is bijzonder mooi' Weinig actie voor KNRM Hansweert 21 Textiel en wol centraal tijdens pinkstermarkt Oude lesvliegtuigen bij Franse herdenking Ik weet dat ik slaag m Eigen afdeling veilig verkeer Noord-Beveland 3 Galia meloenen voor 2; Goedkoop diner voor mens met weinig geld Meer evenementen op Scheldeterrein Brugwachters met lift naar werkplek DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: Deze week: 50 dinsdag 18 mei 2010 OOST-SOUBURG Mensen mét een laag inkomen die graag eens samen met anderen voor weinig geld uit eten willen, kunnen elke derde vrijdag van de maand terecht bij RestoRank in Oost-Souburg. De onkosten bedra gen 2,50 euro per persoon en voor een gezin maximaal 7,50 euro. Vrijdag 21 mei is er een diner. Opge ven kan tot en met vandaag via de telefoonnummers: 0118-629928 en 0118-470860 of per mail: restorank@gmail.com. De maaltij den beginnen om 18.00 uur, de zaal is open vanaf 17.00 uur. RestoRank wordt georganiseerd door Evange liegemeente De Wijngaard in de Kanaalstraat 8 in Oost-Souburg. foto Ronald den Dekker vli5singen Op het Scheldeterrein in Vlissin- gen worden deze zomer meer eve- menten gehouden dan vorig jaar. Ook wordt het terrein verder aan gekleed als stadspark. De nieuwe activiteiten zijn ver deeld over verschillende thema's. In juni staat 'water' centraal met onder meer een watersportweek voor kinderen en de zonnebootra- ce. In juli wordt het thema theater ingeluid met het festival Onder stroom. Ook wordt er een grote picknick gehouden. Augustus heeft als motto 'Thuis op reis'. Elke week staat een ander land centraal dat overeen komt met hapjes en muziek uit die landen. OUWERKERK - Onder de noemer 'Markt van Wol en Zo' biedt bui tenplaats De Goede Ree aan de Nieuwe Noorddijkseweg 2 in Ou- werkerk maandag 24 mei, tweede pinksterdag, een evenement voor iedereen die belangstelling heeft voor allerlei soorten textielwerk. „Het is een jaarlijkse markt waar vakgenoten bijeenkomen om hun werk en technieken te delen met anderen", zegt initiatiefneemster Alet Tienpont van De Goede Ree. Zij benadrukt dat veelal hobbyma- tige, ambachtelijke en kunstzinni ge bedrijven tijdens deze dag to nen wat zij allemaal met textiel kunnen maken. „Er is veel uitleg en mensen mogen ook zelf aan de slag gaan", zegt Tienpont. Zij heeft als docent textiele werkvormen grote affiniteit met het overdragen van kennis en kunde van oude am bachtelijke technieken voor moder ne toepassingen, zoals het werken op hedendaagse spinnewielen en weefgetouwen. De markt wordt opgesteld rond om het middelste weiland, waar de schapen met hun enkele weken oude lammeren lopen. In de naast gelegen weide, ofwel de paddock, zoals Tienpont het veld aanduidt, worden demonstraties over het omgaan met paarden gegeven. De 'Markt van Wol en Zo' is geo pend van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. door Lilian Dominicus Hoewel het momenteel span nende dagen voor haar zijn vanwege haar eindexamen mavo aanPontes Pieter Zeeman heeft de 17-jarige Wendy Roskam weinig last van examenstress. „Ik weet ze ker dat ik slaag," zegt ze zelfverze kerd. Wendy kan goed leren. Ze weet sinds ongeveer twee jaar ook dat ze na de mavo een opleiding wil volgen waarmee ze later in de zorg kan gaan werken, het liefst de begeleiding van verstandelijk be perkten. Daarom gaat ze na de zo mervakantie naar het Albeda Col lege in Middelharnis voor de oplei ding Pedagogisch Medewerker. „De eerste jaren krijg ik een brede opleiding waarbij ik alles leer over de begeleiding van jongeren, oude ren en gehandicapten. Dan ver schillende stageperiodes die daar betrekking op hebben en pas daar na moet ik definitief kiezen in wel ke groep ik me specialiseer. Dat is het mooie van die school." De op leiding Pedagogisch Medewerker kan in drie of vier jaar worden af gerond, afhankelijk van de snel heid waarmee men studeert. ZELZATE De brugwachters van Zelzate bege ven zich voortaan veel comfortabe ler naar hun werkplek, hoog in het bedieningsgebouw bij de brug over het Kanaal'Gent-Terneuzen. Ze hoe ven niet langer de 85 traptreden te nemen, maar kunnen met de lift. Het 45 jaar oude gebouw, ruim der tig meter hoog, was al jaren aan een grondige opknapbeurt toe en die is nu bijna klaar. De Vlaamse re gering stelde 1,1 miljoen euro be schikbaar voor de renovatie. Rpgio- verkeersleider Geert Noliet is blij met de modernisering, die