Goes eindigt seizoen in mineur na verlies tegen Nemelaer naar af RCS wint vanaf de stip Korfballers na één jaar Zaamslag degraderen uit de derde klasse 35 maandag 17 mei 2010 'We hebben onze doelstelling niet gehaald en daar voel ik me verantwoordelijk voor. Ik ga me niet verschuilen achter allerlei excuses.' Vlissingen-trainer Ruud Pennings door Michiel Bouwman door Koen de Vries VLISSINGEN - VC Vlissingen kreeg gisteren een hoge rekening gepre senteerd voor het gebrek aan schot kracht vorige week in het nacom- petitieduel met FC Vinkenslag. Omdat het na de o-o van het tref fen in Maastricht gisteren in Vlis singen ï-i werd, waren strafschop pen nodig om de winnaar aan te wijzen. Die nam Vinkenslag over tuigend het best: 4-2. Daarmee kwam voor Vlissingen onverwacht een eind aan een mis sie die onmiskenbaar naar de hoofdklasse had moeten leiden. En bijna een eind aan het negenja rige trainerschap van Ruud Pen nings, die verkast naar Hoek waar hij assistenttrainer wordt. „Die be kerfinale zie ik een troostprijsje", gaf de trainer zwaar teleurgesteld aan. „We hebben onze doelstelling niet gehaald en daar voel ik me ver antwoordelijk voor. Ik ga me niet verschuilen achter allerlei excu ses." Die waren er gisteren natuurlijk wel. Daarvoor hoefde je alleen maar even naar de zijlijn te kijken. Daar stonden zes spelers die aan het begin van het seizoen een ste vige basisplaats hadden: de zwaar geblesseerden Peter de Jong en Raymond Wolff, de geschorsten Dangelo Martien en Jonathan Con- stancia en Björn Langeveld en Jof- frey Geldof, die beiden met ernsti ger spierblessures kampen dan ge dacht. ,„Die schorsingen en blessures zijn natuurlijk de rode draad van dit seizoen", erkende Pennings. „Ze hebben een grote invloed gehad. Maar ook met de huidige ploeg hadden we moeten promoveren." En daarbij wees de trainer nog eens op het kansenfestival van vo rige week. „We hadden het daar natuurlijk moeten afmaken." In vergelijking met de wedstrijd bij Vinkenslag moest Vlissingen Björn Langeveld, Joffrey Geldof en Jonatahn Constancia missen, ter wijl Vinkenslag nu wel kon be schikken over sterspeler Romero Regales. Dat was er allemaal net iets te veel aan. De ploeg uit Maastricht wat bijna de hele wedstruijd de betere ploeg, al kwam Vlissingen wel al vroeg op voorsprong, omdat Sinan Coban de bal uit de draai verras send in de verre hoek schoot: 1-0. De gelijkmaker hing al lang in de lucht voortdat hij viel. Mazim Ka- ragoli schoot in de 28e minuut de 1-1 binnen. Na rust toonde Vlissingen meer vechtlust, maar leed nog veel te vaak balverlies. De Walcherse ploeg had verschillende keren ge luk dat Vinkenslag te traag was in de omschakeling en had in doel man Jacco Nelen bovendien een betrouwbare sluitpost. De wedstrijd eindigde in 1-1 waar na strafschoppen genomen moes ten worden. Randy de Dreu en Sander Goedegebuure misten, waardoor Vinkenslag na vier rake schoten feest kon vieren. „Dat we woensdag in de beker Kloetinge via strafschoppen uitschakelden was. eerder een nadeel dan een voordeel", vond Pennings. „Vin kenslag heeft ze via You Tube alle maal kunnen bekijken." VC Vlissingen-FC Vinkenslag 1-1 (1-1). 