op waarde schatten' Reddingboot Hansweert komt nauwelijks in actie Onrust door vrouwen Oost-Souburg Voortaan met de lift naar de brug I 21 3 Galia meloenen voor DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: Hoogste punt nieuwe Simone van der Vlugt fabriek Yara bereikt in De Koperen Tuin Rondrit met oude tractoren en motoren Deze week: Kia Melse Vlissingen 5PCRTABE SNEAK PREVIEW: Vandaag dinsdag 18 mei 12.00 - 21.00 uur ZELZATE - De brugwachters van Zelzate begeven zich voortaan veel comfortabeler naar hun werkplek, hoog in het bedieningsgebouw bij de brug over het Kanaal Gent-Ter- neuzen. Ze hoeven niet langer de 85 traptreden te nemen, maar kun nen met de lift. Het 45 jaar oude gebouw, ruim dertig meter hoog, was al jaren aan een grondige op knapbeurt toe en die is nu bijna klaar. De Vlaamse regering stelde 1,1 miljoen euro beschikbaar voor de renovatie. Regioverkeersleider Geert Noliet is blij met de moder nisering, die het onder meer moge lijk maakt Zelzatenaren tot op de minuut te informeren hoe lang de brug nog open staat. Ook kunnen de tijden dat de brug open moet preciezer worden getimed. Vorige week zijn antennes en radarinstal latie op het dak geplaatst. Straks resten nog zes tot acht minuten tussen sluiting van slagbomen en passage van een schip. In juni wordt de nieuwe bedieningstoren officieel in gebruik genomen. Da gelijks passeren 20 zeeschepen en 180 binnenvaartschepen. Sla 2 kroppen Kleursla 2 kroppen 1,00 €1,00 GOES Yara Sluiskil viert morgen het be reiken van het hoogste punt van de nieuwe ureum-oplossingsfabriek. Sitemanagers Sjoerd Westerterp van Yara en Mike Gerhard van Uhde/ThyssenKrupp staan dan stil bij het verloop van de bouw. De nieuwe ureum-oplossingsfabriek vervangt twee kleine installaties en zorgt voor forse uitbreiding van de productiecapaciteit. Schrijfster Simone van der Vlugt is vrijdag te gast in boekhandel De Koperen Tuin in Goes. Ze praat onder meer over haar vo rig jaar verschenen boek Jacoba, dochter van Holland, over Jacoba van Beieren. Van der Vlugt praat ook over haar andere boeken en sig neert. De bijeenkomst begint om 19.30, toegang 7,50 euro. Reserve ren is gewenst. GRIJPSKERKE De Oldtimer Trekker en Motoren club Midden-Zeeland houdt zater dag 22 mei een rondrit met geres taureerde tractoren. Er wordt om 09.30 uur gestart bij de werkplaats van het waterschap in Grijpskerke. Om 12.00 uur wordt er gepauzeerd op minicamping Boogaard aan de Paulusweg in Zoutelande. Rond 15.30 uur zijn de deelnemers terug in Grijpskerke. Komkommers 2 stuks1,00 Pitloze druiven 1 doos1,00 U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30- 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30 - 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30 - 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30 - 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi) Lensen in zijn achtertuin in Zaamslag waar Richard een eigen Tempelhof heeft opgetrokken. foto's Peter Nicolai OOST-SOUBURC - Twee vrouwen zorgden afgelopen weekeinde in Oost-Souburg voor enige onrust. Het duo probeerde zaterdagavond onder valse voorwendselen bin nen te komen in woningen in de Zeewijksingel, de Irenestraat en de M.A. Puttestraat. Het ging vooral om woningen van oudere inwo ners van Oost-Souburg. De twee belden aan en vertelden in gebrekkig Nederlands dat ze de woning wilden bezichtigen omdat ze zelf ook een vergelijkbare wo ning zouden krijgen. In zeker een geval, aldus een woordvoerder van de Walcherse politie, zijn de twee in een woning geweest. De bewo ners van die bewuste woning mis sen echter niets. De twee vrouwen zouden, zo ver telden ze de Oost-Souburgers, uit Griekenland komen. Verschillende bewoners van die straten hebben de politie gebeld. Er is geen aangif te gedaan omdat er niets wordt vermist. De politie waarschuwt echter wel om zeer voorzichtig te zijn bij het binnenlaten van onbe kenden. Die zaterdagavond slaagden twee vrouwen in Zierikzee er wel in om vanuit een woning geld en een bankpas mee te nemen nadat ze via een vergelijkbare smoes bin nen waren gekomen. door Luc Oggel HANSWEERT - Het aantal uitrukken van de reddingboot Jan van Enge lenburg in Hansweert valt een klein jaar na de ingebruikname te gen. „Voor de bemanning is het be langrijk dat ze er weer eens een paar keer uit kunnen", zegt woord voerder Jan de Vries. De post van de Koninklijke Neder landse Redding Maatschappij (KN- RM) in Hansweert is sinds juli vo rig jaar operationeel. De redding boot moest er komen omdat het deel van de Westerschelde tussen Hansweert en Terneuzen tot dan toe een blinde vlek was. Maar druk heeft de bemanning het tot nu toe niet echt gehad. De laatse uitruk dateert van begin dit jaar. „Afgelopen winter was er inder daad heel weinig te doen", erkent woordvoerder Jan de Vries van de lokale KNRM-commissie. „Het is in dit gebied nooit zo druk ge weest, dus het het lag min of meer voor de hand. Maar de verwach ting is wel dat het aantrekt." Volgens De Vries is de post er in de eerste plaats voor de recreatie vaart. „De hoofdtaak is het redden van mensen, niet het bergen van schepen. Het is afwachten of het recreatieseizoen aanleiding is om te kijken of de oprichting van het station een goede zet is geweest." De boot breder inzetten is even tueel ook een optie. „Op de Oos- terschelde bijvoorbeeld, maar dan zit je weer met het probleem dat je niet binnen het verplichte half uur ter plaatse kunt zijn." De Vries zelf ziet het geringe aan tal uitrukken overigens niet als een probleem. „In principe hoop je dat het niet nodig is dat je uit rukt. Een calamitiet is niet leuk. Maar nooit eens van wal gaan heeft wel invloed op de moreel van de bemanning, dat kan niet worden ontkend. Die jongens gaan zeggen: 'wanneer is er een keer wat te doen hier'. Dus voor hen is het wel belangrijk dat ze er weer eens een paar keer uit kun nen, al is het maar voor een vastge lopen zeiljacht." De Vries twijfelt niet aan de nood zaak van de reddingspost. in Hans weert. „Je zit hier toch in één van de gevaarlijkste gebieden van Ne derland. De Veiligheidsregio pro beert ook maar alles af te dekken. Want stel dat er wat gebeurt en je bent er niet, dan wordt al gauw ge zegd: 'waarom hebben jullie daar niet aan gedacht'. Maar het kan dus ook zo zijn dat je weinig in ac tie hoeft te komen. Dat zij dan zo." dinsdag 18 mei 2010 w Vlissingen - Industrieweg 31 - 0118-415220 www.meise.nl Het gemiddelde brandstofverbruik vaneett van 5 51/100 km (1 L op 18,2 km) tot 7.51 100 km (1 L op 13.3 km). 0e gemiddelde CC,-uitstoot «147 g/itm tot 195 g/km. Vmag na<u de uooiwaarrien. <EE> KIA MOTORS 06 NIEUWE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23