Zeeland PZC 7 Zierikzee zit even zonder postkantoor m h Naamsverwarring SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 23 TNT POST Consument moet voor de meeste postzaken tijdelijk naar Goes almanak Tip? redactie@pzc.nl Automobilist verliest rijbewijs door drank Veel meer bezoekers voor treinevenement Panorama 30 april is alsnog te zien Kleurenpracht in de polder Jongeren leren keuzes maken door virtueel een land te besturen Dinsdag 18 mei 2010 Ex-directeur van Artemis zoekt gelijk bij het Hof Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door AH Pankow ZIERIKZEE - Zierikzee zit als cen trumgemeente van Schouwen-Dui- veland al enige tijd zonder TNT-postagentschap. Dat is een ge volg van de overnameperikelen rond de GolfF-supermarkt aan het Havenplein in Zierikzee. Naar ver wachting zal het publiek donder dag hier weer terecht kunnen voor alle postzaken. Het postagentschap was, na de sluiting van het Zierikzeese post kantoor eind mei vorig jaar, in de Golff-supermarkt gevestigd. De voorziening is nu al voor de twee de week dicht als gevolg van de omschakelingsperikelen van de su permarkt. Hoewel de Golff afgelopen zater dag weer de deuren opende in af wachting naar omschakeling on der het Spar-label, bleef het post agentschap tot nu toe gesloten. De consument in Zierikzee kan in die tussentijd dus niet in de eigen stad terecht voor de afhandeling van postzaken. Voor eenvoudige procedures kunnen de mensen te recht in Nieuwerkerk, maar voor veel zaken, zoals overschrijving van eigendom van voertuigen en voor vispassen en dergelijke moe ten de klanten naar het postagent schap in Goes. „Dat heeft alles te maken met de vereiste koppeling tussen verschillende systemen", laat voorlichter Suzan Demirhan van TNT Post desgevraagd weten. „Voor overschrijving van eigen domsbewijzen van motorvoertui gen is een verbinding nodig tus sen ons NRS-systeem en het RDW-systeem. Die is alleen bij be paalde postagentschappen beschik baar", zegt Demirhan. Volgens haar geldt voor Schouwen-Duive- land dat die koppeling alleen in Zierikzee operationeel is. Als die mogelijkheid echter ontbreekt zo als nu, dan is Goes het dichtst bij- zijnde alternatief „Die koppeling is ook de reden dat wij er niet voor kiezen tijdelijk extra faciliteiten te bieden bij het zogeheten businesspoint bij het TNT-voorsorteercentrum aan het Haringvlietplein in Zierikzee", zegt de voorlichter. Volgens haar zou het realiseren van zo'n verbin ding tussen beide systemen te veel tijd in beslag nemen, waarmee de consument ook niet geholpen is. Demirhan zegt blij te zijn dat het postagentschap in de Golff-super- markt donderdag weer opengaat. „Het blijft ook gehandhaafd als het een Spar-winkel wordt." MWI SIRJANSLAND - Kleurige vlakken tussen nog ka- bloeiende bloemen op. Van een afstand lijken meer violen te zijn. Duizenden gele, witte, Ie, grijze akkers. Even buiten Sirjansland, aan het wel grote lappen stof die in het landschap blauwe en paarse violen. de Bredeweg duiken ineens velden met zijn gedrapeerd. Dichtbij blijken het onder Op verschillende plaatsen op Schouwen-Dui- veland worden bloemen gekweekt. Vaak voor het zaad, maar ook voor bloemenhandel. foto Dirk-Jan Gjeltema KOUDEKERKE Een 40-jarige automobilist uit de gemeente Schouwen-Duiveland moest gisteren zijn rijbewijs inleve ren, nadat hij in het Walcherse Kou- dekerke was betrapt op het rijden onder invloed. Toen de man omstreeks 16.30 uur in de Kerkstraat langs de kant werd gezet, bleek dat hij drieëenhalf keer zoveel had gedron ken als toegestaan. Hij moest daarom zijn rijbewijs aan de politie overhandigen. GOES Het vierdaagse evenement 'Sporen naar het verleden' van de Stoom trein Goes-Borsele (SGB) heeft het afgelopen hemelvaartweekeinde ruim vierduizend bezoekers getrok ken. Dat is volgens de organisatie zo'n 35 procent meer dan vorig jaar. Met name op donderdag en vrijdag was het erg druk en moest een extra rit aan het programma wor den toegevoegd om iedereen de ge legenheid te bieden mee te rijden. WEMELDINGE Het panorama dat Henk Bisschop van Wemeldinge maakte ter ere van het bezoek van koningin Bea trix en haar familie op 30 april, is tijdens de Kunst- en Natuurroute in het weekeinde van 4, 5 en 6 juni te bekijken in het dorp aan de Oos- terschelde. Het panorama is dan telkens van 12.00 tot 18.00 uur te bezichtigen in het atelier van Henk Bisschop, Dorpsstraat 82 in Wemeldinge (deelnemer 25 in de route). De managementvergaderingen op het Middelburgse kantoor verlopen de laatste tijd nogal verwarrend. Dat heeft alles te maken met de aan stelling van een nieuwe manager. Die luistert naar de naam Karin. Maar ja, daar hadden ze er al één van. Dus wanneer nu aan Karin iets wordt gevraagd, krijgt de directeur twee antwoorden. En moet hij maar Mitzoeken welk het juiste is. Dat kon zo dus niet langer. Met al die managers bij elkaar zou het toch eenvoudig moeten zijn een oplossing te vinden. De formulering 'nieuwe Karin' viel al snel af; dat was niet zo aardig voor 'oude Karin'. „Kunnen we de doopnaam niet gebruiken?", was één van de suggesties. Maar ook dat maakte geen einde aan de ver warring. Want de ene manager heet Karin Maria en de andere? Juist: Ma ria Karin. Suggesties voor een oplos sing zijn dus nog steeds welkom. - - -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51