'Die satelliettekst was lastig' 2 I Minder klachten na eerste dag examens Nominaties Vier Vrijheden Zeeland Crisis? De krant 5 weken voor 15 euro! dinsdag ^EINDEXAMEN jDe eindexamens begonnen voor veel Tholieren met Nederlands. De vwo' Het was 9isteren de eerste dag rs hadden ook een examen biologie. op de middelbare scholen Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NAM) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening Oe PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie dinsdag 18 mei 2010 De euro daalt en daalt. De meivakantie leek wel een herfstvakan tie. Nederlanders zijn bang. Bang voor hun baan, bang voor hun pensioen, bang voor bui tenlanders en bang voor de toe komst in het algemeen. De krant zo lezend vrees ik dat wij onze ei gen depressies creëren. De groot ste boosdoeners zijn volgens mij economen, een nieuw soort hoge priesters die onder het mom van harde wetenschap hun geloof ver kondigen. Niets is zeker, maar zij doen het voorkomen alsof het wiskunde is. Dat is het natuurlijk allerminst. Want waar we CDA-economen en PvdA-econo- men hebben, die de stellingen van hun eigen geloofsleer verkon digen, is een wiskundige gewoon een wiskundige en een stelling een stelling. Een econoom is op zijn best te vergelijken met een psychotherapeut en als ik me niet vergis is dat net uit het basispak ket geschrapt. Ook de hysterie op markten en beurzen doet op z'n minst denken aan psychiatrische ziektebeelden, zoals paranoia, ma- COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren' Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer, Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 nische depressiviteit, noem, maar op. De werkelijkheid is dat wat we willen zien. Een crisis, angst en beven, zorg over verlies van ons pensioen, ons spaargeld en zorgen om wat er gebeurt als we. oud zijn? Of zien we een kind dat zelfstandig begint te worden en u verrast, een zus die u ëën dagje meeneemt, een broer die een boekje op een rommelmarkt voor u koopt, een man waarmee u kunt lachen en huilen, de kersen boom die een belofte van een zoe te zomer draagt. Die zaken zullen er ook zijn als het wat minder hebben en maar weinigen zullen ze willen inruilen voor een dik pensioen. Bovendien heeft menig een in zijn leven voor hetere vu ren gestaan en in de meeste geval len liep dat ook goed af. Al moet de broekriem worden aangehaald, het wordt draaglijker als we de wezenlijke dingen waar deren en zien wat we nu hebben. Zullen we met z'n allen die econo men en beursjongens eens gek maken en gewoon positief zijn. Zult u zien, volgen zij vanzelf. Want de economie zijn wij. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht- Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs steit op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Sofie van den Ende, vwo-leerlinge bij Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema Klassiek idealisme versus de netwerkgeneratie. Met dat onderwerp voor het exa men vwo-Nederlands kon Sofie van den Ende bij Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee gisteren goed uit de voeten. „Alleen die satelliet tekst vond ik echt lastig. Dat is een kortere tekst van een andere schrij ver over hetzelfde onderwerp. Daar moet je dan een vergelijking tussen trekken. Die zag ik in eerste instantie helemaal niet. Dus heb ik de twee vragen daarover maar tot het laatste bewaard. Uiteindelijk heb ik wel wat ingevuld, maar ik betwijfel zeer of het goed is." Sofie was behoorlijk zenuwachtig voorafgaand aan het eerste exa men. „Het begon zondagavond al dat ik niet meer echt stil kon zit ten, maar ik heb wel heel goed ge slapen hoor. Toen ik eenmaal in de examenzaal zat, zakte de span ning weg en wilde ik even goed knallen. De tekstverklaring ging me best goed af Alleen is die 200 woorden, waarin je het moet doen wel wat weinig. Verder heb ik ook heel scherp gelet op taalfouten, want die zouden me onnodig 'veel aftrekpunten kunnen kosten." Sofie is vast besloten in de voetspo ren van haar ouders te treden. Zij werken beiden in het onderwijs. Zij gaat dus de pabo volgen. „Maar ik ga daarvoor wel naar Utrecht hoor. Ik wil natuurlijk wel een stu dentenleven hebben." AMSTERDAM - Het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (Laks) en de Stichting Eindexamenlijn hebben giste ren op de eerste dag van het eindexamen gezamenlijk ruim tweeduizend klachten binnengekregen. Dat zijn er een stuk minder dan vorig jaar. Toen kwamen er op de eerste dag ruim 6700 klachten binnen bij het Laks. Bij het sluiten van de telefoonlijn gisteravond rond ze ven uur stond de teller op 2068 klachten, maar vol gens een woordvoerder van het Laks bleven de klach ten per mail binnenstromen. Ongeveer de helft van de klachten gisteren betrof het eindexamen vwo biologie. Leerlingen klaagden vooral over de vraagstelling van het examen. „Die was te las tig", verklaarde een woordvoerder van het Laks. „Op veel vragen viel geen eenduidig antwoord te geven." door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - De oproep om per sonen en instanties te nominer'en voor de Zeeuwse Vier Vrijheden heeft gehoor gevonden. Tot woens dagnacht 12 uur kunnen nomina ties worden opgegeven via vrijheid@roac.nl De kanshebbers tot nu toe op een rijtje. Voor de categorie Vrijwa ring van Angst: Stichting Variant in Goes (ontmoeting tussen cultu ren), Kindertelefoon Zeeland, Ami- ra Sadek Taki (die met zoon Hay- dar familiedrama in Zierikzee over leefde), ds Michiel de Zeeuw (voor zijn pastorale zorg bij het familie drama), de Zeeuwse afdeling van COC, belangenvereniging voor ho moseksuelen. Voor Vrijheid van Godsdienst: Leger des Heils Zee land (helpt de mens in nood, kijkt niet naar geloof), de Stichting Re- fo Anders (voor bespreekbaar ma ken van homoseksualiteit in gere formeerde kring), Atelier De Kaai (helpt geestelijk gehandicapten hun eigen waarde te vinden). Voor de categorie Vrijwaring van Gebrek: Stichting Cornel Ngaleku Children's Centre van Olga en Piet de Haas (sociaal werkster en kin derarts), Stichting Nurses on Tour in Ghana, geleid door studenten hbo-verpleegkunde HZ in Vlissin- gen; Stichting Slachtofferhulp Zee land. Voor Vrijheid van Menings uiting: Project Walcheren Mo zaïek, schrijver Ben Flore (Drie Hoofden op een Kussen, over vriendschap tussen jood, christen en moslim), de sites watisnouje.nl jouwzeeland.nl (geeft jeugd stem over politiek en actualiteit). door Marleen Blommaert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2