zee- and 123 bombardement Ex-directeur Artemis zoekt gelijk bij Hof Delta Interactieve TV in combinatie met Internet en Bellen voor €45,- kpn winkel kpn.com 0800 0115 Niet de Nieuwe Kerk maar de Sint Laurens POORTER Strijd tegen celstraf voor fraude vanuit Ecuador dinsdag 18 mei 2010 den, die er voor hun brood staan, verhuizen. Gemeenteraad: mag de BD-store dan ook niet open? En de andere winkels? Op zaterdag hu ren de marktkooplieden hun plek op de Markt, behalve als de kermis er staat. Weten jullie niet dat dat op papier staat? De horeca krijgt subsidie om evenementen te orga niseren, worden de marktlieden schadeloos gesteld omdat ze van u moeten verkassen? Gemeenteraad, college van Goes: Laat de marktlui op de Markt! Linda van Bruggen Emmastraat 33, Yerseke Een van de meest bizarre berich ten publiceerde Delta. Omdat de Zeeuwse gemeenten minder afval in 2009 aanboden, moeten ze 468.188,00 euro boete betalen. Om dat ze afval aanboden aan verwer kers 'buiten de provincie'. En als je nu weet dat juist Delta zijn afval verwerking via dochterconstruc ties, zijn aival buiten de provincie, in België (Indaver) aanbiedt, roept dat op zijn minst heel wat vragen op. Is dat weer een nieuwe constructie om de burger extra geld uit de zak te halen? Het wordt hoog tijd, dat Delta, nog altijd via provinciale aandelen een ordinair 'Burgernuts bedrijf, transparanter te werk gaat. Of provinciale Staten nu in slaap gesukkeld is, of niet. En dat een quotum afval qua grootte, en niet qua vermindering, anno 2010 contractueel beloond wordt, mag schokkend genoemd worden. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet /mnd sluit je aan de verwoesting van een deel van Middelburg in 1940. foto Lex de Meester Na het officiële gedeelte ontmoet ten de ooggetuigen elkaar in de hal van het Stadhuis, bij de nieu we tentoonstelling of de interactie ve tafel over het bombardement. Voor sommigen was er een weer zien na lange tijd. Zoals voor Pie- ter van Damme (80), die speciaal voor de herdenking vanuit zijn huidige woonplaats in Spanje naar Middelburg was gekomen. Hij maakte als tienjarige mee dat zijn huis en de zaak van zijn vader, op Lange Noordstraat 3, in vlammen opgingen. Ook bij andere gelegenheden is gis teren stilgestaan bij de zeventigjari ge gedenkdag van het bombarde ment. Leerlingen van de Francis- cusschool, wethouder Hannie Kool en Kees van Westreenen leg den 's ochtends kransen op de rooms-katholieke begraafplaats aan de Walcherseweg. Daarna werd in het Zeeuws Archief een ex positie geopend, 's Avonds gaf het Zeeuws Kamerorkest TY een her denkingsconcert in de Zeeuwse Concertzaal. Ook de rest van de week zijn er nog diverse bijeen- komstèn in verband met de her denking. In de bijlage Spectrum van afgelo pen zaterdag stond een fo.o van een verwoeste kerk, gemaakt door een Duitse militair. Het betrof hier echter geen foto van de Nieuwe Kerk in Middelburg, maar van de Sint Laurens in Rotterdam. door Marcel Modde MIDDELBURG - Het gerechtshof in Den Haag behandelt morgen de zaak van Jeanette Poorter (57). De voormalige directeur van het Mid delburgse re-integratiebedrijf Arte- mis heeft hoger beroep aangete kend tegen de uitspraak van de ar- rondissmentsrechtbank. Die ver oordeelde haar in 2007 tot zes maanden gevangenisstraf; waar van twee voorwaardelijk, voor fraude met WAO-trajecten. Voor welk bedrag zij subsidies zou hebben misbruikt, heeft de recht bank nooit gespecificeerd, voert haar advocaat Eduard Smit aan. Schadeclaims uit die hoek zijn vol gens hem dan ook nimmer inge diend. Als zijn cliënt al ergens schuldig aan mocht worden bevon den, dan is dat hooguit aan een aantal opgegeven cursussen die nooit zijn gehouden, zegt de Mid delburgse raadsman. Poorter gold in haar vakgebied als pionier en daarmee liep zij het risico dat er iets fout kon gaan. Maar de gelden die zij heeft ontvangen, zijn volle dig aangewend voor re-integratie projecten en beslist niet voor per soonlijk gewin, aldus Smit. Zijn cliënte zal de zitting zelf niet bij wonen, omdat zij het vliegticket niet kan betalen. Poorter wist de haar opgelegde cel straf tot dusver te ontlopen. Zij emigreerde na het opheffen van Artemis in 2004 naar Ecuador. Eind 2009 keerde ze ongehinderd voor een bezoek van twee maan den terug naar Nederland. Dat kan, aldus een woordvoerder van de marechaussee, omdat op Schip hol alleen steekproefsgewijs of bij verdachte omstandigheden het op sporingsregister wordt geraad pleegd. Inmiddels verblijft de ex-directeur weer in het Zuid-Amerikaanse land en zij werft geld voor de ver wezenlijking van een spiritueel, ecologisch dorp. Op haar weblog (nomadevrouw.blogspot.com) prijst zij een 40 hectare groot ter rein aan, niet ver van hoofdstad Quito. De eigenaar wil zijn land verkopen en Poorter wil voorko men dat het gebied ten prooi valt aan projectontwikkelaars, schrijft zij. Voor 9000 euro kan één hecta re worden geadopteerd, waarop de koper zelf een huis kan bouwen, al dan niet voor verhuur aan toeris ten. Het beheer zou in handen moeten komen van een in Neder land op te richten stichting. „Het is wel zeker dat de stichting winst kan gaan maken. U wordt dus aan deelhouder van een project ter conservatie en behoud van de lon gen van de wereld, Ecuador." Poorter begon in 1992 met Arte- mis. Het op vrouwen gerichte re-integratiebedrijf groeide uit tot een organisatie met 25 mensen. In 1998 sloot het centrum kort, van wege problemen met medewerk sters en een dreigend faillisse ment. Na een maand blies Poorter haar initiatief weer nieuw leven in. Daaraan kwam in 2004 defini tief een einde. Artemis zag zich ge confronteerd met een zwartboek van dertig oud-cliënten, langdurig werkloze vrouwen die via het bu reau weer een baan zochten maar zich misleid voelden door 'grote beloftes en slechte begeleiding'. Een poging van Poorter het zwart boek via de rechter de wereld uit te krijgen, mislukte. Volgens haar kostte de aantijgingen het bureau klanten en zeker een miljoen euro aan inkomsten, voerde Poorter des tijds aan. Een paar maanden later kwam aan het licht dat de Sociale Inlichtin gen en Opsporingsdienst (Siod) de gangen van Artemis en haar direc teur naging. In augustus 2004, in de week dat bekend werd dat Poor ter de stekker uit haar bureau had getrokken, deed de Siod een inval in het Middelburgse hoofdkan toor. De administratie werd in be slag genomen op verdenking van 'onregelmatigheden in de boek houding'. Het onderzoek omvat de periode 14 december 2000 tot en met 26 augustus 2004. Poorter wordt ver dacht van valsheid in geschriften (37 keer) met arbeidsintegratieplan- nen, facturen en offertes en zou zo tonnen subsidies hebben opge streken, onder meer van de ge meenten Breda en Leeuwarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57