontstond het vermoe den dat er geweld was gebruikt te gen het kind. Een vertrouwensarts van het Ad vies- en Meldpunt Kindermishan deling deed aangifte. De gemeente Putten is een zoek tocht begonnen naar een oorlogs graf van een Duitse militair die in het centrum begraven zou liggen. Een melding over de Duitser is bin nengekomen via Meld Misdaad Anoniem. De gemeente, die ervan uit gaat dat de melding serieus is, heeft de anonieme melder opgeroe pen meer details over de plaats van het graf te vertellen, omdat het an ders onbegonnen werk is te gaan graven. Er is overleg geweest tus sen de burgemeester, de politie en de bergings- en identificatiedienst van de landmacht (BIDKL) en daar uit is volgens de gemeente naar vo ren gekomen dat de melding se rieus genomen moet worden. De gemeente wil niet zeggen waar het lijk volgens de tipgever ongeveer ligt begraven. Putten was in oktober 1944 het slachtoffer van een Duitse razzia, als wraak voor een aanslag in de buurt van het dorp op een Wehr- macht-auto. De Duitsers staken de volgende dag honderd huizen in brand, fusilleerden zes mannen en een vrouw en voerden 661 mannen af naar strafkampen. 552 van hen keerden niet meer terug. DEN HAAG - Demissionair minister Tineke Huizinga (Vrom) betaalt mee aan de verplaatsing van Die renpark Emmefi. Huizinga stelt 8,5 miljoen euro beschikbaar voor dit project. Volgens de bewindsvrouw is de bijdrage een steuntje in de rug voor de nieuwe aanpak, waar voor het centrum van Emmen de komende jaren op de schop gaat. Om ruimte te maken in het cen trum verhuist het Emmer dieren park naar het westelijk deel van de stad. „De verplaatsing baant de weg voor de ontwikkeling van het stadshart en opent perspectieven voor de toekomst van het dieren park", aldus Huizinga gisteren. Met prachtig uitzicht over de baai!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5