4. Sinan Coban 1-0, 28. Mazim Karagoli 1-1. Scheidsrechter T. Klein Zieverink (Heusden). Gele kaart: Luk Wolterkens (Vinkenslag). Aantal toe schouwers: 250. Scoreverloop penalty's: Mohamed Cabi- dan 0-1, Randy de Dreu mist, Luk Wol terkens 0-2, Sinan Coban 1-2, Romero Regales 1-3,Kjell van der Haegen 2-3, Dominique Bosch 2-4, Sander Goedege buure mist. GOES - Goes blijft tweedeklasser. De zondagclub verloor gisteren ook de tweede ontmoeting met Nemelaer en maakt daardoor pas op de plaats. Een domper voor de vereniging, die had ingezet op pro motie naar de eerste klasse. Om kans te blijven houden op het veroveren van de status van eerste klasser, moest Goes een 2-0-achter- stand wegpoetsen. De thuisploeg begon goed aan de beslissende wedstrijd en dat leidde al in de tweede minuut tot een honderpro- centkans voor Robin de Pagter. Hij raakte een voorzét van Gert-Jan Tierie echter maar half Ook Steven Fitsch en nogmaals De Pagter hadden' het vizier niet op scherp staan bij hun schoten. „Als we de wedstrijd zo vroeg had den open kunnen breken, was het een ander verhaal geworden", zei middenvelder Rody Uranie na af loop. Daarmee sloeg hij de spijker op zijn kop, want als Goes ergens moeite mee heeft, is het scoren. Met name de laatste weken is de ploeg juist op dat front tekort ge schoten. In maart was Goes nog ti telkandidaat in de tweede klasse E, maar daarna raakte de club in een vrije val. Tegen RKJW, Dubbel dam, Haarsteeg en RKDVC wer den maar twee punten gepakt, waardoor nacompetitie restte. Uranie: „In de eerste seizoenshelft waren we nog de meestscorende ploeg, maar de laatste zes, zeven wedstrijden is dat niet meer. En ik weet dan Ook écht niet waar het aan ligt." Met die matige serie in de benen moest Goes als toetje aantreden te gen het Noord-Brabantse Neme laer. Na de 2-0 nederlaag in Haaren van vorige week, wist de stadsploeg waar het aan toe was. „In de heenwedstrijd hebben we ons laten overrompelen", zegt Ura nie. „Zij speelden veel lange ballen en daar hadden we niet op gere kend. We gingen mee in hun spel letje. Daarom verloren we daar. Nu moesten we ons eigen spelletje spelen." Dat spelletje liep het eerste half uur redelijk, totdat de gasten op 0-1 kwamen via Carlo de Koning. Hij rondde een mooie solo koel tjes af. „Tja, dan krijg je een klap voor je kop", aldus Uranie. „Toch had ik het gevoel dat we er mini maal nog strafschoppen uit zou den kunnen halen, hoewel je tij dens de tweede helft al wel een paar koppies zag hangen." Goes, dat al binnen veertig minu ten twee keer had moeten wisse len na blessures van Lionel Fitch en Niels Paardekooper, werd steeds minder dreigend en had moeite de de hechte defensie van de Brabanders te doorbreken. Ro bin de Pagter had zijn dag niet en ook Kyle Doesburg kon maar mondjesmaat gebruik maken van zijn snelheid. Uiteindelijk werd de score zelfs nog opgevoerd naar 0-2, toen Niels van Loon na 86 minuten een vrije trap binnenschoot. Uranie is helder in zijn conclusie: „Aan het begin van het seizoen hebben we gezegd dat' we wilden promove ren. Maar nu kun je misschien wel zeggen dat we het niet verdienen, dat we nog niet in de eerste klasse horen." Goes-Nemelaer 0-2 (0-1). 35. 0-1 Car lo de Koning, 88. 0-2 Niels van Looij. Gele kaart: Kyle Doesburg, Lunven Ver meer (Goes), Johan Vissers (Nemelaer). Scheidsrechter: J. Senders (Veldhoven). Aantal toeschouwers: 200. HEERLERHEIDE - RCS maakt nog al tijd kans op promotie naar de hoofdklasse van het zondagvoet bal. De Souburgse formatie scha kelde gisteren in de eerste ronde ronde van de nacompetitie Groe ne Ster uit. Dat gebeurde na het nemen van strafschoppen. Na de reguliere speeltijd stond het gisteren 2-1 voor Groene Ster. Een week eerder won RCS met 1-0. Hierdoor moes ten er om een winnaar aan te kun nen wijzen strafschoppen worden genomen. RCS benutte alle straf schoppen. „Het afscheid van Den nis en Gérard wordt dus nog even uitgesteld", stelde RCS-trainer Mi chel Leonhart. De gebroeders De Nooijer zetten na de nacompetitie een punt achter hun loopbaan. Groene Ster en RCS maakten er gisteren een spannend duel van. De thuisclub opende de score via Roy