i 37 Drive doet heel goede zaken Game'78 voldoet aan verwachtingen Kees Nieuwelink wint opnieuw Zevende plaats Ruymbeeck Belgen dominant bij menwedstrijd maandag 17 mei 2010 door Henk van de Voorde SAS VAN GENT - De tennissers van Drive deden wat ze moesten doen in de strijd om lijfsbehoud in de landelijke eerste klasse. In Sas van Gent werd hekkensluiter Hoge Heide met 6-o verslagen. Met nog een duel voor de boeg, over twee weken thuis tegen Be Quick Maassluis, is de spanning om te snijden in het ontlopen van de tweede degradatiestek. Naast Drive zijn Toeg Rotterdam, Pette- laer (Den Bosch), Ad Astra (Gou da) en Spijkenisse allen de twijfel achtige kanshebber op een degra datieticket. Drive werd gisteren geconfron teerd met een tegenstander die frank en vrij kon tennissen. Het door Henk van de Voorde CLINGE - Game'78 pakte zoals ver wacht het kampioenschap in de eerste klasse van de Zeeuwse dis- trictstenniscompetitie. De Clinge- naren wonnen thuis het duel der grensdorpen met 5-1 van Smash uit Sint Jansteen. Bij Game'78 kwamen in deze spe ciale wedstrijd alle zes de spelers in actie, zodat ze allemaal mee kon den delen in de feestvreugde. Alexander Bauwens, Gilles Deryc- kere en Dominic de Maagt won nen in straight sets van respectieve lijk Pieter Voorbrood, Patrick Ver- vaet en Daniel Audenaerdt. In het eerste dubbel versloeg Deryckere, met Robin de Witte aan zijn zijde, in twee sets het duo team uit Hoogerheide stond name lijk al met één been in de tweede klasse. Mart Flikweert ondervond tegen Jaap Smits het alles-of-niks karakter van de Brabanders. De Bressiaander pakte de eerste set met 6-3. In het tweede bedrijf was een break in de slotfase cruciaal. Bij 5-4 verzilverde Flikweert het vierde matchpoint. In de tweede partij trof Brian Dijkstra in de persoon van Robin Roelofs een opponent die veel ef fect en diepte in zijn slagen legde. De minder aanvallende Dijkstra spinde garen bij de onnodige fou ten van de Brabander. Drive-aanvoerder Dylan Blackman won de eerste set met 6-1 van Rick Thijssen en stond in de tweede set met 4-0 voor toen zijn tegenstan- Audenaerdt/Voorbrood. In het tweede dubbel klopte Bauwens, in combinatie met routinier Niek de Koster, met duidelijke cijfers Ro nald van Remortel/Sebastiaan Mil- lenaar. Voor de Steense equipe redde Ro nald van Remortel in zijn single de eer ten koste van Game'78-aan- voerder Ronald van Remortel. Het team uit Clinge was in het verle den enkele keren kampioen van Zeeland, beproefde het geluk ver volgens in de landelijke competitie en keerde dit seizoen weer terug naar de provincie. Het was dubbel feest in Clinge want ook het tweede team van Ga me'78 werd kampioen. In Middel burg werd MLTC 3 met 6-0 be dwongen. der opgaf wegens blessures aan hamstring en arm. „Dat was niet zo vreemd want hij stond te serve ren als een gek, zo'n tweehonderd kilometer per uur. Hij sloeg zowel zijn eerste als tweede opslag volle bak. Ik stond zo ver mogelijk achter de baseline en heb voornamelijk ver dedigd. Ik ben op gravel in het voordeel, terwijl Hoge Heide ge wend is aan het spelen op kunst gras. Door het gravel stuiten de bal len hoog op waardoor je meer tijd hebt om te retourneren", zei Dylan Blackman. In de laatste single zette Bart van de Sande de Brabander Marc van de Westelaken, de enige 4-speler, aan de kant. 6-4 6-3. Van de Sande forceerde met zijn aanvallend spel DOS degradeert met opgeheven hoofd uit de hoofdklasse. De Vlis- singers versloegen in Sas van Gent met 4-2 concurrent Drive. Met der tien punten uit zes wedstrijden is Drive net een schamel punt boven DOS geëindigd. Bij Drive won Wesley Raemdonck zowel enkel- als dubbelspel. In een ware slijtageslag bleef de Westdor- penaar uiteindelijk in drie sets baas over DOS-captain Ronald van der Male. Samen met René van Gassen bedwong Raemdonck ook in het dubbel Van der Male en zijn kompaan Wilred Meulmees- ter. De andere degradatiestek was 'gere serveerd' voor Sjefj dat de competi tieverplichtingen niet na kon ko men en slechts enkele wedstrijden vanaf de baseline aan de overzijde