cultuur 113 Missie van een domineeszoon Schrijfster Pauline Slot te gast bij stichting Prometheus Voorpremière nieuwe film Polanski bij Film by the Sea WOVENHAND David Eugene Edwards met zijn band vanavond in De Spot agenda Danny Vera maakt Inschrijftermijn voor kans op muziekprijs FilmStars is verlengd 2-Tones presenteert Nieuwe expositie album in Panta Rhei in Fort Rammekens dinsdag 18 mei 2010 Meer agendanieuws en de volledige filmagenda op de website van deze krant. door Cijs Kamphuis Vraag aan David Eugene Edwards wat het belang rijkste in zijn leven is en hij zal je strak aankijken en vol overgave zeggen: „Het brengen van het evangelie." De Amerikaan doet dat alleen wel op zijn manier. Met een mix van rau we folk, bluegrass, country en blues. Gebracht met zijn band: Wovenhand. De Amerikaanse vier mansformatie treedt vanavond op voor een volledig uitverkochte zaal in De Spot in Middelburg. De groep komt voort uit 16 Horse power, waarmee de zanger tien jaar geleden op Pinkpop speelde. Toen al maakte hij die bijzondere mix van stijlen waarmee hij zich onderscheidt. Want evangelisch of niet, liefhebbers van alternatieve genres hebben de zanger en zijn band allang in het hart gesloten. Er zijn weinig muzikanten die met zo'n boodschap zo'n breed pu bliek weten te bereiken. Edwards zelf vindt het mooi dat zijn fanschare nog steeds groeit maar is niet te vermurwen als het gaat om het verkondigen van Het Woord. „Wie niet gelooft, huist in het donker. Ga op zoek naar het licht van God. Want alleen Hij kan je echt leven geven." De charismatische muzikant is een serieus man en vindt dat het leven ook serieus genomen dient te worden. Want de mens is een zondig ras en daar wordt naar zijn zin veel te weinig bij stil gestaan. Muziek maken alleen voor de lol is er dan ook niet bij. „Ik hou van echte muziek. Van muzikanten die hun roots niet verloochenen en schrijven vanuit hun hart. Bob Dylan en Leonard Cohen doen dat bijvoorbeeld. Maar ook veel onbe kende folkmuzikanten." Mede daardoor klinkt Wovenhand zoals het klinkt. Zwaarmoedig, donker en vaak met een ongeken de heftigheid. Dat daardoor de boodschap niet bij iedereen aan komt, dat weet de domineeszoon uit Englewood, Colorado zelf ook. TERNEUZEN Maar erg vindt hij dat niet. „Men sen houden van mijn muziek om veel redenen. Om alleen de mu ziek of om alleen de tekst of alle bei. Dat vind ik prima." Ook op het net uitgebrachte album The Threshinqfloor (de dorsvloer) is het thema duidelijk. De aarde is de dorsvloer van God. Hier wordt het kaf van het koren gescheiden, zo luidt de uitleg. Wie Edwards hoort zou denken dat hij een bijna depressieve muzi kant is met een misschien wel on mogelijke opdracht. Niets is min der waar. Want ook liefde klinkt door in zijn stem. „Ik blijf niet han gen in mijn somberheid. Er zijn veel mensen die er wel in blijven hangen, helaas. Ik voel het mijn verantwoordelijkheid om ze daar, in die depressie, te ontmoeten en ze te laten zien dat het leven wel mooi is. Ook dat is mijn missie" David Eugene Edwards: „Wie niet gelooft, huist in het donker." foto Mark Holthsen 8SS8I - st a MIDDELBURG MIDDELBURG Schrijfster Pauline Slot is vanavond te gast in Porgy en Bess in Terneu- zen. De bijeenkomst, georgani seerd door stichting Prometheus, begint om 20.15 uur. Slot (Den Haag, i960) debuteerde in 1999 met Zuiderkruis, geïnspi reerd door de ervaringen tijdens de wereldreis die ze enkele jaren VLISSINGEN daarvoor ondernam. De roman werd lovend ontvangen. Daarna pu bliceerde diverse boeken: Blauw baard (2000), Tegenpool (2001) en De inwendige (2007). In februari van dit jaar kwam haar nieuwste roman uit: En het vergeten zo lang, over Maruca Reyes, de eerste vrouw van de Chileense dichter Pablo Neruda. De Middelburgse singer-songwri ter Danny Vera is genomineerd voor een