het mo gelijk maakt Zelzatenaren tot op de minuut te informeren hoe lang de brug nog open staat. WISSENKERKE - Noord-Beveland heeft een eigen afdeling van Veilig Verkeer Nederland De aftrap wordt op zaterdag 5 juni verricht door commissaris van de koningin Karla Peijs. „Het is ons doel om in alle Zeeuw se gemeenten een afdeling te heb ben", zegt Johan Sanderse van Vei lig Verkeer Nederland. „Het is een kwestie van een paar vrijwilligers vinden die de kar gaan trekken. De rest volgt dan vanzelf" De afdeling Noord-Beveland gaat onder andere fietsexamens en scootmobielcursussen organiseren. Het officiële startschot van de afde ling wordt op 5 juni om 13.00 uur gegeven in dorpshuis De Pomp- weie in Kortgene. KAPELLE - Vier PC-7 propellervlieg tuigen van de vliegbasis Woens- drecht vliegen woensdag 19 mei boven de Franse militaire begraaf plaats in Kapelle. Daar worden de militairen herdacht die tijdens de Tweede Wereldoorlog sneuvelden voor de vrijheid. Op de begraafplaats in Kapelle wordt jaarlijks een herdenkings plechtigheid gehouden. Tijdens de herdenking vliegen de toestellen laag over de begraafplaats ter nage dachtenis aan de gevallenen. De gemeente Kapelle heeft de luchtmacht om de vliegtoestellen gevraagd. „We hebben het in 2005 ook laten doen. Burgemeester Sie- be Kramer heeft contacten in de militaire wereld en wist dat voor elkaar te krijgen. We vonden het aardig eens in de vijfjaar extra aan dacht aan de herdenking te ge ven", verklaart ceremoniemeester Arnold van den Berge van de ge meente Kapelle. Het programma begint om 15.30 uur met een ontvangst in het ge meentehuis van Kapelle. Om 16.00 uur vertrekt een stille tocht te voet naar de begraafplaats. Om 16.15 uur komt de stoet aan op de be graafplaats en volgt de opstelling bij het monument. Om 16.20 uur zijn er-korte toespraken door bur gemeester Siebe Kramer van Kapel le, de ambassadeur van Frankrijk en de ambassadeur van Marokko. Om 16.45 uur klinkt de 'Last Post' en wordt één minuut stilte be tracht ter nagedachtenis aan de ge vallenen. Daarna worden het Ne derlandse, Marokkaanse en Franse volkslied gespeeld. Om 16.55 uur begint de kranslegging onder het spelen van koraalmuziek. Om 17.20 uur leggen de schoolkinde ren bloemen. door Luc Oggel HANSWEERT - Het aantal uitrukken van de reddingboot Jan van Enge lenburg in Hansweert valt een klein jaar na de ingebruikname te gen. „Voor de bemanning is het be langrijk dat ze er weer eens een paar keer uit kunnen", zegt woord voerder Jan de Vries. Het KNRM-station Hansweert is sinds juli vorig jaar operationeel. De reddingboot moest er komen omdat het deel van de Wester- schelde tussen Hansweert en Ter- neuzen tot dan toe een blinde vlek was. Maar druk heeft de beman ning het tot nu toe niet echt ge had. De laatse uitruk dateert van begin dit jaar. „Afgelopen winter was er heel wei nig te doen", erkent woordvoerder Jan de Vries van de lokale KN- RM-commissie. „Maar de verwach ting is wel dat het aantrekt." Vol gens De Vries is het station er in de eerste plaats voor de recreatie vaart. „Het is afwachten of het re creatieseizoen aanleiding is om te kijken of de oprichting van het sta tion een goede zet is geweest." De boot breder inzetten is even tueel ook een optie. „Op de Oos- terschelde bijvoorbeeld, maar dan zit je weer met het probleem dat je niet binnen het verplichte half uur ter plaatse kunt zijn." De Vries zelf ziet het geringe aan tal uitrukken overigens niet als een probleem. „In principe hoop je dat het niet nodig is dat je uit rukt. Maar nooit van wal gaan heeft wel invloed op het moreel van de bemanning. Die jongens gaan zeggen: 'wanneer is er een keer wat te doen hier'?" De Vries twijfelt niet aan de nood zaak van de post in Hansweert. „Je zit hier toch in één van de gevaar lijkste gebieden van Nederland. De Veiligheidsregio probeert ook alles af te dekken. Want stel dat er wat gebeurt en je bent er niet. Dan wordt al gauw gezegd: 'waar om hebben jullie daar niet aan ge dacht'." Sla 2 kroppen€1,00 Kleursla 2 kroppen1,00 Komkommers 2 stuks1,00 Pitloze druiven 1 doos1,00 U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30 - 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30 - 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30 - 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30 - 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55