6l Zcrtuler daJc Cabriolets, auto's met een opklapbaar dak, zijn er in soorten en maten. Tussen de lelijke eend en de Ferrari waarin Roger Vadim en Brigitte Bardot op het netvlies van menig vijftig plusser zijn blijven plakken, zit een lange reeks van zeer ver schillende typen automobielen. Je hebt de gewone auto's, maar dan met een linnen dak. Die hebben een achterbank. Er zijn Jeep-achtige bakken met een opklapdak, maar de meest begeerlijke cabriolets zijn toch de sportmodellen: twee stoe len, een imposant lange motorkap en een dakje dat helemaal in de achterkant kan verdwijnen. Zo eentje koestert Ad den Dekker in zijn garage. AAëW sj(WA dinsdag 18 mei 2010 De glimmend zilvergrijze Dauto, die Ad den Dekker zacht zoemend uitzijn garage in Kapelle doet schuiven, is een Porsche Boxter uit 1998. Het is Den Dekkers tweede cabriolet; of eigenlijk zijn derde, als je de eend meerekent die hij op z'n twintigste reed. „Het is een auto voor erbij, want in het dagelijks leven hebben mijn vrouw Annemarie en ik robuustere auto's nodig. We hebben de cabrio echt voor de fun, voor de mooi-weer-rijderij. Als het zonnetje schijnt en het is niet te koud, doen we af en toe een tochtje: Walcheren, Schouwen, Zeeuws- Vlaanderen, maar ook wel eens een dag of drie door Nederland of Duitsland in." Dat er, jaren geleden al, een derde pretauto bij kwam, was eigenlijk ter vervanging van de motor. Den Dekker: „Ik haalde op mijn veertigste mijn motorrijbewijs en reed een poosje fanatiek op de motor. Maar Annemarie vond er niks aan en voor mezelf viel het vrij heidsgevoel ook wat tegen met een helm op en ingepakt in het leer." Ze kochten een BMW Z3, een cabriolet, die erg goed beviel. „Kort daarna reed ik eens met een maat mee, in zijn Porsche. Grandioos vond ik het. Ik zei: 'als je die nog eens wegdoet, heb ik wel belangstel ling'. Drie jaar later emigreerde hij naar Zuid- Afrika. Een container om de auto te vervoeren stond al klaar, maar het had zoveel voeten in aarde, dat hij er toch snel vanaf wilde. Ik heb 'm meteen gekocht en de andere dezelfde dag nog aan mijn zwager verkocht. Sindsdien wordt ie vertroeteld. Als er ook maar iets aan is, een krasje of wat dan ook, wordt het meteen hersteld. Dat doen we met de andere auto's, een BMW en een Landrover, niet." Het bevalt de Den Dekkertjes prima, zo'n luxe sportslee erbij. „Onze dochter was er vorig jaar ook blij mee. Ze had een baantje in Domburg en geen auto. Ze maakte maar wat graag de blits met die Porsche." Het enige wat mis kan Of we het onderzoek serieus moeten nemen, laten we in het midden. Maar het is leuk genoeg om het even inde herinnering te roepen. Het betreft een enquête onder cabriorijden, vorig jaar uitgevoerd door autoverzekeraar Allsecur. Volgens dat onderzoek zou 42 procent van alle opendakrijders zich zekerder voelen in een cabrio dan in een gewone auto. Bovendien zei 43 procent ook meer aanspraak en sjans te hebben. Natuurlijk werd er ook gevraagd, wie van de BN'ers de typische cabriorijders zijn. Yolanthe Cabau van Kasbergen en Wesley Sneijder staan bovenaan de lijst. Maar ook Sylvie van der Vaart en Katja Schuurman willen de wind in hun haren voelen. Cabriorijders zien zichzelf overigens als echte snelheidsduivels. Of dat ook komt, omdat het open dak al gauwer een idee van snelheid geeft, wordt niet duidelijk. Tot slot: volgens het onderzoek is de echte cabriorijder een hoog opgeleide, alleenstaande stede ling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42