DCMA Award. Zijn num mer Dressed in black is een van de vijf kandidaten voor Song van het Jaar. Het publiek bepaalt via inter net wie de prijs krijgt. De win naars van de prijzen van de Dutch Country Music Association wor den 12 september bekendgemaakt. VLISSINGEN De inschrijving voor FilmStars is verlengd tot 20 mei. Aankomende en amateurfilmmakers uit Zeeland kunnen zich tot dan melden voor de competitie van Stichting Cavak. Zaterdag dienen zij hun filmplan nen aan een jury te presenteren in het Spiegeltheater in Middelburg. De beste drie worden uitgevoerd. www.cavak.nl RITTHEM The Ghost Writer, de nieuwe film van Roman Polanski, is vanavond als voorpremière te zien bij 'Film by the Sea door het Jaar'. De voor stelling in de Vlissingse bioscoop CineCity begint om 19.30 uur. De thriller gaat over de Britse ghostwriter 'The Ghost' (Ewan Mc Gregor). Hij schrijft de memoires van de vroegere premier van Groot-Brittannië, Adam Lang (Pier ce Brosnan). Die komt echter poli tiek zwaar onder vuur te liggen. De ghostwriter ontdekt een com plot dat ook zijn eigen leven in ge vaar brengt. De Zeeuwse band 2-Tones presen teert zondag 23 mei in Panta Rhei in Vlissingen haar derde cd: Get Loud. Het optreden begint om 17.00 uur. De 2-Tones bestaat uit Gretsch- cat (gitaar/zang), Nrico (gitaar), Marcello (drums) en Devil Woman (bas). De groep noemt haar stijl 'Hot Ritojo Rhythm', een mix van rock-'n-roll, westernswing, rocka billy en andere rootsmuziek. In Fort Rammekens wordt vrijdag de tentoonstelling @Emergo ge opend. Het gaat om werk van Betsy de Jonge uit Heinkenszand, die de wisselwerking tussen water en land heeft vormgegeven in in stallaties van keramiek. Jorien Brugmans uit Terneuzen heeft bij deze installaties teksten gemaakt. De expositie is te zien tot eind oktober. OP PAD Kamperland Zeeuws Planetarium. Wisselende tijden geopend: www.zeeuwsplanetarium.nl Neeltje Jans Expositie Watercanon over de 25 meest kenmerkende gebeurtenissen uit de Ne derlandse watergeschiedenis. Deltapark 10.00-17.00 uur. Ritthem Bezoek aan oudste fort van West Europa. Foto's vier seizoenen Rammekens en ex positie keramiek van stichting Arduin. Fort Rammekens, 13.00-17.00 uur. Veere Beklimmen toren en bezichtigen kerk en muziek-installatie van Dies Ie Due. Grote Kerk 11.00-17.00 uur. Zierikzee Dominee Klaas Hendrikse spreekt bij de Odd Fellows, Luctor et Emergologe, St Ja- cobshofje St Domusstraat, 20.30 uur. PODIUM Middelburg Discomania Sing-a-long. Stadsschouwburg, 20.00 uur. *De band Woven Hand (USA) met zanger David Eugene Edwards staat op het po dium. In het voorprogramma The Black Atlantic. De Spot 21.00 uur. Vlissingen Bigband The Evergreens. Atrium Ter Reede, 19.30 uur. FILMS GOES 't Beest, Un Prophéte: 20.30 uur. Merral, De Gelukkige Huisvrouw: 20.00 uur; I Love you Phillip Morris: 20.00 uur; Re member Me: 20.00 uur; Robin Hood: 20.00 uur. MIDDELBURG Schuttershof, Millennium 3: 20.00 uur. TERNEUZEN View, Robin Hood: 20.15 uur; De Gelukkige Huisvrouw: 20.15 uur; Kick Ass: 20.15 uur. VLISSINGEN CineCity, The Cost Writer: 14.00 en 19.30 uur; Robin Hood: 13.45, 16.00, 18.45 en 21.30 uur; Green Zone: 16.15 en 21.45 uur; Hoe Tem je een Draak (3D): 13.45 uur; I Love you Phillip Morris: 13.45 uur; Clash of the Titans: 22.00 uur; Da te Night: 14.00, 16.45, 19.15 en 22.00 uur; De Gelukkige Huisvrouw: 13.45, 16.45,19.00 en 22.00 uur; Alice in Won derland (3D): 16.15 en 19.30 uur; Alice in Wonderland (3D, NL): 14.00 uur; Iron Man 2: 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Kick Ass: 16.15 en 21.45 uur. BART BEVEELT AAN Bart Gabriëlse tipt het nieuwe album van The National. Bekijk zijn video- blog: www.pzc.nl/bartbeveeltaan. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op Twitter: twitter.com/pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13