sport 125 Einde dreigt voor Willem II r van Bayern Na waaierrijden nu waterfietsen in de Giro Zeeuwse turnsters in middenmoot Ribéry blijft geschorst MSfldv KclSSG StGrkstC dinsdag 18 mei 2010 door Janny Vermeide AMSTERDAM - In Amsterdam werd afgelopen weekend de bondsfinale turnen in de eerste divisie gehou den. Na een aantal voorwedstrij den bleven 36 turnsters per catego rie over. Hierbij zat een aantal Zeeuwse turnsters. Het niveau was erg hoog en de Zeeuwse deelne mers kwamen tekort voor een plaats op het podium. Diona van Herwijnen van turn school Zeeland werd in de catego rie jeugd zeventiende. Amy Hiem- stra van MTV uit Middelburg ein digde bij de pupillen 2 in de mid denmoot en werd ook zeventien de. Charlotte van Gils van Turn school Zeeland werd in dezelfde categorie 36e. Larissa Borgs van Turnschool Zeeland werd in de ca tegorie pupil 1 22e. In de jongste ca tegorie Instap behaalde Sanne Reintjes van Delta Sport Zierikzee de 22e plaats. In de tweede divisie werd de halve finale geturnd. De turnsters moesten zich zien te kwalificeren voor het bondskam- pioenschap. Joyce Huijgers (Delta Sport) leverde een prima prestatie met een vijfde plaats. Haar clubge note Marika Padmos had zich eer der al geplaatst voor de finale. ir van Bayern München de finale van de Champions League. het ultieme streven van een win naar, die zijn hele loopbaan al lar deert met prijzen. Zeven landsti tels, drie nationale bekers, vier na tionale Supercups, de Champions League met Barcelona. foto Frank Augstein/AP Van Bommel: „Op de handtekenin genkaarten die we bij Bayern heb ben, staat op de achterkant wat je als speler hebt gewonnen. Bij mij is die lijst best lang. Daar ben ik trots op." TILBURG - De schuldenlast van Wil lem II is opgelopen tot 4,8 miljoen euro. De Tilburgse eredivisieclub kampt daarnaast met een acuut li- quiditeitsprobeem van 700.000 eu ro. Als er niets gebeurt, loopt dat bedrag in juni op tot anderhalf mil joen euro. „Het water is Willem II tot aan de lippen gestegen", liet crisismana ger Paul Bottelier gisteren in het Tilburgse stadion weten. „Als er binnen twee weken geen geld be schikbaar komt, kan ik eind mei de salarissen en de belastingdienst niet meer betalen. Dan moet ik uit stel van betaling aanvragen. En dan gaat daarna de boel toch echt op slot hier." Willem II, dat bij de KNVB onder curatele staat, hoopt op financiële steun van de gemeen te Tilburg. Bottelier verlangt geen subsidie van de overheid, maar eist wel in zijn ogen onterechte betalingen te rug die verband houden met de verkoop van het stadion in 2004. Hij heeft berekend dat Willem II recht heeft op een bedrag van ruim zes miljoen euro. „Ik vind het volstrekt onjuist dat een ge meente als Tilburg zoveel geld aan een voetbalclub verdient", zei Bot telier. Voor een bedrag van dertien mil joen euro werd de gemeente zes jaar geleden de nieuwe eigenaar van het complex. Willem II bleef evenwel de onderhoudslasten en de eigenaarslasten (OZB) betalen. Aan huur ontving de gemeente daarnaast jaarlijks ruim 1 miljoen euro. Dat bedrag is inmiddels met zes ton verlaagd. „Maar als je alles bij elkaar optelt en aftrekt in een afschrijvingstermijn van 27 jaar, zou Willem II ruim zes miljoen eu ro te veel hebben betaald aan de gemeente. Dat geld of een deel er van willen we terug." Intussen zoekt Bottelier naar alle mogelijke manieren om nóg meer te bezuinigen. Er zullen extra ont slagen vallen op kantoor. Franck Ribéry ontbreekt zaterdag definitief bij de i"Jf iiUiw» I Champions League-finale tussen Bayern München en s Internazionale. De Fransman ging bij het internatio- |ft F ft I" ft R xT lllftl^tl* lift naai sporttribunaal CAS in beroep tegen zijn schorsing III I 1 W l\.