221 zeeland Jeugd van toen herdenkt Kwart van scholieren ontevreden over bus Boek nu voordelig uw vakantie via: I vakanti vakantiekrant.nl 1 Praag en Bohemen, [8 dagen v.a.€ 299.- f? Toscane, 10 dagen v.a. 649.- Parijs, 3 dagen v.a. 149.- p.p. [Andorra, 10 dagen v.a. 449.- p.p. Rome, Florence,Venetië, 10 dagen v.a. 499.- p.p. [Dalmatië, 12 dagen v.a. 549.- p.p. Istrië Opatja, Rovinj, 10 dagen v.a. 399.-p.p. [«tM»] Lloret de Mar, 17 dagen v.a. 139.- p.p. [Kirchberg Tirol, 10 dagen v.a. 499.- p.p. brieven De kerk Bermen maaien Tour de France dinsdag 18 mei 2010 wmmaKmmmmmmmmim door Cornelleke Blok MIDDELBURG - Een kwart van de Zeeuwse scholieren is ontevreden over het busvervoer naar school. Dat blijkt uit het jaarlijkse kwali teitsonderzoek van de Stichting Scholierenvervoer Zeeland, waarin alle middelbare scholen en mbo's zijn vertegenwoordigd. Er zijn veel klachten over lijn 44 (van Goes naar Tholen, Sint-Maar tensdijk en Stavenisse). De scholie ren vinden dat ze te vaak moeten staan in de bus, als ze naar school reizen. Ook loopt de bus te vaak vertraging op in de dorpen in Rei- merswaal. Buslijnen 43 en 44, beide in de richting van Tholen, zouden eens per half uur moeten rijden, in plaats van eens per uur, luidt het advies in het onderzoeksrapport. Leerlingen klagen over buslijnen 20 (Terneuzen-Goes) en 132 (Zie- rikzee-Goes): ze moeten te lang lo pen naar school, en komen daar door te laat in de les. Leerlingen van het Calvijn College in Krabbendijke kunnen heel moeilijk met de bus naar huis naar Noord- en Zuid-Beveland, Schou- wen-Duiveland, Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen: ze moeten lang wachten en vaak overstap pen. Ze worden zo gedwongen om met de trein te reizen. De scholieren zijn ontevreden over de lange reistijd van en naar de dorpen op Walcheren. Het vervoer is verbeterd ten op zichte van vorig jaar: toen was 36 procent van de scholieren ontevre den; 41 procent is tevreden over het vervoer van en naar school. Het onderzoek is gehouden onder 2177 leerlingen, die verder dan tien kilometer van school wonen. De ondervraagde leerlingen zitten voornamelijk op het Calvijn Colle ge (Goes, Middelburg, Krabbendij ke en Tholen). door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Zeventig jaar na de verwoesting van een groot deel van het centrum van hun stad, kwamen ze gisteren bij elkaar. De Middelburgers die op 17 mei 1940 van dichtbij de Duitse beschietin gen en de daarop volgende bran den meemaakten, herdachten gis termiddag in het Stadhuis aan de Markt (dat toen óók kapot was) 'het vergeten bombardement'. De belangstelling was zo groot - ruim 250 mensen - dat de bijeenkomst in twee sessies moest worden ge houden. „17 mei 1940 is de zwartste dag in de geschiedenis van onze stad", sprak burgemeester Koos Schouwe- naar de zaal twee keer toe. „Door velen is dat inmiddels vergeten, maar niet door u. Het aantal slacht offers bleef beperkt, tot waarschijn lijk ongeveer twintig personen. Maar de verwoesting van Middel burg moet een onuitwisbare in druk hebben gemaakt." Na zijn eerste toespraak overhan digde Schouwenaar een boekje met een speciale stadswandeling aan de zoon van burgemeester Van Walré de Bordes, destijds bur gemeester van Middelburg. De zoon, in mei 1940 negen jaar oud, citeerde uit een verslag van zijn va der van 17 mei 1941, de eerste ge denkdag van het bombardement. Die dag kwam de gemeenteraad bijeen, in de uitgebrande raadzaal van het stadhuis. „Voor de gelegen heid provisorisch van ruiten en. een dakbedekkking voorzien. Het enige document voor de vergade ring was het voorstel van B en W vóór de restauratie en de herbouw van het stadhuis. Het werd met al gemene stemmen aangenomen." Tijdens de tweede sessie gaf Schou wenaar een exemplaar van de stadswandeling aan Kees van Westreenen, ooggetuige van het bombardement en als voorzitter van de Adriaan van Westreenen Stichting initiatiefnemer van de herdenking. Van Westreenen wees in zijn toespraak zijn mede-oogge tuigen op het feit dat oorlog van kinderen in korte tijd volwassenen maakt. „U was toen de jeugd van de stad. Nederlanders hebben'over het algemeen geleidelijk aan kun nen wennen aan de verschrikkin gen van oorlog. U hebt daar maar zeven dagen voor gekregen." Voor het complete reisaanbod! F* JI JE A'll Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl De paus vindt het homohuwelijk en abortus een gevaar voor de sa menleving. Is er ooit niet eens ge zegd: 'Hij die zonder zonden'is, werpe de eerste steen'? In een tijd waarin de kerk allerlei schandalen moet blootleggen, die eerst in de doofpot waren verdwenen, zou de heer Ratzinger er beter aan doen wat minder hoog van de toren te blazen. Het liefhebben van elkaar, mmmammaattam a WSRBMSBSMB&KÊBB&BBSSgBSk je naaste dus, afschilderen als ge vaar voor de samenleving, is in mijn ogen misdadig. De kerk toont keer op keer zijn eigen onvermo gen tot liefhebben. Paul Heuff Sardijngeullaan 4, Dishoek De Zeeuwse waterschappen heb ben niet alleen de bermen langs wegen gemaaid, ook de binnen kant van de dijk in Westkapelle. De ene dag was hij prachtig be groeid met madeliefjes en paarde bloemen, de volgende dag zag het eruit als een gescheurd biljartlaken. Ik hoop dat de waterschappen dit jaar de begroeiing langs de paden in onder andere het bos van West kapelle met rust laten. Waarvoor is al dat maaien nodig? Vandaag staat in de krant dat de waterschappen het Groote Ood nog steeds niet ge repareerd hebben, een financiële kwestie? laat het maaien van de dij ken en paden achterwege. Spaar de ze kosten op voor de reparatie van het Zuiderhoofd. Nellie Jakobsen-Huibregtse Beatrixstraat 36, Westkapelle Met verbazing heb ik de twee arti kelen over het weren van de zater- dagmarkt in Goes op 3 juli gelezen. De markt moet wijken voor de doorkomst van de Tour de France op zondag. Er zouden 3 juli festivi teiten zijn. Ja de nostalgische dag is er dan ook, evenals vorig jaar en toen was er ook plaats genoeg. Omdat er na 4 uur wat te doen is op de Markt, moeten de kooplie- Deelnemers aan de ooggetuigenbijeenkomst bekijken in de voorhal van het Stadhuis aan de Markt de expositie over

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24