vleugels uit zeeland 119 Vergunningparkeren Vlissingen gaat terug van 21.00 uur naar 19.00 uur ONDERHOUD AAN UW HUIS? talamini Ik gooi niet zo gauw het bijltje erbij neer hoor' In deze onzekere tijd moet je heel voorzichtig zijn' keukens Natuurgebied Het heelal bekijken in röntgenstraling Weekend van de amateurkunst CasAllijn houdt beurs voor grote maten Veel meer bezoekers voor SGB-evenement Dominggoes Keppy valt niet in de prijzen Let op het AF-kwaliteitsmerk! Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen dinsdag 18 mei 2010 Op het stuk landbouwgrond rechts naast de camping komt een natuurgebied met veel water. Het gebied wordt voor iedereen toegankelijk, dus ook voor mensen die niet op de camping verblijven. De camping gaat het terrein beheren. sommige belangstellenden veiliger dan in aandelen. En nu is dan de camping zelf aan de beurt. Volgens de brandweer zijn de huidige kampeerplaatsen te klein. Om meer ruimte voor tenten en caravans te creëren, wordt een nieuw terrein gemaakt aan de zuidzijde van de Oranje plaat (op de foto ten noorden van de camping aan de andere kant van het water). De camping is nu 19 hectare groot, straks 55 hectare. foto Peter Buteijn door Miriam van den Broek VLISSINGEN - „Met de tijden voor het vergunningparkeren hebben we echt mis geschoten." Dat zei wethouder Rob van Dooren gister avond tijdens de commissieverga dering over de evaluatie van het nieuwe parkeerbeleid in Vlissin- gen. „We willen daarom met in gang van 1 juli de eindtijd van het vergunningparkeren vervroegen van 21.00 naar 19.00 uur." Volgens de wethouder wordt daar mee de grootste pijn voor de inwo ners van Vlissingen weggenomen. „We denken dat we er zo voor kunnen zorgen dat mensen na het werk nog een parkeerplek in de buurt kunnen vinden. Daarnaast bewijzen we zo een dienst aan het sociaal verkeer; aan mensen die 's avonds op visite komen bij Vlis- singers die in het vergunningsge- bied wonen." De verschillende vergunningszo nes blijven wel bestaan. „Het zijn er maar drie. En het blijkt dat de zones zorgen voor een betere ver deling van het parkeren", aldus Van Dooren. Op het parkeerterrein aan de Ko ningsweg kan nu alleen tegen beta ling geparkeerd worden. Maar het college heeft na de evaluatie beslo ten er ook vergunninghouders toe w Piet Oomen is al zo'n zestien jaar eigenaar van camping De Witte Raaf Hij heeft steeds de noodzaak van de uitbrei ding benadrukt en volhard in zijn plannen. En ook al zijn inmiddels vele jaren heengegaan met plan nen maken, aanpassen en wach ten, hij kijkt met optimisme naar de toekomst. Het is zeker wel een opluchting dat de uitbreiding nu in uitvoering is ge nomen? „Zeker. Dat is een grote opluch ting." Hebt u nooit het idee gehad: het gaat zo moeilijk, ik stop er maar mee? „Nee, eigenlijk niet. Natuurlijk is het af en toe wel eens door mijn hoofd geschoten, maar ik ben niet iemand die snel het bijltje erbij neergooit." De uitbreiding van De Wit te Raaf moet over drie jaar klaar zijn. 'Behoed zaam' is het woord dat Guus Broos gebruikt. „In deze onzekere economische tijd moet je voorzich tig zijn", zegt de directeur parkont wikkeling. De plannen zijn al oud. Sluiten ze nog wel aan bij de wensen van de re creanten? „Absoluut. Er is bijvoorbeeld nog steeds een gebrek aan vakantiewo ningen aan het water." Geen spoortje van twijfel? 2013 is nog drie jaar weg. „Een beetje twijfel moet je altijd houden. Als het nodig is, zullen we bijsturen. Misschien minder cottages, wat meer andere wonin gen. Maar de kern van het plan blijft overeind." MIDDELBURG Bij de Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen in Middelburg vertelt Jelle de Plaa vrijdag over zijn onder zoek naar de samenstelling van het hete gas in clusters van melkweg stelsels. Hij laat zien dat de röntgen straling uit het verre heelal nieuwe inzichten geeft over de grote struc tuur van het universum, het kos misch web. De lezing is om 20.00 uur aan de Herengracht 52. VLISSINGEN Zaterdag 22 mei wordt in Vlissin gen het Weekend van de Amateur kunst gehouden. Culturele vereni gingen laten dan zien wat ze doen op het gebied van dans, muziek, to neel, beeldende kunst of andere creatieve terreinen. Het evenement wordt gehouden in de Lange Zelke en bij het Maritiem Muzeeum aan de Nieuwendijk. Q www.wakzeeland.nl VLISSINGEN De grote-matenbeurs van de stich ting CasAllijn in Vlissingen wordt donderdag 20 mei gehouden. Er is een grote hoeveelheid nieuwe kle ding binnen gekomen waarin ie dereen naar hartelust mag rond neuzen. De beurs is geopend van 10.00 tot 16.00 uur in het gebouw van CasAl lijn aan de President Rooseveltlaan 744 in Vlissingen. GOES Het vierdaagse evenement 'Sporen naar het verleden' van de Stoom trein Goes-Borsele heeft in het He- melvaartweekeinde ruim 4000 be zoekers getrokken. Dat is zo'n 35 procent meer dan vorig jaar. Met name op donderdag en vrijdag was het erg druk en moest een extra rit aan het programma worden toege voegd om iedereen de gelegenheid te bieden mee te rijden. Talamini Keukens, als kwaliteit een naam mag hebben! KRUININGEN Dominggoes Keppy uit Kruiningen is zondag niet in de prijzen geval len tijdens het ouderensongfestival in Amsterdam. Hij kreeg wel een eervolle vermet- ding van de jury voor zijn licht he se stemgeluid. Ook bij het publiek gooide hij hoge ogen. Keppy wist de publieksprijs echter net niet te winnen. Hij doet volgend jaar weer mee. Kwaliteit gegarandeerd KWAllTEITiHIRX VOOR BWUpDI IN OS KmOtftS- OtiCfÜKOUDS tfcïfrL- CONSftVEftrNG)- EN GiASSMNCHE te staan. Wel komt er een betere bewegwijzering zodat toeristen meteen zien dat ze via de Kouden hoek snel in de binnenstad zijn. Verder gaat de gemeente een extra voorlichtingsronde houden om on der de aandacht te brengen dat mensen op vrijdagavond (koopa vond) gratis kunnen parkeren. Dat geldt overigens niet voor de par keergarages. Ook de mogelijkheid van vergunningen voor mensen die in de stad werken, wordt op nieuw onder de aandacht ge bracht. De regeling rond kraskaar ten verandert niet. Vooralsnog ziet de wethouder daar geen noodzaak toe. Doe mee aan ons ktantentevredenheidsonderzoek en maak kans op een jaarabonnement van een woonblad naar keuze! Schildersbedrijf P. Nieuwenhuizen Klaproosstraat 5 4341 JW Arnemuiden Tel. 0118 - 601388 Schildersbedrijf Schiboo Grijpskerke Molenstraat 22 4364 AA Grijpskerke Tel. 0118 - 591658 www.schiboo.com Schildersbedrijf Buitelaar - Pouwer Octrooiweg 1 4387 PJ Vlissingen Tel. 0118 - 413611 www.buitelaar-pouwer.nl II. ERKEND ïSssswk Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118-615151 www.donrisicobeheer.nl i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21