Bejas, waarna vlak na rust Bésar Xhoxhaj de gelijkmaker bin nenkopte. Hij stond koud tien se conden in het veld. De thuisclub sleepte echter een strafschoppense- rie uit het vuur doordat Irio Lagar- de de 2-1 voor zijn rekening nam. Wat volgde was een zenuwslopen de penaltyreeks. RCS hield het hoofd koel. Dennis de Nooijer, Bésar Xhoxhaj, Alfaro Pentury, Yordi Nijland en Alwin Van Ham schoten raak. Groene Ster miste de vierde penalty. RCS treft komend weekeinde Vin kenslag. De Souburgers beginnen zaterdag met een thuiswedstrijd. André Siereveld ontbreekt, omdat hij zwaar geblesseerd (gescheurde enkelbanden) is. Verder kan ook Gérard de Nooijer in het eerste duel met Vinkenslag niet mee doen. De verdediger is voor één wedstrijd gschorst. door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - Twee wedstrijden voor het eind van de veldcompeti- tie is het pleit beslecht voor de korfballers van Zaamslag. Het ver lies tegen Vios maakte een einde aan een éénjarig avontuur van de enige Zeeuws-Vlaamse club in de landelijke derde klasse. Overvallen deed de degradatie Zaamslag niet, maar nu het weet dat volgend sei zoen de stoeipartijtjes met regioge noten Luctor en BKC weer terug op de kaart staan, is het toch een hard gelach. Veel tegenstand lijkt Zaamslag van Luctor en BKC voor alsnog niet te duchten te hebben. De Terneuzenaren hielden de scha de tegen de nieuwe koploper Good Luck nog beperkt, BKC werd geveegd door Atlas, dat weer vol in de race om de titel zit. Vios-Zaamslag 17-12: „Een geflat teerde, onnodige, doch verklaarba re nederlaag". Als altijd rook coach Ivan de Herdt kansen voor zijn for matie, maar moest als te vaak dit seizoen constateren dat de uitvoe ring vooral in de slotfase te wen sen overliet. Een gelijkopgaande strijd (7-6 bij rust en 12-11 op driekwart) werd gekenmerkt door een hoog 'oh en ah'-gehalte, waarbij de Herdt doel de op de legio om zeep geholpen kansen. Het laatste kwartier brak dat op. Vios daagde uit met zo ne-verdedigen, Zaamslag ontbrak het aan vertrouwen om dat af te straffen. De tussensprint van de thuisploeg werd Zaamslag te mach tig, waarmee het doek in de derde klasse viel. Scores Zaamslag: Marco van Reeuwijk 4, Pjotr Hamelink en Debby Carpentier 3, Linda Hamelink 2. Luctor-Good Luck 5-10: Onder de vrees weggeschoten te worden door titelkandidaat Good Luck, viel de uitslag coach Sylvia Trouw borst alleszins mee: „Good Luck was duidelijk niet op zijn scherpst". Des te jammer-de zelf analyse: „We begonnen veel te slap, lieten ons intimideren en ac teerden nonchalant". Ingegeven door een gebrek aan ver trouwen stond Luctor voor rust een 1-5-voorsprong toe. Na de thee bleven de Terneuzenaren een stuk dichter bij, waarbij vooral de invalbeurten van twee A-junioren vrouwen houvast gaf Scores Luctor: Adri de Jonge 3, Pieter Kousemaker en Eline Jansen 1. Atlas-BKC 28-5: Waar een geha vend BKC al zo bang voor was werd bewaarheid. Het werd afge schoten door Atlas. Welbe schouwd een logische uitlag: Atlas ruikt hernieuwde titelkansen, na Lisanne Hamelink plaatst de bal in het aanvalsvak van Luctor. De Terneuzen- se ploeg zou met 5-10 verliezen van Good Luck. foto Peter Nicolai het verlies van Blauw Wit. BKC was zo mak als een lamme tje. Stijn de Bliek en B-junior Ru ben van de Zande zorgden voor een nog jeugdiger elan aan Bresk- sense zijde. Scheidend coach Mare Kolijn weet dat zijn opvolger vol gende seizoen een zware kluif zal krijgen. Aan Colin Sonke de taak de haperende motor weer aan de praat te krijgen. Scores BKC: Maikel Vergouwe 2, Anne de Koster, Lienke Vet en Ruben van de Zande 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83