PZC Stadspark moet vaste waarde worden Naamsverwarring WALCHEREN 18 en 19 17 23 SCHELDEKWARTIER Meer groen en continuïteit om bezoekers te trekken Zij vertelden over Middelburg vóór 1940 ÏÏTTi Nieuwe woningen Schoolstraat klaar Automobilist verliest rijbewijs door drank Panorama over 30 april alsnog te zien almanak De Witte Raaf in Arnemuiden slaat eindelijk vleugels uit jJ- Ex-directeur van Artemis zoekt gelijk bij het Hof Dinsdag 18 mei 2010 Tip? walcheren@pzc.nl m i mm mmm msm door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Op het Scheldeter- rein in Vlissingen worden deze zo mer meer en vaker evenementen gehouden dan vorig jaar. Ook wordt het terrein verder aange kleed als stadspark. Dat blijkt uit een evaluatie van het tijdelijk ge bruik van het Scheldeterrein. Om de inwoners van Vlissingen te betrekken bij het gebied dat de ko mende twintig jaar ontwikkeld wordt, is het voormalige terrein van scheepsbouwer De Schelde vo rig jaar in gebruik genomen als tij delijk stadspark. Voor het officiële startschot werd een massale stads- picknick gehouden. Daarna volg den exposities en andere culturele evenementen zoals Onderstroom. „Die activiteiten waren succesvol, maar het waren vooral piekmo menten", zegt Stefanie van Oyen van de gemeente Vlissingen. „We willen dat er dit jaar meer conti nuïteit komt. Dat er eigenlijk de hele zomer door wel dingen te doen of te zien zijn. Zo proberen we er voor te zorgen dat bezoekers echt een vaste loop krijgen naar het stadspark. Daarom hebben we ook een activiteitenagenda voor heel dit jaar gemaakt." Vorig jaar is het terrein opge schoond en geschikt gemaakt als stadspark, maar dat is nog niet ge noeg. Uit de evaluatie blijkt dat be zoekers graag meer groen zien. Daar is dit jaar verder aan gewerkt. „Een écht park met bomen en paadjes kan het natuurlijk niet worden omdat het terrein op ter mijn bebouwd wordt. Maar het stadspark is dit jaar wel verder aan gekleed met wilgen en tulpen." De activiteiten die deze zomer in het stadspark worden gehouden, zijn verdeeld over verschillende thema's. In juni staat 'water' cen traal met onder meer een water sportweek voor kinderen en de zonnebootrace. In juli wordt het thema theater ingeluid met het fes tival Onderstroom. Ook wordt er opnieuw een grote picknick gehou den. Augustus heeft als motto 'Thuis op reis'. Elke week staat een ander land centraal dat overeen komt met hapjes en muziek uit die landen. Ook het Zeeland Nazo mer Festival verzorgt die maand een voorstelling in het stadspark. Ook in 2011 zal het Scheldeterrein tijdelijk gebruikt worden als stads park. „We kijken per jaar hoe lang we hiermee door kunnen gaan. Maar voorlopig blijft het stadspark gewoon bestaan." MIDDELBURG - Zo'n 25 mensen die het afgelo pen jaar in deze krant aan het woord kwamen in de serie Middelburg 1940, poseren bij een oude brandweerauto voor het Stadhuis aan de Markt in Middelburg. Een groot deel van bijeenkomst waarop de beschietingen en bran- de verhalen uit de serie Middelburg 1940 zijn de mensen die in de krant hun verhaal vertel- den van zeventig jaar geleden werden her- gebundeld. foto Lex de Meester den over het Middelburg van vóór de ver- dacht. Daar werd ook het boek Herinneringen woesting in mei 1940, bezochten gisteren de aan de verdwenen stad gepresenteerd waarin ALm pagina 22 en 23: jeugd van toen herdenkt ARNEMUIDEN De woningen die Woningbouwver eniging Arnemuiden heeft ge bouwd in de Schoolstraat, zijn klaar. Er zijn drie typen woningen gebouwd: twaalf eengezinswonin gen, acht seniorenwoningen en vier levensloopbestendige wonin gen. Voor de nieuwbouw moesten eerst 25 huizen worden gesloopt. De woningen zijn zaterdag opgele verd. Ter gelegenheid daarvan is een plaquette onthuld door wet houder Albert de Vries. KOUDEKERKE Een 40-jarige automobilist uit de gemeente Schouwen-Duiveland moest gisteren zijn rijbewijs inleve ren, nadat hij in Koudekerke was betrapt op het rijden onder in vloed. Toen de man omstreeks 16.30 uur in de Kerkstraat langs de kant werd gezet, bleek dat hij drieëenhalf keer zoveel had gedron ken als toegestaan. Hij moest daarom zijn rijbewijs aan de politie overhandigen. WEMELDINCE Het panorama dat Henk Bisschop van Wemeldinge maakte ter ere van het bezoek van koningin Bea trix en haar familie op 30 april, is tijdens de Kunst- en Natuurroute in het weekeinde van 4, 5 en 6 juni te bekijken in het dorp aan de Oos- terschelde. Het panorama is dan telkens van 12.00 tot 18.00 uur te bezichtigen in het atelier van Henk Bisschop, Dorpsstraat 82 in Wemeldinge (deelnemer 25 in de route). Tip? redactie@pzc.nl De managementvergaderingen op het Middelburgse kantoor verlopen de laatste tijd nogal verwarrend. Dat heeft alles te maken met de aan stelling van een nieuwe manager. Die luistert naar de naam Karin. Maar ja, daar hadden ze er al één van. Dus wanneer nu aan Karin iets wordt gevraagd, krijgt de directeur twee antwoorden. En moet hij maar uitzoeken welk het juiste is. Dat kon zo dus niet langer. Met al die managers bij elkaar zou het toch eenvoudig moeten zijn een oplossing te vinden. De formulering 'nieuwe Karin' viel al snel af; dat was niet zo aardig voor 'oude Karin'. „Kunnen we de doopnaam niet gebruiken?", was één van de suggesties. Maar ook dat maakte geen einde aan de ver warring. Want de ene manager heet Karin Maria en de andere? Juist: Ma ria Karin. Suggesties voor een oplos sing zijn dus nog steeds welkom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19