verdedigende slagen. Hij plukte er de vruchten van middels een 6-4 6-3-zege. In het eerste dubbel waren Black man en Flikweert opnieuw goed voor fórse winst. Roelofs en Van de Westelaken werden met twee keer 6-1 van de mat gespeeld. Flik weert zette veel druk van achter uit, mede waardoor Blackman met scherp netspel veel af kon maken. De captain van de Sasse tennis- equipe was uiteraard een tevreden man. „We hebben allemaal hard gewerkt. Het feit dat het erg druk was, werkt motiverend. Natuurlijk zou het mooi zijn als we ons kun nen handhaven. Drive is toch het visitekaartje van het Zeeuwse ten nis." in actie kwam. Animo finishte verdienstelijk op de tweede plaats, op respectabele afstand van kampioen De Schelde. De Terneuzenaren wonnen in en van Yerseke met 4-2. De gebroe ders Kevin en Kenny de Rooij zege vierden over (ens de Koster (drie sets) en Bakx. Hans van Broekho ven en Coen Kayser verloren hun single van respectievelijk Richard de Witte en Dennis Verschuure. De dubbels Kenny de Rooij/Hans van Broekhoven (twee sets) en Coen Kayser/Bernd van Broekho ven gingen beide naar Animo. In de eerste klasse (afdeling 0003) bedwong kampioen Vogelvlucht in Vogelwaarde met 5-1 De Schel de 2. Domburg en Duiveland de graderen naar de tweede klasse. ZUIDDORPE - Kees Nieuwelink van de schaakvereniging HWP uit Sas van Gent heeft opnieuw het jaar lijkse Schaak Grens Toernooi ge wonnen. De schaker uit Zuiddor- pe schreef eerder als eens twee edi ties op zijn naam. Nieuwelink kon de titel in de acht ste en laatste ronde van dit grens overschrijdend evenement niet meer ontgaan. Zelfs bij verlies kon hij nog op meer weerstandspun- ten bogen dan naaste concurrent en clubgenoot Maarten Radema kers. Om het toernooi in stijl af te sluiten won hij die slotronde van Erik Bolleman en boekte daardoor zeven punten uit acht partijen. GORREDIJK - George Ruymbeeck van De Troubadour uit Clinge is in Gorredijk zevende geworden op het NK bandstoten tweede klasse. Anton Slof uit Ter Aar werd- eerste en Leon Keulen uit Hoensbroek tweede. Voor Ruymbeeck werd het NK een bijzondere ervaring. De Clinge- naar speelde na zes regionale fina les voor de eerste keer in zijn le ven -een NK. Mevrouw Ruym beeck fungert verder als spreek buis voor de biljarter. Zij is ook zijn archivaris. Een rijkgevuld plak boek is getuige van al zijn presta ties en gaat overal mee naar toe. „Wat George vooral heeft geleerd", vertelde zij, „is dat mocht hij ooit nog eens een NK halen we al een dag tevoren afreizen. Nu zijn we pas vrijdag vertrokken en daar door was hij zo moe dat hij de eer ste dag niet uit de voeten kon, slecht sliep en ook de tweede dag moeilijk zijn vorm kon vinden." Opmerkelijk is dat Ruymbeeck drie keer een gelijkspel behaalde. Twee keer maakte zijn tegenstan der in de nabeurt gelijk. mmstmm WESTDORPE - Met drie winnaars uit eigen gelederen kreeg de eerste van een voor een Belgisch crite rium meetellende wedstrijd van In de Triem'n een verrassende ont knoping. De junioren Jaimy Mar tens en Rogier de Rijck eisten de eindzege voor zich op. Nadja Broos legde bij de senioren met ruime voorsprong beslag op de eerste plaats. De pas 24 jaar ge worden Nadja Broos bezorgde zichzelf met de eerste plaats in de enkelspan pony's daarmee een ver laat verjaardagscadeau. De Koe- wachtse was in alle drie de discipli nes sterk op dreef Voorzitter Henk Huys van de eni ge Zeeuws-Vlaamse menvereni ging keek met voldoening terug op een geslaagd evenement, waar voor 32 paarden-en ponycombina ties in enkelspan, dubbelspan en vierspan hadden ingeschreven. Op het terrein aan de Graaf Jansdijk in Westdorpe was veel lof voor de waterbak, die vorig jaar met hoog ovenslakken is verhard. In de Triem'n viert volgend jaar het eer ste lustrum. Voorzitter Huys: „Dan willen we uitpakken door een grootheid in de mensport naar hier te halen." Countertennisser Dylan Blackman in actie tegen Rick Thijssen van Hoge Heide. De tegenstander van de captain van Drive gaf op wegens blessures aan zijn arm en hamstring. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85