anc 19 Twee dagen om keuzes te maken Vrouwen dringen met Gemeente krijgt smoes woning binnen muziekschool ONDERHOUD AAN UW HUIS? 100 euro van Tweede beursvloer in het gemeentehuis Muziek van Brouws kerkorgel op cd gezet Actiedag voor PKN in Kerkwerve Keurmerk veilige school voor Pontes Duo aCordare treedt op in Jacobuskerk Autodieven gepakt na achtervolging Let op het AF-kwaliteitsmerk! dinsdag 18 mei 2010 Iü Onderwijsproject Clobaland omvat twee dagen globa's verdienen, investeren, onderhandelen en besturen. Vanmiddag wordt het project feestelijk afgesloten in de aula van Pontes. Eén van de opdrachten om geld te verdienen: schrijf (en zing) een lied. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - Twee, vermoedelijk Griekse, vrouwen wisten zaterdag avond rond 21.00 uur binnen te dringen in een woning in Zierik- zee, waar zij geld en een bankpas hebben meegenomen. De vrouwen kwamen met een smoesje het huis aan de Krammer straat binnen. Tegen de bejaarde bewoonster zeiden ze het huis even te willen bekijken, omdat zij ook een dergelijke woning wilden kopen. Eerder zaterdagavond zorgden de twee voor onrust in Oost-Sou burg. Het duo probeerde ook hier onder valse voorwendselen bin nen te komen in woningen in de Zeewijksingel, de Irenestraat en de M.A. Puttestraat. Het ging vooral om woningen van oudere inwo ners. De twee belden aan en sta ken in gebrekkig Nederlands hun verhaaltje af. In zeker één geval, al dus een woordvoerder van de Zeeuwse politie, zijn de twee in een woning geweest. Deze bewo ners missen echter niets. De twee vrouwen zouden, zo vertelden ze de Oost-Souburgers, uit Grieken land komen. Verschillende bewo ners van die straten hebben de po litie gebeld, maar er is geen aangif te gedaan. De politie waarschuwt zeer voorzichtig te zijn bij het bin nenlaten van onbekenden. ZIERIKZEE - De Zeeuwse Muziek school heeft de boeken over vorig jaar gesloten met een positief resul taat van 66.000 euro. Mede als gevolg hiervan krijgen zes van de dertien deelnemende gemeenten geld terug. Voor Schou- wen-Duiveland bedraagt de terug gave 105 euro: het verschil tussen het voorschot en de daadwerke lijke bijdrage. De gemeente betaalt jaarlijks 275.235 euro mee aan de provinciale muziekschool. Alle der tien Zeeuwse gemeenten samen leggen jaarlijks ruim 2,6 miljoen op tafel. Met het resultaat van 2009 erbij heeft de muziekschool nu een reserve van 113.000 euro. ZIERIKZEE Voor de tweede maal houdt het Welzijnshuis een beursvloer in het gemeentehuis in Zierikzee. Bedrij ven en vrijwilligersorganisaties kunnen morgen tijdens deze 'beurs' onderzoeken of ze wat voor elkaar kunnen betekenen. Dat kan heel divers zijn. De één zoekt vrij willigers om te collecteren, de an der heeft kennis in huis om een nieuw logo te ontwerpen. Tijdens de beursvloer worden vraag en aan bod bij elkaar gebracht. Vanaf 16.15 uur kunnen deelnemers zich laten registreren en om klok slag 17.00 uur wordt de beursvloer geopend. BROUWERSHAVEN Het geluid van het Van Vulpenor gel in Brouwershaven is vastgelegd op cd. Het orgel in de Grote of Sint Nicolaaskerk is bespeeld door Al- dert Winkelman uit Kapelle. Hij speelt werken uit de gehele orgelli teratuur, van Middeleeuws en ba rok tot een eigen compositie. De eerste cd wordt op zaterdag 22 mei uitgereikt aan Richard Sevestre, zoon van initiatiefnemer Prosper Sevestre die vorig jaar plotseling overleed. De uitreiking vindt plaats tijdens een concert van Win kelman in de Grote of Sint Nicolaas kerk. Aanvang 20.00 uur. KERKWERVE De PKN Kerkwerve houdt zaterdag 22 mei haar tweejaarlijkse actiedag. Om tien minuten voor negen wordt de dag geopend met het hij sen van de nieuwe Kerkwerve-vlag door wethouder Gilles Houteka mer. Hoofdmoot van de dag is de rommelmarkt met huishoudelijke spullen, meubels, kinderkleding, boeken en nog veel meer. Naast de rommelmarkt is er Rad van Avon tuur, demonstratie ganzendrijven (10.30 en 14.30 uur) en zijn diverse tentjes met eten aanwezig. Voor de kinderen zijn er aparte ac tiviteiten zoals een springkussen. De uitverkoop start om 15.30 uur. ZIERIKZEE De Pontes Pieter Zeeman in Zierik zee heeft het keurmerk Veilige School in de wacht gesleept. Onder wijswethouder Wim Stouten be vestigt het bijbehorende schildje donderdag aan de voorgevel van het schoolgebouw. Het keurmerk geeft aan dat het schoolgebouw voldoet aan de ei sen die de Stichting Keurmerk Vei lige School stelt op het gebied van brand-, ontruimings- en inbraak preventie. Dat betekent dat het schoolgebouw beschikt over de ver eiste inbraak- en brandmeldinstalla- ties en een gebruiksvergunning van de brandweer. RENESSE Het nieuw gevormde duo aCordare geeft op tweede pinksterdag, maan dag 24 mei een concert in de Jaco buskerk in Renesse. Dit nieuwe duo wordt gevormd door twee musici die beiden een ja renlange ervaring op het concertpo dium hebben: Marina Eckhardt (mandoline) en Anita Frenks (harp). Zij brengen in Renesse een niet alledaags programma met wer ken van Handel, Kodaly, Hovha- ness en eigen werk van Anita Frenks. Het concert in de Jacobuskerk be gint om 20.00 uur. SCHARENDIJKE Op een bedrijventerrein in Oud dorp zijn zondag twee Rotterdam mers van 24 en 33 jaar aangehou den. Zij hadden even daarvoor een aan de Boutlaan in Scharendijke ge parkeerde auto gestolen. Aan de aanhouding gftig een achtervol ging over de Brouwersdam en door het centrum van Ouddorp vooraf. Daarbij werd op sommige punten een snelheid van 160 kilometer per uur bereikt. In Ouddorp reden de autodieven zichzelf klem op een bedrijfsterrein. De bestuurder pro beerde te voet te ontkomen, maar dat mislukte. Ook de bijrijder werd aangehouden. Kwaliteit gegarandeerd KWAUTElTlHÉflKVOOR ÖEQRiJVEN |W DE SCHILDERS-, ÖNDERK0U03- METAAL- C0N5ERVERINGS ifJ GLASSSANCHE Doe mee aan ons klantentevredenheidsonderzoek en maak kans op een jaarabonnement van een woonblad naar keuze! Schildersbedrijf Franke v.o.f. Haven Noord Zijde 4 4318 AB Brouwershaven Tel. 0111 - 691288 Schildersbedrijf Gebr. Koster BV Deltastraat 41 4301 RC Zierikzee Tel. 0111 - 412567 www.kosterco.nl Schults Schilders BV Deltastraat 4 4301 RC Zierikzee Tel. 0111 - 414065 www.schultsschilders.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53