*J I J W III 1 W van drie duels, maar kreeg nul op het rekest. rug op een vierde plek. „Ik rij voor het kampioenschap en dan heb je weinig aan vierde plaatsen. Ik kom hier om te winnen." In het Neder lands kampioenschap staat Van de Wege nu op een vijfde plaats en in het Belgisch kampioenschap op een derde. In tegenstelling tot Van de Wege had Mandy Kasse het reuze naar haar zin. Zij wist haar klasse, de Ford RST Junior Cup, te winnen. Een zwaarbevochten zege was het wel doordat Niels van de Warren burg en Rutger Fikse jr. constant in de aanval waren. Kasse nam de leiding over van Fikse in de tussen stand. Marcel Snoeyers uit Tholen zette zijn Renault Clio voortijdig aan de kant in de Supert6oo. Ook Michel Kolijn uit Zaamslag haalde met zijn Renault Megane (divisie 3) het einde van de race niet. Ko Kasse uit Veere finishte op een twaalfde plek in divisie 3. Bij de Formula rallyracing kon Sjakko de Visser zijn goede prestatie van de eerste race niet herhalen. De Vis ser, afkomstig uit Sluiskil, finishte als achtste en zakte een plaats (van drie naar vier) in het tussenklasse- ment. Martijn Ferket uit Sint-Jan steen eindigde op plaats zes. door Henk de Winter VALKENSWAARD - Peter van de We ge is op de vierde plek geëindigd in de tweede race voor het Neder lands kampioenschap rallyracing in Valkenswaard. Blij met dat resul taat was hij niet. „Een drama deze race. Ik heb me op zitten vreten in de auto. Ik stop ermee. Ons bud get is ook op en ik heb te veel scha de gereden vandaag", klonk het na afloop. Van de Wege doelde op de slechte staat van het Eurocircuit in Valkenswaard en de daardoor op gelopen schade: vier afgebroken steekassen. „Dat is me de afgelopen twee jaar nog nooit overkomen. Als ze niets aan het circuit doen, zien me hier niet meer." Bij de Zuiddorpse Toyota-rijder bleef alleen in de eer ste heat alles heel. Van de Wege zette in die heat de snelste tijd neer in zijn klasse, de Superi6oo. Dankzij die tijd kon hij nog plaats nemen op de laatste rij van de startopstelling in de A-finale. Hij wist zich daarin naar voren te wur men. Driekwart ronde later brak er weer een as en was hij gezien voor een goede uitslag. Met het uit vallen van vier tegenstanders zag de Zuiddorpenaar zich toch nog te- door Ad Pertijs CAVA DETIRRENI - Na de wind in k Zeeland, de modder van Toscane, de mist van Lazio, kreeg het Giro peloton gisteren tussen Rome en Napels een bak water over zich heen. „Iedere keer denk je: erger kan het niet. Kan het toch. Ik ben benieuwd wat ons nu nog te wach ten staat", zei Tom Stamsnijder over de beproevingen die hij en zijn collega's steeds weer moeten doorstaan. Gisteren was het dus de zond vloed. „Ik dacht bij de start: mooi. Het regent, dit is de kans voor een lange ontsnapping." Direct vanuit het vertrek trok hij op avontuur met Cheula, Barry en Ignatiev. „Het was alleen jammer dat ze ons de ruimte niet gaven. Na twee keer mis gerekend te hebben, zal het peloton gedacht hebben dat ze ons niet al te veel voorsprong mochten geven." Wadend door het water werden de vier in de kraag gegrepen en kon de Australiër Matthew Goss namens HTC de massaspurt win nen. De meesprintende Aleksandr Vinokoerov behield de roze leider strui. Toch had Stamsnijder geen spijt van zijn vroege vlucht. „Het was gewoon kwajongensachtig leuk om door die diepe plassen te rij den", keek hij terug op een dagje waterfietsen. „Ook al omdat je weet dat je in deze omstandighe den beter in een klein groepje kunt zitten, dan in het peloton." De stortvloed kreeg hem wel op een andere manier klein. „Door al die regen werd de weg een open riool. De stank was enorm. Dan weet je ook dat je je mond niet meer aan de bidon moet zetten. Doe je dat wel, dan ben je de ande re dag gegarandeerd aan de schijte- rij. De ploegleiderswagens konden er ook niet meer bijkomen, dus reed je daar zonder drinken." De zon heeft Stamsnijder nog niet ge voeld in deze Giro. Wat was de erg ste beproeving? „In ieder geval niet de wind in Zeeland. Daar was ik blij dat ik de klimmers een keer tje pijn kon doen. De ergste dag was zaterdag de vijftiende. Mijn verjaardag nog wel. Toen zat echt alles tegen. Van de modder, een hongerklop tot het missen van de slag met de ploeg. Maar voor de rest is er hier nog geen reden tot klagen hoor." De Amerikaan Taylor Phinney heeft de proloog van Olympia's Tour gewonnen. De wielrenner uit het opleidingsteam van RadioS- hack reed in de tien kilometer lan ge openingstijdrit rond Heeren veen als enige onder de twaalf mi nuten: 11.44. Zijn ploeggenoot Jes se Sergent uit Nieuw-Zeeland werd tweede op zeventien secon den, de Australiër Luke Durbridge was derde op 27 seconden. De regen viel gisteren met bakken uit de hemel tijdens de Ronde van Italië. foto Carlo Ferraro/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59