241 sport Van Bommel onbetwiste leid Nederlandse baanatletiek moet weer naar olympisch niveau Topveld bij FBK Games Titelstrijd mennen in Vrouwenpolder Wielercafé in Terneuzen afgelast Michael Ballack mist WK voetbal Versterking voor Patrijzen en Meeuwen Afscheidswedstrijd gebroeders De Nooijer FINALE CHAMPIONS LEAGUE Mark van Bommel speelt zaterdag met Bayern München de finale van de Champions League tegen Internazionale. de grote oren vier keer eerder. dinsdag 18 mei 2010 VROUWENPOLDER De Zeeuwsche menvereniging is er opnieuw in geslaagd de districts kampioenschappen naar Zeeland te halen. Ze worden op 12 en t3 juni rond manege De Eendracht bij Vrouwenpolder gehouden. De bes te menners uit de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland, Utrecht en Zeeland zijn van de par tij. Tijdens de titelstrijd is er ook start gelegenheid voor menners zonder wedstrijdervaring. Q Voor meer informatie zie www.dezeeuwschemenvereniging.nl TERNEUZEN Het wielercafé dat de PZC donder dag 20 mei in Porgy Bess Terneu zen wilde organiseren, gaat niet door wegens gebrek aan belangstel ling. De schrijvers Thijs Zonneveld en Peter Ouwerkerk waren uitgeno digd om te spreken over hun (re cente) wielerboeken. Bovendien zou de organisatie van de Delta Tour uitleg geven over met name het Zeeuws-Vlaamse gedeelte van de wielerkoers. Wie zich al bij de PZC heeft opgegeven om het wie lercafé bij te wonen, is inmiddels op de hoogte gesteld. MUNCHEN Michael Ballack is zwaar aangesla gen. De aanvoerder mist het we reldkampioenschap voetbal door een enkelblessure. „Als je dit nieuws drie weken voor het eind- toernooi te horen krijgt, is dat erg bitter", aldus de 33-jarige midden velder, die de blessure zaterdag in de FA cupfinale tegen Portsmouth opliep. „Maar in de sport gebeuren dit soort dingen. Daar moet je mee leren leven." Het nieuws kwam ook bij bondscoach Löw hard aan. MIDDELBURG Zondag-vierdeklasser Patrijzen krijgt volgend seizoen versterking van Ricky Janse, momenteel voet ballend bij Mevo. Ook Sander Sallet, die nu speelt bij Colijnsplaatse Boys, kiest voor de ploeg uit 's-Heerenhoek. Maarten Brasser keert terug bij za terdag-derdeklasser De Meeuwen. De 25-jarige aanvaller wilde vier jaar geleden hogerop en koos voor Arnemuiden. De Meeuwen en Patrijzen maken nog kans op promotie. MIDDELBURG Dennis en Gérard de Nooijer krij gen een afscheidswedstrijd. Het duel zal gespeeld worden op zater dag 12 juni om 14.30 uur op het veld van RCS. Het eerste elftal van RCS speelt tegen een team wat ge vormd zal worden door spelers waar beiden in hun loopbaan mee gevoetbald hebben. Edward Met god, Michel Valke, Nico Jalink, Mitchel van der Gaag, Arjan van der Laan, Ron van den Berg, Roma no Denneboom, Arjan Ebbinge, Rob Jacobs (coach) en Dolf Roks (coach) werken mee aan het duel. Bayern München won de cup met door Gerard Borgman MÜNCHEN - Bij de grootste club van Duitsland kan Mark van Bom mel de eerste buitenlandse aan voerder worden die de Cham pions League wint. 'Eins, zwei, tri ple!', jubelden de Zuid-Duitse kranten gisteren. Bayern gaat zater dag in de finale van de Cham pions League tegen Inter - net als de Italiaanse club overigens - op voor de derde hoofdprijs van het seizoen. De kampioensschaal en de DFB-Pokal heeft Mark van Bommel (33) als aanvoerder al in ontvangst mogen nemen. Volgt zaterdag in Madrid de beker met de grote oren? „Er is niets mooiers dan als eerste de beker in de lucht te houden", zei Van Bom mel gisteren op het trainingscom plex van de ploeg. „Ik ben er trots op dat ik dat bij Bayern mag doen. Als aanvoerder van PSV mocht ik dat al enkele keren doen. Maar het is nog specialer bij zo'n grote club als Bayern, en dan ook nog eens als buitenlander." - De middenvelder kwam in 2006 over van FC Barcelona. Twee jaar later kreeg hij de aanvoerdersband. Wat opvalt in München: Iedereen bij de club ziet de Nederlander als de onbetwiste leider van het elftal. „Mark is de chef van de ploeg", stelt middenvelder Bastian Sch- weinsteiger. „En dat is hij niet al leen op het veld, ook daarbuiten. Hij helpt ook wanneer medespe lers privéproblemen hebben." „Ik ben een teamspeler en dat zal ik altijd blijven", zegt Van Bom mel zelf „Ik doe precies hetzelfde als bij vorige clubs. Dat ik aanvoer der ben, is erkenning van de trai ner. Maar dan ben je nog niet auto matisch de chef in de kleedkamer. Er zijn altijd vijf, zes bepalende spelers in een groep. Dat heeft elk goed elftal nodig. Dan hoeft de trainer niet in te grijpen. Deze groep van Bayern is qua karakter de beste waarin ik heb gespeeld. Bij het Nederlands elftal komen we eens in de zoveel tijd bij elkaar. Hier op de club train je dagelijks samen. Dan is er nog sneller kans op irritaties. En dan is het toeval dat het qua karakters zo goed past bij Bayern." Karakter en