IO HENGELSPORT JANPETER Kees Ottt Scheldestraat 33 - VLISSINGEN - 0118-4Ï8313 Kwaliteit sinds 1993 gervjce óók het adres voor echte (zak)messen! ViMni&KdAijkAY Als het kon, zou hij elke dag met zijn hengel langs de wa terkant zitten. Nissenaar Kees Otte vist al vanaf z'n zesde in de welen en watergan gen rond zijn dorp. Het gaat hem niet eens zo zeer om de vangst. „Ik vis voor de rust." dinsdag 18 mei 2010 Wie in Nisse woont, kent WOtte. Als hij niet aan de Vaete voor de kerk zit te hengelen, dan is hij wel op zijn fiets te zien, behangen met hengel, stoeltje en schepnet. „Als jochie van zes viste ik al. Het gaat er niet om of je beet hebt. Tuurlijk is het leuk als je iets vangt, maar vang je een keer niets, dan is er altijd weer een volgende dag. Nee, het gaat mij puur om de rust. Ik vis op tijden dat er niemand is. Dan zie je dingen in de natuur die je anders nooit zou zien. Een ijsvogel in duikvlucht of een uil die met zijn enorme vleugels boven de watergang vliegt. Daar geniet ik echt van." Er is veel veranderd sinds de tijd dat Otte als broekie door de polders struinde. De ruilver kaveling kwam en daarmee nieuwe watergan gen. Die brachten nieuwe soorten vis naar de polders én garnaaltjes die Otte gebruikt als aas. Regels waren er vroeger ook niet. Kon Otte toentertijd vissen wat ie wilde, nu is overal een vergunning nodig. „Uh, ja... die heb ik niet", haalt Otte de schouders op. „Het is goed hoor, dat die vergunningen er zijn. Daardoor wordt er veel vis uitgezet, worden de terreinen goed bijgehouden en wordt op de visstand gelet." Waarom heeft hij dan zelf niet zo'n vispa- piertje? Een verworven recht als lokaal visser, vindt Otte. „Joh, ik vis hier m'n hele leven Colofon Buiten: verschijnt elke dinsdag als bij lage bij de PZC en BN/DeStem Buiten is een bijlage over leven en bewegen in Zeeland U kunt ons informeren: e-mail: buitengebied@pzc.nl website: www.pzc.nl postadres: PZC onder vermelding van Buiten Postbus 91 4330 AB Middelburg telefoon: 0118 434010 Coördinatie: Jan van Damme telefoon: 0118 434014 mobiel: 06 542 671 57 e-mail: J.vandamme@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland telefoon: 0118 434070 Het visgerei is in de loop der jaren enorm verbeterd. Ging vroeger een vis er nogal eens met een haak en een gebroken lijn vandoor, tegenwoordig zijn vislijnen haast onbreek baar. Volgens Otte is daarmee het vissen 'visvriendelijker' geworden. "Vroeger had je van die moordenaarshaakjes. Daar scheurde je soms de bek van een vis mee open. Ntrheb je haken die meebuigen. Als je de vis niet goed binnenhaalt of als hij te zwaar is, valt hij van de haak af." Omdat de lijnen eigenlijk nooit meer breken, heeft de visser alle tijd om de vis goed aan de haak te slaan. "Vroeger toen de lijn wel brak, wilde je zo snel mogelijk de vis binnenhalen. Dan heb je de kans dat zo'n haak helemaal niet goed in de bek zit en de boel gaat scheuren. Dat hoeft nu niet meer." foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46