organisatie, dat zijn de sleutelwoorden voor beide teams in de eindstrijd van de Cham pions League. Van Bommel: „Inter speelt een beetje zoals Bayern. Ze hebben niet de allerbeste indivi duele spelers. Maar Bayern en In- ter zijn wel de beste teams. Daar om staan wij in de finale." In de slotfase van het seizoen speelt Bayern zijn béste voetbal sinds jaren. En dat na de moeiza me beginfase, waarin de club de slechtste competitiestart sinds 43 jaar meemaakte. Dat leidde tot on rust, het was de vraag of trainer Louis van Gaal voldoende tijd kreeg voor zijn missie in Mün chen. „Bij Bayern krijg je geen tijd", weet Van Bommel. „Hier is er nooit rust. Maar aan de andere kant doet het bestuur juist wel rus tig. Ik heb dit seizoen een aantal keren met de bestuursleden ge sproken. Daarbij waren we het eens, we moeten rustig blijven. Daarom presteert FC Bayern al ja renlang zo goed. Ik heb dit seizoen al vanaf dag één een goed gevoel gehad", zegt de international. „Ik had meteen het gevoel dat we op de goede weg waren. Alleen waren de resultaten niet goed. We had den een resultaat nodig om de bui tenwereld te overtuigen. Dat was mijn mening, ondanks het feit dat we veertiende stonden." Dat resul taat kwam in de uitwedstrijd te gen Juventus (1-4). Bayern verze- Mark van Bommel houdt de Duitse beker omhoog. Zaterdag speelt de middenve kerde zich daarmee van overwinte ren in de Champions League, het zichtbare begin van de route naar succes. „Voor de buitenwereld was dat onze wedstrijd van het jaar, voor ons niet. Wij wisten dat het nog beter kon. Het kan zelfs beter dan in de fina le tegen Werder Bremen (4-0 afge lopen zaterdag). Het doel moet zijn een perfecte wedstrijd over ne gentig minuten te spelen." Het is door Ralph Blijlevens HENGELO - Het klinkt niet alleen ver weg, het is ook - nog - ver weg. Zowel qua tijd als haalbaar heid zijn de Olympische Spelen van 2028 in ons land voorlopig niet meer dan dagdromen. Toch vind de Atletiekunie het mo ment nu al daar.om de eerste stap pen te zetten om in de toekomst de Nederlandse atleten op een olympisch niveau te krijgen. Tijdens de presentatie van het deel nemersveld van de FBK Games in Hengelo maakten de bond en de organisatie van de Nederlande Grand Prix-wedstrijd bekend de krachten te gaan bundelen. De organisatoren van de FBK Ga mes (zondag 30 mei in Hengelo) en de Aüetiekunie gaan samenwer ken om een gezamenlijke ambitie waar te kunnen maken: de Neder landse baanatletiek richting 2016 op olympisch niveau te brengen. Gesteund door historische toppres taties van atleten uit het verleden, zoals van Fanny Blankers-Koen, Nellie Cooman, Ellen van Langen en Rens Blom, „moeten we weer schitteren in de moeder der spor ten", aldus Jan Arie Bijl, debute rend directeur van de 28e editie van de FBK Games. „Om dat te kunnen realiseren moeten we de handen ineenslaan." Noodzakelijk daarvoor is een over koepelende geldschieter. Louran van Keulen, adjunct-directeur van de Atletiekunie, noemde ter verge lijking de sponsoring van Rabo bank in het wielrennen, Aegon dat de afgelopen 25 jaar het schaatsen ondersteunde en Reaal die het na tionale tennis financiert. Met be hulp van het bedrijfsleven kunnen nieuwe helden gecreëerd worden, aldus Van Keulen, volgens wie in de nieuwe samenwerking ook meer aandacht zal komen voor breedtesport en talentontwikke ling. „Medailles halen op EK's, meedoen in finales op WK's en Olympische Spelen. Dat is ons doel", aldus Van Keulen gistermid dag in Hengelo. En daarmee zou ook de toekomst, van de FBK Ga mes meer zekerheid krijgen. Sinds het vertrek van hoofdsponsor Tha- les is het voor de organisatie steeds moeilijker de begroting van zo'n t,8 miljoen euro rond te krij gen. Bijl: „Het is ons voor dit jaar weer gelukt, maar de bodem van de schatkist is duidelijk in zicht." Desondanks slaagde de club er in voor de komende editie weer di verse topatleten naar Hengelo te halen. Uit in totaal 47 landen, een record. HENGELO - Het publiek bij de FBK Games op 30 mei krijgt in elk ge val bij de mannen een topveld te zien op de 110 meter horden en de 800 meter. Atleten manager Ellen van Langen is ér voor de hoogst aangeschreven Nederlandse wed strijd in de baanatletiek in ge slaagd op de 110 meter horden het complete podium van het WK in Berlijn (2009) te contracteren. Wereldkampioen Ryan Brathwaite (Barbados), de Amerikaanse num mer twee Terrence Trammell en diens landgenoot David Payne (nummer drie) nemen het op de horden op tegen de Cubaan Day- ron Robles, wereldrecordhouder en olympisch kampioen. Ook op de 800 meter mag Henge lo uitkijken naar een topwedstrijd. Van Langen contracteerde de Zuid-Afrikaanse wereldkampioen Mbulaeni Mulaudzi (outdoor) en de wereldkampioen indoor Abuba- ker Kaki (Soedan).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26